Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Dlaczego warto ocieplić dom?
Ocieplenie domu styropianem to najpopularniejszy sposób termoizolacji oraz termomodernizacji budynków. Przy wykonywaniu prac związanych z ociepleniem ważne jest zarówno fachowe wykonawstwo, jak również jakość samego materiału.

O czym należy pamiętać wybierając styropian?
Ceny energii stale rosną. Nieocieplony dach, ściany i piwnica powodują niekontrolowaną utratę ciepła, którą nawet w 70% można wyeliminować. Dlatego należy pamiętać że płyty styropianowe stanowią jedynie niewielki procent kosztów wykonania ocieplenia, należy wybrać płyty styropianowe świadomie, aby wydatek przyniósł maksymalne oszczędności.

Innowacyjne izolacje pod wodne ogrzewanie podłogowe
Ogrzewanie podłogowe jest obecnie jednym z popularniejszych sposobów zapewnienia w pomieszczeniach komfortowej temperatury. Jego instalacja wymaga zastosowania dobrej jakości izolacji, zapewniającej mniejsze straty cieplne, a tym samym - niższe rachunki.

Styropian z grafitem - na najbardziej wyśrubowane oczekiwania
Styropian jest wciąż jednym z najbardziej popularnych materiałów dociepleniowych. Jeśli wybierzemy produkt o dobrej jakości, parametry izolacyjne, jakimi będzie się charakteryzował, spełnią normy również najnowszych przepisów zawartych w Warunkach Technicznych, które weszły w życie w tym roku. Przypomnijmy, że zgodnie z nimi zmniejszeniu uległ akceptowalny współczynnik przenikania ciepła.

Jaki styropian do termoizolacji wybrać i jak skorzystać z ulgi?
Do kalendarzowej zimy zostało niewiele ponad trzy miesiące, jest to więc ostatni dzwonek, jeżeli planujemy ocieplić budynek. Sytuacja na rynku budowalnym zmienia się dynamicznie, co odbija się na dostępności m.in. styropianu. Co więcej, aby wykonać termoizolację, należy zaczekać na odpowiednią pogodę, co dodatkowo ogranicza dostępny przedział czasowy.

Dlaczego do izolacji akustycznej przegród budynku używa się wełny mineralnej?
Do izolacji akustycznej ścian warto wybrać materiały, które charakteryzują się wysoką wartością współczynnika pochłaniania dźwięku αw (alfa w), która to cecha powinna być opisana na etykiecie i w dokumentacji produktu w postaci liter AW.

Ciepła płyta fundamentowa - zabezpieczenie domu przed wilgocią, pleśnią i utratą ciepła
Czy można niedrogo ocieplić dom? Czy technologie związane z fundamentowaniem, które pozwalają na wznoszenie domów pasywnych i energooszczędnych, muszą wiązać się z dużymi nakładami finansowymi? Nie zawsze. Świetnym sposobem na niedrogą termoizolację domu od gruntu jest płyta fundamentowa - to materiał, który zabezpieczy Twój dom przed utratą ciepła, wilgocią i pleśnią.

Kolejna ciepła płyta fundamentowa oparta na produktach ARBETu
Energooszczędność budynku to dziś dla inwestora podstawowe kryterium doboru technologii. Nowo budowany dom musi od podstaw oszczędzać energię. Jak inwestor ma zadbać o odpowiednie rozwiązania energooszczędne i jaką rolę może pełnić styropian?

Czy jesień to dobry czas na termoizolację?
Obecny kryzys energetyczny uświadomił nam co najmniej dwie ważne rzeczy: po pierwsze nasze domy i mieszkania są niesamowicie energochłonne, a po drugie - systemowe działania związane z ograniczeniem zapotrzebowania na energię są niezbędne i potrzebne na już. Docieplenie domu jest jednym z takich działań.

Ocieplenie metodą ETICS - krok po kroku
Odpowiednia termoizolacja to większy komfort mieszkańców, ale także mniejsza ilość energii potrzebna do ogrzania obiektu, co przekłada się na niższe wydatki. Obok ekonomicznego ma to również bardzo ważny, ekologiczny aspekt. Mniej wyprodukowanego ciepła to niższy ślad węglowy i przeciwdziałanie zmianom klimatu. Co wziąć pod uwagę przy planowaniu prac i jakie produkty wybrać?

Ocieplenie domu - najbardziej rentowna inwestycja budowlana
Wysokie ceny prądu, gazu, oleju opałowego, drewna, biomasy czy wciąż brakującego węgla nie napawają optymizmem właścicieli nieocieplonych domów, dlatego rozpoczęcie prac termomodernizacyjnych jesienią jest ostatnim momentem, w którym możesz zadbać o swój budżet przez cały sezon grzewczy i przez kolejne lata.

Ocieplenie podłogi wełną skalną
Dobór oraz grubość odpowiedniego materiału do izolacji podłogi zależy od jej umiejscowienia oraz typu konstrukcji. W zależności od tego, czy będzie to podłoga na gruncie czy podłoga stropie międzykondygnacyjnym grubość izolacji będzie większa lub mniejsza.

Izolacja ścian zewnętrznych
Prawidłowe ocieplenie ścian zewnętrznych domu - choć uchodzi za najprostsze - jest jednocześnie bardzo ważne.

Dlaczego warto wybrać cienką izolację Aluthermo®?
Za wyborem izolacji Aluthermo® przemawiają trzy proste powody!

Nowy design dociepleń budynków dzięki listwom PVC z siatką ozdobną
Użycie listew PVC z siatką ozdobną na rąbek jest innowacyjnym sposobem na kształtowanie estetyki elewacji. Listwa BP19 została zaprojektowana po to, by umożliwić tworzenie na fasadzie identycznych wzdłużnych bruzd znanych z techniki łączenia blach na tzw. rąbek.