Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jak zaplanować ujęcie wody dla domu jednorodzinnego z własnej studni i jej uzdatnianie?
Na to pytanie odpowie Paweł Polak - Kierownik Działu Filtracji Przemysłowej Secura BC Sp. z o.o.

Jak działa nowoczesny system kominowy?
Współczesna technika grzewcza dąży do uzyskiwania możliwie największych sprawności urządzeń grzewczych. Z punku widzenia warunków pracy komina, wzrost sprawności urządzeń grzewczych skutkuje przede wszystkim obniżeniem temperatury spalin, a co za tym idzie zmianami charakterystyki pracy komina oraz nasilenia się zjawiska kondensacji pary wodnej zawartej w spalinach.

Cztery rodzaje montażu systemów ogrzewania płaszczyznowego
Poznaj cztery systemy mocowania ogrzewania podłogowego.

Czym się kierować wybierając pompę ciepła?
Michał Mika Kierownik Produktu Pompy Ciepła Danfoss radzi: Obecnie pompy ciepła stały się jedną z możliwości dostarczania do budynku ciepła i chłodu, dla zapewnienia całorocznego komfortu termicznego i ciepłej wody użytkowej.

Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki kanałowe – co wybrać?
Parter to reprezentacyjna i intensywnie użytkowana część domu. To tutaj toczy się życie rodziny, tu przyjmujemy gości i spędzamy większość wolnego czasu. Wygląd oraz wyposażenie dolnej kondygnacji jest wizytówką całego domu. Ważnym czynnikiem urządzenia tej przestrzeni jest wybór odpowiedniego sposobu ogrzewania – takiego, które zapewnia komfort i stawia wygląd oraz funkcjonalność wnętrza na pierwszym miejscu.

Dopłaty do pomp ciepła
Kredyt z dotacją WFOŚiGW w formie częściowej spłaty kapitału jest przeznaczony na realizację zadań dotyczących ograniczenia niskiej emisji i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (tylko wybrane województwa w których WFOŚiGW wypłaca dofinansowanie).

Jakie są zalety zastosowania grzejników kanałowych? Jakie są sposoby regulacji takich grzejników?
Eliza Mrzygłód Specjalista ds. ogrzewnictwa VERANO radzi: W pomieszczeniu, w którym udział przegród przeszklonych jest bardzo duży, doskonałym źródłem ciepła jest grzejnik kanałowy konwektorowy. Jest on stosowany zarówno do ogrzewania eleganckich, przestronnych pomieszczeń w budownictwie mieszkalnym, użyteczności publicznej, jak również tam, gdzie zależy nam na zapewnieniu optymalnej temperatury, zachowaniu charakteru oraz estetyki wnętrza i jego funkcjonalności. Jest to bardzo dyskretny sposób ogrzewania pomieszczenia gdyż jedynym widocznym elementem jest estetyczna kratka wkomponowana w podłogę.

Ogrzewanie podłogowe w pigułce
Podczas wyboru ogrzewania płaszczyznowego należy sprawdzić możliwość jego zastosowania w danym rozwiązaniu architektonicznym (konstrukcja i nośność stropów, docelowa grubość wylewek, zastosowane okładziny posadzkowe).

Grzejniki dekoracyjne – design czy funkcjonalność?
Podstawowym kryterium przy wyborze grzejnika powinno być to, że ma zapewniać ciepło w naszym domu. Jednak w XXI wieku stawiamy nie tylko na funkcjonalność, ale i design. Nowoczesne grzejniki dekoracyjne cechuje efektowna forma, co nie musi wykluczać ich podstawowej funkcji. Jak wybrać idealny grzejnik dekoracyjny i nie popełnić błędu w doborze mocy grzewczej – radzi ekspert Purmo.

Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki kanałowe - co wybrać?
Parter to reprezentacyjna i intensywnie użytkowana część domu. To tutaj toczy się życie rodziny, tu przyjmujemy gości i spędzamy większość wolnego czasu. Wygląd oraz wyposażenie dolnej kondygnacji jest wizytówką całego domu. Ważnym czynnikiem urządzenia tej przestrzeni jest wybór odpowiedniego sposobu ogrzewania – takiego, które zapewnia komfort i stawia wygląd oraz funkcjonalność wnętrza na pierwszym miejscu.

W jakich pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się klimakonwektory?
Zagadnienie najbardziej korzystnego sposobu montażu klimakonwektorów porusza Robert Skomorowski - Kierownik Produktu Grzejniki specjalne - Rettig Heating Sp. z o.o.

Czy pompa ciepła może być zastosowana jako jedyne źródło ciepła w domu?
Pompa ciepła jest co najmniej równie wartościowym źródłem ciepła jak: centralne ogrzewanie miejskie, kotłownia gazowa, olejowa lub dowolne inne rozwiązanie w tej dziedzinie.

Czy ilość powietrza ma wpływ na prawidłowe spalanie drewna w kominku?
Wojciech Dymnicki Dyrektor Centrum Szkoleniowego JØTUL POLSKA radzi: Proces spalania drewna w kominku można w uproszczeniu podzielić na trzy zasadnicze fazy: suszenie, gazyfikacja i spalanie pozyskanych gazów oraz dopalanie się węgla drzewnego.

Jakie są zalety ogrzewania nadmuchowego?
Bogusław Hoder Główny Specjalista Techniczny SYSTEMU MILLER radzi: Najważniejszą cechą ogrzewania nadmuchowego jest bardzo wysoki komfort użytkowy. Brak czynników pośrednich zwiększa efektywność ogrzewania, dzięki czemu możemy dynamicznie sterować temperaturą w pomieszczeniach a ciepło jest odczuwalne niemal natychmiast od włączenia urządzenia grzewczego.