Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jaka jest rola wyłączników nadmiarowo-prądowych w domowej instalacji elektrycznej?
Istotnym elementem systemu chroniącego instalację elektryczną i podłączone do niej odbiorniki jest wyłącznik nadmiarowo-prądowy. Jego właściwy wybór ma kluczowe znaczenie dla użytkowania instalacji i tego, czy nie zostanie ona uszkodzona przez zwarcie lub przeciążenie. Jakie zabezpieczenie wybrać do mieszkań lub domów? Warto postawić na sprawdzony wyłącznik nadmiarowo-prądowe SZ200 od ABB.

Inteligentna kontrola energi ze źródeł PV za pomocą systemu GroHome
Wyobraź sobie system zasilania, w którym wytwarzanie energii odbywa się poprzez zróżnicowaną i zdecentralizowaną sieć inteligentnie monitorowanych urządzeń, takich jak dachowe instalacje fotowoltaiczne, oraz system zdolny zarządzać produkcją i poborem energii w czasie rzeczywistym.

Kontrola zużycia energii w budynkach i centrach danych na bieżąco
Budynki odpowiadają za 30 procent globalnego końcowego zużycia energii i 29 procent światowej emisji CO2 związanej z energią. Jednak urządzenia podłączone do internetu, takie jak nowe analizatory sieci M4M firmy ABB, pomagają zmniejszyć ten wpływ, ponieważ umożliwiają dokładne monitorowanie danych dotyczących energii w czasie rzeczywistym, a tym samym poprawiają efektywność energetyczną budynku.

Funkcjonalne rozwiązania podtynkowe FERRO w łazience
Armatura podtynkowa to rozwiązanie idealne dla miłośników nowoczesnego designu. Wpisuje się w modne, minimalistyczne trendy i pozwala na dużą swobodę w aranżacji. Przedstawiamy przykłady podtynkowych baterii nad wannę, umywalkę i do kabiny prysznicowej. Niech będą inspiracją do tworzenia wyjątkowych kompozycji.

Jak działa magnetyzer do wody?
Zakamienione czajniki, zmywarki i pralki. Częste awarie spowodowane przez kamień, który osadza się na sprzęcie AGD. Jak temu zapobiec nie pogarszając jakości wody? Bo przecież twarda woda, tak nieprzyjazna domowym sprzętom, jest bardzo korzystna dla zdrowia. Czy można zachować jej walory i jednocześnie zadbać o urządzenia, którym szkodzi? Okazuje się, że tak. Rozwiązaniem są magnetyzery do wody, które mogą być stosowane zarówno przez pojedyncze gospodarstwa domowe, jak i spółdzielnie czy wspólnoty obsługujące większą ilość mieszkań. Jak to działa?

Folia grzewcza FELIX w parze z pompą do c.w.u. Edel
Coraz większym zaufaniem klientów cieszą się systemy ogrzewania powierzchniowego na podczerwień - a dokładnie folia grzewcza. Jednym z czołowych jej producentów jest FELIX. Co bardzo ważne - systemy z folią grzewczą dotowane są w Programie Czyste Powietrze.

STIEBEL ELTRON: wentylacja z odzyskiem ciepła
Na jakość powietrza, którym oddychamy bezpośredni wpływ ma działalność człowieka. Smog to nie jedyny kłopot, z jakim muszą mierzyć się nasze płuca. Kolejnym problemem są wszechobecne pyłki wywołujące alergie. Obecnie, nie ma zatem okresu w ciągu roku, w którym szkodliwe substancje nie atakowały naszego układu oddechowego - w okresie wiosenno-letnim to wciąż pojawiające się alergie, w jesienno-zimowym - unoszący się smog. STIEBEL ELTRON wskazuje, jak można dbać o środowisko i własny portfel.

Domy szkieletowe, domy z bala - jak ogrzewać?
Współczesne bardzo ciepłe domy - budowane techniką szkieletową i inne o konstrukcji drewnianej - w przeciwieństwie do domów murowanych z elementami betonowymi, charakteryzują się bardzo niską akumulacyjnością ciepła. Jak skutecznie je ogrzewać i jaki system wybrać?

Magnetyzery Ecomag® - Rzecznik Praw Obywatelskich o wodzie z kranu
Chociaż wodociągi dostarczają nam coraz lepszą wodę to popsuć ją może stan instalacji w domach. Rzecznik Praw Obywatelskich (RPO) zwraca uwagę, że polskie prawo nie określa kto jest zobowiązany do kontroli jakości wody w instalacji wewnętrznej budynków. Na tym odcinku nie jest ona kontrolowana.

Czy pompy ciepła typu powietrze-woda Alezio M i Alezio M V200 to wciąż ogrzewanie elektryczne?
Powietrzne pompy ciepła to doskonała propozycja nie tylko dla tych, którzy dbają o ochronę środowiska. Ich główną zaletą jest niezależność od wahających się na rynku cen nośników energii, np. cen gazu oraz niskie koszty eksploatacyjne. To rozwiązanie przyszłości, które sprawdzi się zarówno w nowym, jak i modernizowanym domu.

Ciepły i przytulny dom z urządzeniami Panasonic
W tym roku wielu z nas spędziło w domach więcej czasu niż kiedykolwiek wcześniej i nie inaczej będzie zimą. Ponieważ dni stają się coraz krótsze, a temperatury na zewnątrz coraz niższe, nadchodzi najlepszy moment na to, aby pomyśleć o cieple i komforcie naszych domów. W związku z tym Panasonic Heating & Cooling ma do zaoferowania szereg rozwiązań, w tym m.in. pompy ciepła oraz technologię nanoe™ X, dzięki którym możliwe jest stworzenie doskonałego środowiska do życia, pracy i wypoczynku.

Czy systemy odprowadzania spalin z tworzyw sztucznych to dobry pomysł?
Dynamiczny rozwój w ostatnich dziesięcioleciach branży chemicznej spowodował, że nie ma praktycznie dziedziny życia, gdzie nie mielibyśmy do czynienia z produktami wykonanymi z tworzywa sztucznego lub ze znaczącym jego udziałem.

Kominki - dlaczego są tak popularne?
Kominek każdemu wnętrzu doda niepowtarzalnego charakteru i ciepła. Zapach drewna, w duecie z widokiem płomieni, wycisza oraz relaksuje. Właśnie dlatego zlokalizowany w centrum domu, najczęściej w salonie, stanowi idealne tło dla wieczornego czytania książki czy zimowych spotkaniach w gronie rodziny. To ozdoba, która sama w sobie komponuje się z każdym wnętrzem i zawsze wygląda dobrze.

Wentylacja grawitacyjna - czym jest i na co należy zwrócić uwagę?
Wentylacja grawitacyjna to bezsprzecznie najczęściej stosowany rodzaj wentylacji w domach jednorodzinnych. Jej sprawność wpływa na jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń, a to przekłada się na komfort życia domowników. Dowiedz się, co wpływa na efektywność wentylacji oraz co jest najistotniejsze w kanale wentylacyjnym.