Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Thermoval Polska
Jaka jest przewaga podłogówki nad grzejnikami?
Ciepłe powietrze emitowane przez źródło ciepła (matę grzejną lub przewód grzejny pojawia się na nawierzchni podłogi i równomiernie unosi do góry. To definicja komfortu.
Purmo Group Poland
Jak zatrzymać ciepło w mieszkaniu?
Nawet najpiękniej urządzone wnętrze nie będzie prawdziwie komfortowe, jeżeli nie zadbamy w nim o odpowiednią temperaturę. Wybierając źródło ciepła dla naszego salonu czy sypialni, nie zapominajmy, że obok mocy grzejników, pod uwagę należy wziąć także ich rozmieszczenie.
Thermoval Polska
Rozważania na temat wydajności i opłacalności pomp ciepła powietrze-woda
Wybierając odpowiedni model pompy, musimy sprawdzić, dla jakich parametrów podano jej moc grzewczą. Następnie powinniśmy zapoznać się z tak zwanymi charakterystykami pompy (krzywymi mocy cieplnej dla różnych temperatur górnego źródła i krzywymi dla zmiennej temperatury powietrza atmosferycznego) Taka krzywa da nam odpowiedź na pytanie, czy wybrany model pompy dostarczy odpowiednią (zgodną z bilansem cieplnym domu) ilość ciepła w warunkach skrajnych, ujemnych temperatur w okresie zimy.
Zielone Oczyszczalnie
Dlaczego przydomowa oczyszczalnia jest lepszą decyzją niż szambo?
Więcej wygody, mniej szkodliwości dla środowiska i niższe wydatki. To możliwe i bardzo proste!
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
De Dietrich: Co sprawia, że kotły kondensacyjne charakteryzują się znacznie wyższą sprawnością od innych urządzeń grzewczych?
Dane techniczne, jakie znajdziemy w katalogach producentów kotłów kondensacyjnych, wskazują na sprawność około 92% dla nowoczesnych kotłów atmosferycznych, oraz do 109% dla kotłów kondensacyjnych. Ta 17%-owa różnica wynika głównie ze sposobu wykorzystania energii zawartej w gazie ziemnym oraz z zasady funkcjonowania tych kotłów. W tym przypadku ograniczymy się wyłącznie do omówienia kotłów kondensacyjnych gazowych, ponieważ ich efekty oszczędnościowe są o kilka % wyższe, niż w przypadku kotłów olejowych.
innogy Polska S.A.
6 powodów dla których warto zainstalować fotowoltaikę
Na całym świecie popularność systemów fotowoltaicznych dynamicznie rośnie. Trudno się temu dziwić, bowiem fotowoltaika ma wiele zalet. Dziś przedstawiamy 6 powodów, które wykażą dlaczego warto postawić na własny prąd ze Słońca.
innogy Polska S.A.
Finansowanie i dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznych
Instalacje fotowoltaiczne są coraz bardziej popularne w Polsce – potwierdzają to statystyki, według których na koniec 2016 roku łączna moc zainstalowanych systemów fotowoltaicznych w Polsce wyniosła ponad 190 MWp (dla porównania w 2014 roku wartość ta wyniosła 21 MWp). Duży wpływ na rozwój fotowoltaiki w Polsce mają różnego rodzaju systemy dotacyjne oraz atrakcyjne formy finansowania dostępne na rynku.
Schiedel
Schiedel: Jakie są sposoby renowacji starego komina?
Jednym z popularniejszych sposobów renowacji starego komina jest umieszczenie wkładu stalowego wewnątrz istniejącego komina murowanego. Należy jednak pamiętać, że zastosowany wkład musi być odpowiedni dla rodzaju zastosowanego paliwa oraz mocy kotła.
INTER-PLAST
Słuchawka prysznicowa czy deszczownica?
Tradycyjna słuchawka prysznicowa przestaje być wystarczającym elementem wyposażenia domowego natrysku. Chcemy zaznać odrobiny luksusu i w zaciszu własnej łazienki poczuć się jak w salonie SPA. Stąd coraz bardziej popularne są deszczownice prysznicowe, które często można znaleźć także w gotowych zestawach prysznicowych.
Eco-Palnik ZPD Skiepko Wiesław Skiepko
Czym jest pellet?
Pellet to materiał opałowy ze sprasowanych pod wysokim ciśnieniem odpadów drzewnych: trocin, wiórów. Produkowany w postaci granulatu w kształcie walców o średnicy 6-8 mm i długości do kilku centymetrów, bez dodatków chemicznych i zanieczyszczeń.
REGULUS - system
Taktowanie źródła ciepła, a rodzaj zastosowanych grzejników
W ciepłym domu coraz częstsze i coraz dłuższe są sytuacje, gdy zapotrzebowanie na ciepło oscyluje w przedziale od 0-4 kW. Ogrzewanie podłogowe postrzegane jako zabezpieczenie źródła ciepła przed taktowaniem to błąd. Co prawda źródło ciepła pracować będzie w każdym cyklu długo, natomiast ilość wyprodukowanego i wpompowanego w posadzkę ciepła może być znacznie wyższa niż aktualne zapotrzebowanie.
Purmo Group Poland
Jak zapewnić komfortową temperaturę w pomieszczeniu o każdej porze roku?
Wraz z rozpoczęciem sezonu wiosenno-letniego, nadszedł czas na liftingi wnętrz i generalne remonty. Jeżeli mamy w planach wymianę grzejników, warto zastanowić się nad rozwiązaniem gwarantującym komfort cieplny zarówno w chłodne, jak i gorące dni. Klimakonwektor VIDO z portfolio Purmo to propozycja, dzięki której zadbamy o optymalną temperaturę w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych przez cały rok.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
De Dietrich: Pompy ciepła jako nowoczesny i ekologiczny system grzewczy
Firma De Dietrich podejmuje ciągłe działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego i oszczędności energii, przyjmując je jako dwa podstawowe priorytety w procesie swojego rozwoju.
Alnor Systemy Wentylacji
Alnor: Co zrobić jeśli brakuje miejsca na centralę wentylacyjną?
Decyzja o zakupie systemu wentylacji podjęta, ale warunki techniczne naszego budynku nie pozwalają na montaż centrali rekuperacyjnej i/lub rozprowadzenia kanałów. Czy w związku z tym skazani jesteśmy na wentylację grawitacyjną?
Zielone Oczyszczalnie
Jak przebiega zgłoszenie budowy oczyszczalni?
Na podstawie obowiązujących przepisów, zgodnie z art 29 ust. 1 pkt 3 oraz art. 30 ust. 1 pkt 1 Prawa Budowlanego, przydomowe oczyszczalnie ścieków o wydajności do 7,50 m3 na dobę generalnie nie wymagają uzyskania pozwolenia na budowę, a jedynie zwykłego zgłoszenia. Z tego wynika, że oczyszczalnia na zgłoszenie może być zamontowana przy domu, w którym nie powstaje więcej niż 7,50 m3 ścieków na dobę.