Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Dlaczego warto zamontować świetliki dachowe?
Świetliki sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i przemysłowych. Jest to doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób, które poszukują dodatkowego doświetlenia do pomieszczeń, w których znajdują się okna, jak i dla wnętrz, w których będą stanowić jedyne źródło światła dziennego.

Jak wykonać izolację przeciwogniową stalowych profili, stropów betonowych i blachy trapezowej?
Powiedzieć, że inżynierowie odpowiadający za bezpieczeństwo ogniowe w nowo powstających budynkach użytku publicznego mają bardzo odpowiedzialne zadanie, to zbyt mało. Wszak muszą oni zadbać o odpowiednią izolację przeciwogniową konstrukcji, które codziennie mijają setki lub nawet tysiące osób. Wraz z ekspertem firmy Paroc podpowiadamy, jak zabezpieczyć stalowe profile, stropy betonowe oraz dachy płaskie z blachy trapezowej.

Prawidłowy montaż i składowanie blach dachowych
Nie zaleca się przewożenia arkuszy dłuższych niż 5 mb. Blachy takie sprawiają dużo trudności w transporcie, rozładunku, wciąganiu na dach i montażu ze względu na fakt, że przy tej długości arkusze stają się wiotkie, podatne na odkształcenia i zarysowania. Dodatkowo podczas eksploatacji występują niekorzystne zjawiska związane z rozszerzalnością cieplną metali – naprężenia w punktach mocowania.

Dach prosty czy ozdobny?
Jeśli wiemy już, że nasz dach będzie spadzisty, pora na wybór jego kształtu. Moda na różne rodzaje dachów stromych często się zmienia, jednak niektóre z nich, zwłaszcza te o najprostszych kształtach, przetrwały niezmienione do naszych czasów.

Blachodachówka cięta na wymiar czy modułowa - jaka na jaki dach?
Blachodachówka jest materiałem bardzo chętnie stosowanym do krycia dachów. Swoją popularność zawdzięcza licznym zaletom, m.in. wyjątkowej trwałości i oryginalnemu wzornictwu. Obecnie do wyboru mamy blachodachówki cięte na wymiar lub modułowe. Jaka będzie najlepsza na nasz dach?

Jak uniknąć błędów przy montażu podsufitek typu siding?
Istotnym czynnikiem wpływającym na nasze zadowolenie z dokonanego zakupu podsufitki jest jej prawidłowy montaż. Wypełnienie tego warunku gwarantuje niezawodną funkcjonalność instalacji, jej estetykę oraz prawidłową wentylację okapu. Poniżej najbardziej istotne wskazówki dotyczące tego tematu.

Jak wygląda procedura wymiany dachu?
Naszą misją jest oferowanie dachu Na całe życie, który to dach jest lekki, posiada 50-letnią gwarancję i jest silny i piękny.

Wybieramy podsufitkę. Czym się kierować?
Dokonując wyboru materiału do obudowy okapu dachu powinno kierować się nie tylko estetyką wybranego rozwiązania, ale też wygodą użytkowania i długowiecznością. Materiał, z którego wykonamy ten szczegół dachu powinien cechować się następującymi własnościami:

Dlaczego należy czyścić rynny?
Aby systemy rynnowe funkcjonowały prawidłowo należy je okresowo ( w zależności od możliwości zanieczyszczenia) czyścić. Ma to szczególne znaczenie w miejscach zadrzewionych, w których opadające liści mogą łatwo uniemożliwić skuteczne odprowadzenie wody deszczowej z rynien do rur spustowych.

Bezpieczne użytkowanie systemów rynnowych
Bezpieczne użytkowanie systemów rynnowych związane jest z ich prawidłowym doborem, zamontowaniem i eksploatacją. Na co należy zwrócić uwagą w poszczególnych etapach:

Wybieramy dachówki - które będą najtrwalsze?
Dachówki Gerard Roofing Systems to gwarancja jakości. Wykonane z najwyższej jakości blachy stalowej, galwanizowanej, są trwałe i bezpieczne. Producent daje na nie aż 50 lat gwarancji.

Inter-Lers: Konstrukcje dachowe w budownictwie mieszkalnym. Dlaczego warto?
Wiązary z fabryki zyskują z roku na rok coraz większą popularność. W Polsce, gdzie budynki wznosi się zwykle z myślą o ich wykorzystywaniu przez dziesiątki lat, kluczowa jest trwałość konstrukcji. Więźba projektowana komputerowo, powstająca na nowoczesnej hali, z wykorzystaniem profesjonalnych maszyn i certyfikowanego drewna, nie ma w tym względzie porównania z konstrukcjami tworzonymi na placu budowy.

Budujemy dach. Jak wybrać membranę?
Portfolia produktowe producentów systemów dachowych wzbogacają się o rozwiązania, które mają zapewnić dłuższą żywotność i skuteczniejsze funkcjonowanie dachu. Niegdyś będące nowością paroprzepuszczalne folie dachowe dziś są standardem. Na co inwestor powinien zwrócić uwagę, wybierając membrany?

Budowa dachu: na co zwrócić szczególną uwagę?
Dach to jeden z najistotniejszych elementów domu. Pełni nie tylko funkcję estetyczną, ale przede wszystkim ochronną – zabezpiecza przed opadami, słońcem i wiatrem. Dlatego od dekarza wymaga się profesjonalnej wiedzy i dużego doświadczenia.

Budowa lub remont dachu? Zobacz, jak wybrać fachowego dekarza
Budując lub remontując dach, inwestor powinien pamiętać o kilku niezbędnych krokach, które pomogą wybrać fachowego dekarza. Dobry dekarz to gwarancja prawidłowo funkcjonującego systemu dachowego. Zły – problemów i dodatkowych kosztów.