Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Roto Okna Dachowe
Jak wybrać okna na poddasze?
Poddasze każdego budynku to warta zagospodarowania, choć z pewnością niełatwa przestrzeń. Nikt jednak nie może odmówić jej klimatu, zwłaszcza, jeśli podkreślają go dobrze dobrane okna, w dzień pozwalające malowniczo rozświetlić wnętrze, a nocą - obserwować gwiazdy. Oczywiście, te niewątpliwe walory w rzeczywistości zderzają się z kilkoma problemami, które charakteryzują tradycyjne okna dachowe. Mowa m.in. o wpływie wysokich oraz niskich temperatur na mikroklimat wnętrza, a także o pielęgnacji okien, które znajdują się przecież w dość niewygodnym miejscu. Z tymi niedogodnościami doskonale radzą sobie okna Roto.
Saint-Gobain Glass Polska
Domowe wnętrza ze szkłem w tle
Gdy mówimy o błyszczących elementach, glamour jest pierwszym stylem, który przychodzi nam na myśl. Nie jest jednak jedynym. Szkło kocha minimalizm w każdej postaci, świetnie bowiem komponuje się z betonem, cegłą i drewnem. A vintage? Nie można zapominać o staromodnych gablotach z kryształami za przesuwaną szybą i wielkich lustrach w ozdobnych ramach. Każdy styl, o jakim pomyślimy, odnajdzie się w towarzystwie szkła lub z lubością przejrzy w zwierciadle. Bo szkło jest ponadczasowe, nawet gdy występuje w bardzo nowoczesnej postaci.
TECHNONICOL
Zastosowania wełny w płytach
Wełna mineralna w płytach jest bardzo trwałym materiałem izolacyjnym. Jest odporna na rozciąganie, stosunkowo sztywna i gęsta, dzięki czemu świetnie spełnia swoją rolę. Montowana jest przede wszystkim na ścianach, ale to nie jedyne jej zastosowanie. Jakie inne powierzchnie warto ocieplić wełną mineralną w płytach?
Novoferm Polska
Jak przygotować garaż do instalacji bramy garażowej?
Na jednym z for internetowych pojawił się taki wpis: "Kiedy kupowaliśmy bramę garażową, ja skupiłam się na kolorze, bo musiała pasować do domu. Mąż sprawdzał parametry techniczne". To dwa najpowszechniejsze czynniki determinujące wybór bramy segmentowej do nowo budowanego domu. Jest jeszcze trzeci, o którym często zapominamy – odpowiednie przygotowanie garażu.
Aluprof S.A.
Jak wybrać okna pod kątem wodoszczelności?
Duże skoki temperatur i zmienne ciśnienie są przyczyną silnych wiatrów, gwałtownych burz oraz częstych ulew powodujących powodzie. Wszystko to jest testem dla okien i drzwi w każdym domu. Aby woda opadowa nie przeciekała przez okna do wnętrz, stolarka powinna posiadać najwyższą klasę wodoszczelności.
Aluprof S.A.
Zalety stolarki aluminiowej i jej wpływ na środowisko
Ochrona środowiska stała się wspólnym wyzwaniem dla przywódców państw, firm, organizacji pozarządowych oraz wszystkich obywateli. Jednym z kroków, które podjęto w celu osiągnięcia neutralności klimatycznej, jest niskoemisyjność. Na czym polega i jakie rozwiązania wspierające niskoemisyjność przygotowała firma Aluprof?
Fakro
Czym wyróżniają się okna dachowe do domu energooszczędnego?
Szeroko rozumiana energooszczędność powoli staje się budowlanym standardem, a inwestorom zależy na świadomym wyborze rozwiązań pomagających zmniejszać straty ciepła z budynku i ograniczać rachunki za ogrzewanie. Okna dachowe, ze względu na trudne warunki eksploatacyjne, są traktowane wyjątkowo restrykcyjnie. Ich budowa i parametry muszą być dopracowane w najdrobniejszych szczegółach.
Styropmin
Planujesz ocieplenie domu? Sprawdź, dlaczego lambda jest tu kluczowa
Ile ciepła zatrzymuje w środku domu izolacja termiczna? To pytanie jest tak proste, że w zasadzie wszyscy wiemy, że nie da się na nie odpowiedzieć, bez uwzględniania wielu czynników. Ale też dotyka kluczowej cechy styropianu - izolacyjności. Warto więc o niej wiedzieć coś więcej.
Soudal
Dlaczego w ciepłym montażu okien panuje zasada - szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz?
Jeżeli pomimo zastosowania nowoczesnych źródeł ciepła koszty ogrzewania naszego domu lub mieszkania nadal są wysokie, to problemem mogą być nieszczelne okna. Decydując się na ich wymianę, nie zapominajmy, że wysoka jakość nowych wyrobów musi iść w parze z profesjonalnym montażem.
Soudal
Jak zwiększyć izolacyjność termiczną budynku?
Wielu inwestorów skupia się głównie na parametrach dotyczących izolacyjności termicznej kupowanych okien. Trzeba jednak pamiętać, że znaczna ilość ciepła może uchodzić przez niewielkie luki między ościeżnicami i murem. Aby zminimalizować to zjawisko, zalecany jest tzw. montaż warstwowy (nazywany niekiedy ciepłym), w którym wykorzystywane są dodatkowo specjalne taśmy.
Nice Polska
Jak skutecznie kontrolować zużycie energii za pomocą ekosystemu Nice Smart Home?
Kontrola zużycia energii stała się dziś nie tylko metodą na oszczędności w domowych budżetach. Stała się koniecznością i wyzwaniem w czasach kiedy wiele europejskich krajów szykuje scenariusze działania na wypadek blackoutu. Problem oszczędzania energii znalazł swoje miejsce również w opublikowanym niedawno przez Nice Raporcie Zrównoważonego Rozwoju. Warto zatem przyjrzeć się urządzeniom ekosystemu Nice Smart Home, dzięki którym będziemy mieli kontrolę nad zużyciem energii w naszych domach.
Schomburg Polska
Jak produkty z linii AQUAFIN® sprawdzają się w hydroizolacji budynku?
SCHOMBURG-Polska od zawsze słynie z doskonałych produktów do izolacji przeciwwodnych. Niezbitym dowodem na to są izolacje z rodziny AQUAFIN®, które mogą stanowić samodzielny produkt lub być częścią złożonego systemu izolacji przeciwwodnej budynku.
Novoferm Polska
Brama - istotny element energooszczędnego budynku
Domy pasywne oraz budynki energooszczędne to znane w budownictwie trendy, o których mowa już od przynajmniej kilkunastu lat. Pierwsza fala zmian w budownictwie pojawiła się jednak w zupełnie innych warunkach niż obecne, a pierwszy odzew na rynku dotyczył masowych remontów prowadzonych także na starych osiedlach z dużej płyty.
Novoferm Polska
Po co montuje się bramę zastępczą?
Jeśli jesteś w trakcie budowy garażu lub właśnie go remontujesz, zastanów się nad montażem bramy zastępczej. Dzięki niej zapomnisz o ewentualnym zniszczeniu nowej bramy, nie będziesz musiał czyścić jej po zakończeniu prac, a wjazd do Twojego garażu zostanie zabezpieczony. Sprawdź, z jakich jeszcze powodów warto wynająć bramę zastępczą.