Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Inteligentny system w domu
Przy wyborze własnego domu Polacy coraz częściej kierują się zasadą "ciasne, ale własne". Wybieramy nie za duże budynki, idąc jednak przy tym z duchem czasu - stawiamy na wykończenie w wyższym standardzie i nowoczesne systemy, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie oraz poprawią komfort życia.

10 powodów, dla których warto wybrać ogrzewanie podłogowe PURMO!
Ogrzewanie podłogowe - Dlaczego ogrzewanie podłogowe?

Co oznacza pojęcie "INTELIGENTNY DOM"?
Inteligentny dom to budynek mieszkalny wyposażony w zestaw zintegrowanych i komunikujących się ze sobą czujników. W odróżnieniu od konwencjonalnych instalacji, ich inteligentne odpowiedniki są prostsze w obsłudze i mają więcej funkcji.

Dlaczego grzejniki płytowe Purmo?
Najważniejszą cechą wyróżniającą nasze produkty jest ich niekwestionowana bardzo wysoka jakość. Nad ciągłym doskonaleniem jakości naszych produktów czuwa kilkunastu inspektorów oraz zintegrowany system zarządzania kontrolowany przez British Standards Institution Quality Assurance.

Jak dobrać naczynie wzbiorcze?
Dobór naczynia wzbiorczego z uwagi na konieczność uwzględnienia sumarycznej pojemności instalacji zwykle realizowany jest pod presją czasu tuż przed wydrukiem projektu, dlatego wówczas bardzo łatwo o pomyłkę. Dodatkową trudnością w doborze właściwej wielkości naczynia jest konieczność uwzględnienia wielu parametrów, a sama procedura obliczeniowa bazuje na uwikłanych formułach matematycznych.

Dynamika kontra statyka, czyli jak dobrze wybrać piec akumulacyjny
Decydując się na zastosowanie ogrzewania zasilanego prądem elektrycznym rozważmy zakup pieca akumulacyjnego. Urządzenia tego typu stanowią pewne, bezawaryjne i tanie źródło ciepła pod warunkiem, że mamy dostęp do tańszej taryfy elektroenergetycznej.

SC-310 - zagospodarowanie wód deszczowych w trudnych warunkach gruntowo-wodnych
Idealnym rozwiązaniem do zagospodarowania wód deszczowych i ścieków oczyszczonych, szczególnie w terenach, gdzie występują trudne warunki gruntowo-wodne jest tunel rozsączający (komora drenażowa) SC-310.

Jak dobrać idealny grzejnik do sypialni, kuchni czy łazienki?
Sezon grzewczy minął, na dobre rozpoczął się za to sezon budowlany. To właśnie teraz wiele osób staje przed wyzwaniem odpowiedniego wyboru urządzeń, których działanie naprawdę przetestują dopiero za kilka miesięcy. Na co więc warto zwrócić uwagę podczas letnich prac remontowo-budowlanych, aby w sezonie zimowym móc cieszyć się komfortowym i wydajnym ogrzewaniem? Odpowiada Michał Gołaś, ekspert z firmy Stelrad.

Jak zabezpieczyć się przed rozwojem bakterii w rurociągach?
Kleje używane do łączenia instalacji NIBCO to konglomerat - mieszanina szybko odparowujących rozpuszczalników. To dlatego proces łączenia (od momentu posmarowania rury i złączki do momentu ich połączenia) nie może przekraczać 1 min.

Ciepła woda z OZE. Czym lepiej grzać? Pompa ciepła vs. solary
Wspomaganie ogrzewania ciepłej wody użytkowej odnawialnymi źródłami energii to jedna z opcji na szybkie obniżenie rachunków za ogrzewanie w ciągu roku. Najbardziej znanym i dość powszechnym rozwiązaniem są aktualnie termiczne układy solarne, które zostały spopularyzowane dzięki wsparciu finansowemu z NFOŚiGW.

Modernizacja: Instalacje pomp ciepła we współpracy z drugim źródłem ciepła
Instalacje z pompami ciepła mogą pracować w czterech trybach: monowalentnym, monoenergetycznym, biwalentnym-równoległym i biwalentnym-alternatywnym.

Jak podłączyć aż 7 kamer zewnętrznych do instalacji wideodomofonowej?
Stale rozwijający się cyfrowy system DUO został wzbogacony o kolejne urządzenie zwiększające możliwości systemu.

Własne źródło ciepła - jak zyskać niezależność od dostawców?
Konieczność wyboru źródła ciepła spoczywa na inwestorze. Spośród wielu rozwiązań dostępnych na rynku, warto skupić się na takim, które byłoby jednocześnie tanie, pewne i nie sprawiało trudności w eksploatacji. Istnieje jednak szansa, że podejmując właściwą decyzję, dodatkowo zyskamy niezależność od zewnętrznych dostawców, zarówno miasta, jak i dystrybutorów paliw kopalnych, a w konsekwencji także stabilny, ekonomiczny i co najważniejsze - dostosowany do naszych potrzeb system grzewczy. W jaki sposób?

Dlaczego nagrzewnica na pellet obniża koszty ogrzewania nadmuchowego?
Firma Orte wyjaśnia jak i dlaczego nagrzewnica na pellet zmniejsza koszty ogrzewania nadmuchowego.

Na co zwrócić uwagę kupując wkład kominkowy?
Odpowiedź ekspertów: Zakup wkładu kominkowego jest decyzją długoterminową, kominka nie wymieniamy co roku, dla tego musimy ją przemyśleć i dobrze zaplanować. Należy zatem sobie odpowiedzieć, jaką rolę będzie spełniać kominek w naszym domu, ozdobną czy grzewczą, a może te funkcje połączyć.