Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jaki powinien być system izolacji dachu płaskiego?
Budowa dachu płaskiego to względnie nowa koncepcja w branży budowlanej - upowszechnił się dopiero na początku XX wieku, jako rozwiązanie konstrukcyjne dla nowo budowanych budynków. Z uwagi na konieczność uzwględnienia niewielkiego spadku (poniżej 10°), tego typu dachy wymagają szczególnie wysokiej szczelności pokrycia.

Folia kubełkowa - gdzie jest niezbędna, jak stosować? Uwaga na grubość folii kubełkowej!
Folia kubełkowa wykonana jest z polietylenu HDPE i stabilizatora UV. Przeznaczona do izolacji przeciwwilgociowej fundamentów, tarasów, stropów i podłóg. Dzięki kubełkowym wytłoczeniom tworzy szczeliny umożliwiające dodatkową cyrkulację powietrza w izolowanych powierzchniach. To od niej w dużej mierze zależy trwałość izolacji przeciwwilgociowej czy też przeciwwodnej. Nie niszczą jej grzyby i gryzonie żyjące w ziemi czy też bakterie. Im grubsza jest folia tym lepiej chroni i lepsze stanowi zabezpieczenie przed ziemią i kwasami nieorganicznymi.

Jak osuszyć zawilgocone ściany metodą iniekcji?
Letnie burze i towarzyszący im deszcz mogą w szybko uwidocznić problem z wilgocią na ścianach budynku. Pojawienie się grzybów to znak, że izolacja pionowa lub pozioma została uszkodzona bądź zdegradowana. Należy pamiętać, iż woda wnika bardzo szybko i czyni nieodwracalne szkody - do prac osuszających należy przystąpić niezwłocznie.

Jak osuszyć zawilgocone ściany i mury? Metoda iniekcji
Intensywne opady w okresie letnim mogą znacząco uwidocznić problem z wilgocią pojawiającą się na ścianach budynków. Jeżeli tak się dzieje, to może być sygnał, że izolacja pionowa czy pozioma została uszkodzona lub zdegradowana. Pamiętajmy, że woda przenika bardzo szybko, czyniąc nieodwracalne straty, więc jeżeli zauważymy, że ściany są zawilgocone, należy szybko przystąpić do działania.

Sposób na elastyczne i szczelne fugi w łazience
SILICONE PREMIUM A S730 to niezwykle elastyczny, jednoskładnikowy kit uszczelniający z z octowym systemem utwardzania. Silikon doskonale sprawdzi się przy uszczelnianiu spoin w wilgotnych pomieszczeniach, a więc w łazience, toalecie oraz kuchni. Właściwie zabezpieczone umywalki, prysznice, wanny czy blaty pozwolą cieszyć się czystą i bezpieczną przestrzenią

Na ratunek betonowi: system weberep duo
Po latach eksploatacji na odsłoniętych betonowych elementach zaczynają pojawiać się oznaki starzenia i niszczenia. Powstają one na skutek obciążeń statycznych i dynamicznych, uderzeń, ścierania, oddziaływania warunków atmosferycznych itp. Aby przywrócić dawną świetność betonowym lub żelbetowym konstrukcjom, należy je poddać renowacji.

Membrany dachowe nowej generacji
Membrany dachowe są nowoczesnym materiałem, zastępującym papę układaną pod docelowe pokrycie dachowe. Są łatwiejsze do ułożenia i lżejsze, a dzięki swoim właściwościom skutecznie zabezpieczają poddasze i warstwę izolacji termicznej przed wilgocią i wiatrem.

Balkony i tarasy - jak zadbać o trwałość i piękny wygląd?
Jak z przyjemnością wyjść z domu i jednocześnie w nim pozostać? Korzystając z balkonów i tarasów. Ale aby w takiej przestrzeni odpoczywać, trzeba stworzyć odpowiednią bazę. Powierzchnia balkonu czy tarasu musi być zabezpieczona przed wilgocią, powinna być solidna i trwała, a jeśli będzie też cieszyć oko - tym lepiej!

Jak naprawić papę asfaltową na dachu płaskim?
Papy asfaltowe (bitumiczne) to popularne, dosyć tanie i trwałe pokrycie stropodachów budynków jedno- i wielorodzinnych. Po dłuższym czasie papy te ulegają jednak procesom starzenia, zużycia i uszkodzeniom mechanicznym. Czasami w pomieszczeniach na ostatnim piętrze po większej ulewie widoczne są nawet przecieki. Jest to sygnał, że przyszła pora na konserwację papy i przywrócenie szczelności pokrycia na kolejne kilka lat.

Uwaga na błędy przy hydroizolacji ścian fundamentowych
Trwałe zawilgocenie ścian i podłóg na gruncie sprzyja rozwojowi grzybów pleśniowych, które mogą zanieczyszczać powietrze wewnętrzne substancjami szkodliwymi dla zdrowia mieszkańców. W domach bez piwnic najważniejsza dla skuteczności ochrony przed wilgocią jest pozioma izolacja przeciwwilgociowa fundamentów i podłóg na gruncie, która zapobiega podciąganiu wilgoci gruntowej przez materiały ścienne i beton. Jednak zdarza się nawet, że izolacji przeciwwilgociowej nie ma wcale, albo jest ułożona niestarannie (pęknięcia, przerwy), a w efekcie nieskuteczna.

Czym jest spawanie na zimno i jak je przeprowadzić?
Nieumyślne wpadki prowadzące do uszkodzenia domowego sprzętu przytrafiają się każdemu. Miksera lub odkurzacza z pękniętą obudową nie trzeba jednak spisywać na straty. Z pomocą przychodzą nowoczesne kleje, dzięki którym możemy uzyskać efekt tak zwanego spawania na zimno. Ekspertka z firmy Bostik udziela cennych porad dotyczących naprawy szkód.

Jaki rodzaj hydroizolacji zabezpieczy najlepiej fundament przed wodą?
Hydroizolację fundamentu można wykonać samemu. Materiały hydroizolacyjne można kupić w każdym markecie budowlanym, ale wybór technologii uzależniony jest od kilku czynników.

Hydroizolacja dachów płaskich i tarasów membraną PVC
Coraz większa ilość budynków jednorodzinnych i wielorodzinnych budowana jest w systemie dachów płaskich. Daje to inwestorowi możliwość zastosowania kilku rozwiązań uszczelnienia powierzchni dachu.

Dach skośny zabezpieczony membraną bitumiczną AlfaBIT
Papa lub membrana bitumiczna układana na deskowaniu jest jedyną całkowicie wodoszczelną warstwą dachu skośnego i to właśnie ona chroni dom przed przemakaniem. Ten kluczowy element pokrycia dachowego musi być trwały i odporny m.in. na uszkodzenia mechaniczne. Istotnym czynnikiem jest również optymalna cena.

Hydroizolacje reaktywne BOTAMENT® RD alternatywą dla mas bitumicznych i zapraw mineralnych
W ciągu ostatnich lat branża budowlana przeżyła niesamowity rozwój, a impulsów do niego wciąż dostarcza jej zarówno błyskawiczny postęp technologii, jak i rosnące wymagania klientów. Świetnym przykładem tej ewolucji mogą być hydroizolacje fundamentów, tarasów i balkonów czy ścian piwnic.