Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Fronius
Czy tylko falownik do fotowoltaiki? Sprawdź wszystkie urządzenia podwyższające opłacalność instalacji
Jak zwiększyć rentowność fotowoltaiki w swoim domu? Najnowsze technologie pozwalają maksymalnie wykorzystać możliwości przydomowych instalacji fotowoltaicznych. Sprawdź, jakie urządzenia pomogą Ci obniżyć rachunki za energię.
Fronius
Falownik i akumulator, czyli współpraca, która się opłaca?
Masz instalację fotowoltaiczną, ale w przypadku awarii sieci nie możesz z niej skorzystać? Teraz to już przeszłość, ponieważ z pomocą przychodzi hybrydowy falownik GEN24 Plus z funkcją zasilania rezerwowego.
Fronius
Czy warto monitorować instalację fotowoltaiczną?
Monitorowanie i kontrola systemów fotowoltaicznych są niezbędne nie tylko do niezawodnego jego funkcjonowania lub informowania o sytuacjach nietypowych, lecz przede wszystkim do uzyskania maksymalnej wydajności takiego systemu.
Fronius
O co chodzi z tą "fotowoltaiką"?
Geneza nazwy "fotowoltaika" to połączenie dwóch słów: photo - czyli światło, oraz volt – oznaczające jednostkę pomiaru napięcia prądu. Często zamiennie dla określenia fotowoltaiki używa się skrótu PV.
FIBARO
Inteligentny dom dla początkujących - co możemy zyskać dzięki nowoczesnej technologii?
Automatyka budynkowa stosowana jest od wielu lat, jednak od niedawna staje się standardowym wyposażeniem domów jednorodzinnych, mieszkań a nawet kawalerek. Sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, roletami czy sprzętami AGD i RTV - to tylko niektóre z możliwości, jakie gwarantuje nam ten system.
FIBARO
Jak najlepiej wykorzystać fotowoltaikę i co ma z tym wspólnego smart home?
Panele fotowoltaiczne biją rekordy popularności, zwłaszcza jeśli chodzi o niewielkie instalacje w prywatnych domach. Za tym sukcesem stoją programy dopłat do inwestycji i wizja znacznego obniżenia rachunków za prąd. Po zmianach, które weszły w życie w kwietniu 2022 wielu klientów obawiało się, że ta forma pozyskiwania energii przestanie się opłacać. Aktualne prognozy mówią jednak coś zupełnie innego.
EURO SZAKK PL
Kiedy oczyszczalnia, a kiedy szambo?
Podczas budowy domu należy podjąć różne decyzje dotyczące wyboru odpowiednich metod i technologii budowlanych. Jedną z nich jest sposób odprowadzenia ścieków bytowych. EURO SZAKK przedstawia kilka pomocnych rozwiązań tego problemu.
EURO SZAKK PL
Przydomowa oczyszczalnia ścieków - co należy wiedzieć?
Zarówno na wsiach jak i w miastach wciąż istnieją tereny, które nie mają podłączenia do sieci kanalizacyjnej. Powodów może być wiele, a wśród nich – problemy techniczne i kosztowność inwestycji. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań w takiej sytuacji jest budowa przydomowej oczyszczalni ścieków. Co powinniśmy wiedzieć, decydując się na taką inwestycję?
EURO SZAKK PL
Jak zamontować przydomową oczyszczalnię ścieków na kopcu nasypowym?
W sytuacji występowania wysokiego poziomu wody gruntowej, nie jest możliwe zamontowanie oczyszczalni ścieków w standardowej konfiguracji. Co należy zrobić?
EURO SZAKK PL
Co należy wiedzieć przed zakupem przydomowej oczyszczalni ścieków?
Przy zakupie przydomowej oczyszczalni ścieków należy wziąć pod uwagę kilka czynników pozwalających na odpowiedni dobór samej oczyszczalni jak również odpowiednie umiejscowienie jej zgodne z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego.
ENERZON Sp. z o.o.
Sterowanie ogrzewaniem podłogowym - sposób na mniejsze rachunki
Zainteresowanie ogrzewaniem podłogowym nie słabnie od dekad. Skuteczność i oszczędność tego rozwiązania gwarantuje odpowiednią temperaturę i korzyści finansowe. Elementem właściwego wykorzystania tego systemu grzewczego jest odpowiedni sposób sterowania nim.
ENERZON Sp. z o.o.
Sposoby na ogrzewanie domu letniskowego
Domek letniskowy może być uciążliwy pod względem ogrzewania z powodu niedostatecznej izolacji budynku, możliwości zamarzania wody w instalacji bądź braku mediów (np. gazu). Przedstawiamy metody na ogrzanie domków letniskowych, które są jednocześnie wydajne i ekonomiczne.
ENERZON Sp. z o.o.
Panele grzewcze na podczerwień - jak to działa?
Wysokowydajne panele grzewcze na podczerwień są rozwiązaniem z wyboru często stosowanym w przypadku wymiany starego pieca na niskoemisyjny kocioł grzewczy lub instalacji paneli fotowoltaicznych. Ich mocne strony to komfort związany z bezobsługowym użytkowaniem i energooszczędność. Są zdecydowanie tańsze w eksploatacji niż tradycyjne grzejniki elektryczne. Jednak najważniejszym ich walorem jest działanie w zgodzie z naturą, z której zresztą technologia ta czerpie inspirację.
ENERZON Sp. z o.o.
Jak optymalnie wykorzystać nadwyżki prądu z fotowoltaiki?
Instalując systemy fotowoltaiczne, można odnieść liczne korzyści. Do zalet zaliczają się niższe rachunki za energię elektryczną, mniejszy ślad węglowy, a także wzrost wartości nieruchomości. Prąd ze słońca można również wykorzystać do ogrzewania domu.