Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
CB S.A.
Właściwości i zastosowanie folii paroizolacyjnych
Paroizolacja zalecana jest przede wszystkim do przestrzeni, w których generowana jest spora ilość pary wodnej. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza do zabezpieczania poddaszy, dachów płaskich, ścian i stropów, w których dodatkowo może dojść do przewiewów.
CB S.A.
Paroizolacja dachu i poddasza
Kluczowy aspekt prawidłowego działania systemu dachu i poddasza - paroizolacja. Jeśli nie będzie funkcjonować prawidłowo, nastąpi zawilgocenie termoizolacji, spadek jej własności termoizolacyjnych, wychładzanie poddasza i wzrost kosztów grzewczych, a w skrajnych przypadkach wnikanie wody do wnętrza pomieszczeń, zagrzybienie i zapleśnienie, co w efekcie spowoduje niemożność zamieszkiwania na poddaszu. Odpowiedzi na częste pytania poniżej w artykule.
PPHU Winyl-Pol Wybacz sp.j.
Jakie są możliwosci zastosowania folii hydroizolacyjnej IZOWINYL
Folie IZOWINYL można układać na wygładzonych podłożach betonowych lub z zapraw cementowo-piaskowych oraz na utwardzonych i w razie potrzeby zagęszczonych podłożach gruntowych!
Ultrament
Naprawa i renowacja dachu z papy
Błędy wykonawcze przy układaniu papy oraz brak renowacji starego pokrycia mogą powodować nieszczelności i w efekcie pojawianie się zawilgoceń wewnątrz pomieszczeń. Dlatego warto regularnie sprawdzać stan techniczny pokrycia, wykonując prace naprawcze i renowacyjne uzależnione od typu dachu oraz rodzaju uszkodzeń.
Botament Systembaustoffe
Jak skutecznie uszczelnić balkon i taras?
Dobrze przemyślane balkony i tarasy nadają fasadzie charakteru, pozwalają cieszyć się bliskością natury, a ich fachowe wykonanie zapewnia spokój i bezpieczeństwo na lata. Roman Frąckowiak, ekspert firmy BOTAMENT® podpowie nam jak znaleźć systemowe rozwiązania hydroizolacji, które pomogą nam zabezpieczyć konstrukcję przed wnikaniem wilgoci, a tym samym uchronić ją przed uszkodzeniami.
Ultrament
Bitumiczne izolacje fundamentów - jak dobrać do typu budynku oraz rodzaju gleby?
O tym, że konieczne jest zabezpieczenie fundamentów przed szkodliwym działaniem wody i wilgoci, wie każdy. Nie każdy jednak ma świadomość, jak dużo zależy od rodzaju zastosowanej hydroizolacji. Okazuje się, że aby zapewnić skuteczną ochronę, izolację bitumiczną należy dobrać do typu budynku, rodzaju i stopnia nasiąkliwości gleby oraz poziomu występowania wód gruntowych.
Schomburg Polska
Paroizolacje na wilgotnych podłożach
Wilgoć podciągana kapilarnie i wysoka zawartość wilgoci resztkowej w podłożach ze świeżego betonu mają bardzo szkodliwe działanie i wydłużają czas budowy.
Botament Systembaustoffe
Izolacja fundamentów ścian i piwnic - jak wykonać jesienią i zimą?
Prawidłowo wykonana hydroizolacja to gwarancja skutecznej i długotrwałej ochrony budynku przed szkodliwym działaniem wody i wilgoci. Nie można pomijać tego kroku, szczególnie że skuteczną izolację można położyć nawet jesienią i zimą.
Saint-Gobain Construction Products Polska marka Weber
Ciepło, cieplej, gorąco, czyli o podłodze z systemem ogrzewania
Ogrzewana podłoga to komfort i wygoda dla mieszkańców i użytkowników budynków. Aby ogrzewanie podłogowe spełniało swoje funkcje, każdy element podłoża musi być prawidłowo przygotowany. Eksperci Weber w pierwszej części przewodnika po podłogach podpowiadają jaki podkład wybrać, aby stworzyć idealną i zawsze ciepłą podłogę z systemem ogrzewania.
Selena
Jak wykonać idealną izolację przeciwwodną?
Wykonanie izolacji wodochronnej jest niezbędne w miejscach, w których występować może duża wilgotność lub gdy ściany i podłogi narażone są na zalewanie wodą. Potrzeba zabezpieczenia występuje głównie w łazienkach, pralniach, piwnicach, pomieszczeniach gospodarczych, kuchniach, na tarasach czy balkonach.
Selena
Trwałe i pewne uszczelnienie w ekstremalnych warunkach
Zmienne warunki panujące na dachu, związane z opadami deszczu, śniegu, nasłonecznieniem oraz zmiennością temperatur, w zakresie od -40C do +80C, to nie lada wyzwanie dla produktów dekarskich, które mają ten dach zabezpieczyć. Produkty uszczelniające marki Tytan Professional do czarnej roboty, sprawdzają się w najbardziej wymagających warunkach.
Remmers
Renowacja antypleśniowa z tynkiem Schimmel-Sanierputz
Remmers Schimmel-Sanierputz przeznaczony jest do nakładania pojedynczymi warstwami o grubości od 20 do 50 mm. Stwardniały tynk jest przepuszczalny dla pary wodnej, ma dobrą zdolność przewodzenia kapilarnego i przyspiesza schnięcie wilgotnych powierzchni. Dzięki niskiemu współczynnikowi przewodności cieplnej ma właściwości termoizolujące.
Botament Systembaustoffe
Renowacja podłoży krytycznych - porady
Pewne i bezusterkowe wykonanie okładziny ceramicznej na podłożach krytycznych, jak np. podłogi drewniane, płyty OSB lub wiórowe, podłoża mieszane, młody beton lub spękane jastrychy, zapewnia się dzięki zastosowaniu systemu kompensującego. W przypadku renowacji dodatkowym wymogiem staje się często izolacja akustyczna.
Selena
Jak najlepiej chronić drewno? Profesjonalnie!
Postaw na gwarancję pewnego dachu i wszystkich elementów konstrukcyjnych! Zabezpiecz drewno przed działaniem organizmów osłabiających jego strukturę i wybierz TYTAN Professional Impregnat do drewna z linii NW. Do wyboru , w zależności od naszych potrzeb mamy trzy impregnaty: Impregnat do więźby dachowej NW, do drewna konstrukcyjnego NW oraz najbardziej wydajny i uniwersalny impregnat NW, wszystkie dostępne w koncentracie.
Selena
Jak zatrzymać ciepło w domu?
Energooszczędny dom to taki, który przy zastosowaniu różnych rozwiązań, zarówno technicznych jak i projektowych, jest użytkowany (w zestawieniu z tradycyjnym budownictwem) przy dużo mniejszym zużyciu energii, przede wszystkim cieplnej. Taki budynek jest dużo tańszy w eksploatacji, a przecież każdy z nas chciałby płacić mniejsze rachunki. Wszechobecnym priorytetem jest już od dawna ochrona klimatu i wszelkie kwestie ekologii. Powyższe wartości sprawiają, że wymagania wobec energooszczędnego budownictwa, stale rosną i dlatego warto poruszyć te kwestie już na etapie nowych projektów, ale również przy programie rewitalizacji budynków z wielkiej płyty.