Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
MIWO. Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej
Jakie elementy konstrukcji domu mają wpływ na jego komfort akustyczny?
Lubimy, gdy wokół nas jest cicho. Jednak czy wiemy jakie elementy konstrukcji naszych domów mają na to wpływ? A złej akustyki budynku nie można naprawić bez kosztownych inwestycji. Izolacyjność akustyczna jest bardzo ważnym parametrem wszystkich przegród budowlanych - ścian i stropów.
Knauf Sp. z o.o.
Ogrzewanie podłogowe w pokoju dziecka
Planując pokój dziecięcy w nowym domu, bierzemy pod uwagę wiele kwestii, jednak najważniejszą z nich jest zapewnienie zdrowych warunków dla rozwoju pociechy. Wielu rodziców zastanawia się, czy ogrzewanie podłogowe wpłynie korzystnie na organizm dziecka. Zdecydowanie tak, jednak pod warunkiem właściwego wykonawstwa.
Paroc
Jak wykonać izolację podłogi pływającej?
Międzykondygnacyjne stropy betonowe z reguły skutecznie zabezpieczają wnętrza budynków przed dźwiękami powietrznymi. Aby podwyższyć standard akustyczny, a w efekcie uzyskać "ciche" wnętrze, należy również zadbać o prawidłową izolację od dźwięków uderzeniowych, dochodzących z pomieszczeń usytuowanych nad nami. W tym celu tradycyjnie zaleca się zastosowanie podłogi pływającej. Wraz z ekspertem Paroc podpowiadamy, jak tego dokonać, a także jakich często popełnianych błędów należy się wystrzegać.
URSA
Jak prawidłowo zaizolować dach skośny?
Izolując dach skośny należy pamiętać o tym, aby stosować zawsze układ dwuwarstwowy (jedna warstwa pomiędzy krokwiami, druga poniżej).
Styropmin
Dlaczego warto wybrać styropian firmy Styropmin?
Przy porównywalnych cenach na rynku, otrzymujemy towar o gwarantowanej jakości, estetycznie opakowany i prawidłowo oznakowany, dostarczony na miejsce i na czas. Możemy też liczyć na profesjonalną obsługę przed i posprzedażową.
Knauf Sp. z o.o.
Co warto wiedzieć o izolacji cokołu?
Ze względu na położenie w przyziemiu cokół uchodzi za jeden z trudniejszych do ocieplenia elementów budynku. Jakich zasad przestrzegać i jak dobrać materiały, aby stworzyć trwałą warstwę izolacji w tej strefie?
ISOROC Polska S.A.
Dlaczego warto ocieplić budynek płytami ISOFAS?
Płyty ISOFAS charakteryzują się znakomitymi właściwościami mechanicznymi i fizyczne są niepalne (doskonale spełniają rolę zabezpieczenia przeciwpożarowego), nie chłoną wilgoci.
URSA
Jak poprawnie wykonywać podłogę pływającą?
Podczas wykonywania podłogi pływającej należy pamiętać aby dobrać warstwę izolacji w ten sposób, żeby strop spełniał normowe wymagania odnośnie izolacyjności termicznej i akustycznej. Izolacyjność akustyczna jest ważna w przypadku stropu międzykondygnacyjnego, natomiast izolacyjność termiczna jest kluczowa w przypadku np. podłogi na gruncie.
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Izolacja dachu wełną mineralną - o czym pamiętać, żeby zyskać najwięcej?
Prawidłowa izolacja dachu to wielowymiarowy komfort - związany z ciepłem, dobrą akustyką oraz oszczędnościami. Zyskać można bardzo wiele, przestrzegając zasad poprawnego izolowania. Błędy mogą powodować utratę nawet 20-50% energii oraz pieniędzy wydawanych na ogrzanie i chłodzenie. Nawet, kiedy zlecamy prace fachowcom, warto znać zasady i wiedzieć o czym pamiętać przy wyborze materiałów oraz ich montażu Podpowiadamy!
Paroc
Jak osuszać konstrukcje dachów płaskich?
Zima to czas, kiedy tradycyjnie notuje się w Polsce najwięcej dni z opadami, jesień zalicza się zaś do najbardziej mokrych pór roku pod względem łącznej sumy opadów. Dla projektanta i wykonawcy oznacza to zatem konieczność poradzenia sobie z problemem wody i wilgoci penetrujących części pod ociepleniem dachów płaskich.
Arbet
Jak zdobyć środki na termomodernizację przegród płytami styropianowymi Arbetu?
Już można składać wnioski o dofinansowanie kosztów termomodernizacji w ramach Programu "Czyste Powietrze"! Takie wnioski mogą dotyczyć również izolacji płytami styropianowymi ARBETu!
Paroc
Konstrukcja wsporcza płaszcza, a dobór parametrów izolacji rurociągu
Przemysł, ciepłownictwo i energetyka są sektorami gospodarki, które produkują, przesyłają i zużywają znaczne ilości energii cieplnej. Aby procesy technologiczne mogły przebiegać optymalnie, a transportowane ciepło nie przenikało w sposób niekontrolowany do atmosfery, wszelkie urządzenia i zasilające je rurociągi powinny zostać odpowiednio zaizolowane.
Knauf Sp. z o.o.
Jak stworzyć skuteczną termoizolację fundamentu?
Fundament to element spoczywający w zimnym i wilgotnym otoczeniu gruntu, dlatego należy zadbać o jego skuteczne ocieplenie bez względu na sposób posadowienia. Istnieją różne metody hydro- i termoizolacji, jednak najkorzystniejsze efekty daje izolacja obwodowa.
Paroc
Jak docieplić na jesień stare ściany zewnętrzne?
Choć w kontekście domów wznoszonych obecnie przepisy określają minimalny poziom energooszczędności, w Polsce wciąż jeszcze funkcjonuje wiele budynków starych, zaprojektowanych według przestarzałych wytycznych. Mimo, że względem ich właścicieli prawo nie wymaga podniesienia standardu energetycznego, to warto taką inwestycję rozważyć - choćby z uwagi na oszczędności, które pozwalają na szybki zwrot z nawiązką. Wraz z ekspertem firmy Paroc podpowiadamy, jak docieplić na jesień stare, drewniane ściany zewnętrzne.
Foveo Tech
Jak przenieść barwy wakacji na domową elewację?
Dlaczego domy w Norwegii są kolorowe, a te w Grecji w większości białe? Wakacyjne wojaże to nie tylko doskonała okazja do wypoczynku, lecz również do poznania architektury odwiedzanych miejsc. Mimo, że okres letnich podróży już za nami, inspiracje z wyjazdów możemy wykorzystać na fasadzie własnego domu, tym bardziej, że gama dostępnych rozwiązań jest bardzo szeroka.