Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Dachy i rynny

Blachodachówka w arkuszach czy w modułach? Poznaj odpowiedź

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Kompletne systemy dachowe Ruukki znane są z doskonałego połączenia formy, funkcji i nowatorskich rozwiązań technicznych. W ofercie dachów Ruukki znajdują się blachodachówki modułowe, blachodachówki cięte na wymiar oraz blachy na rąbek stojący.

Bogata oferta pokryć dachowych Ruukki

Bogata oferta pokryć dachowych Ruukki gwarantuje, że każdy znajdzie w niej atrakcyjne, trwałe i łatwe w utrzymaniu rozwiązania. Stalowe dachy Ruukki są szczelne, lekkie i trwałe. Dzięki wzornictwu i zastosowanym materiałom pokrycia dachowe Ruukki są również łatwe w utrzymaniu.

Blachodachówka w modułach

Wybierając pokrycie dachowe inwestorzy stają przed wyborem czy na dachu zastosować blachodachówkę w modułach czy może blachodachówkę w arkuszach.

Blachy dachowe Ruukki: Ruukki Finnera, Ruukki® Frigge, Ruukki® Hyygge, Ruukki Classic, Ruukki Adamante, Ruukki Monterrey FEB Forma
Blachy dachowe Ruukki: Ruukki Finnera - blachodachówka modułowa, Ruukki® Frigge - blachodachówka modułowa, Ruukki® Hyygge - płaska blachodachówka modułowa, Ruukki Classic - blacha na rąbek stojący, Ruukki Adamante - blachodachówka cięta na wymiar, Ruukki Monterrey FEB Forma - blachodachówka cięta na wymiar

Blachodachówka w modułach różni się od tej w arkuszach przede wszystkim tym, że jest produktem o stałych wymiarach. Natomiast blachodachówka w arkuszach przygotowywana jest pod konkretny wymiar, a długość pojedynczych arkuszy może wynosić nawet ponad 8 metrów.

Taka długość wymaga starannego i indywidualnego zaplanowania transportu, rozładunku i składowania.

Zalety blachodachówki modułowej

W przypadku wyboru rozwiązania modułowego nie ma potrzeby wykonania dokładnych pomiarów dachu. Wystarczy podanie przewidywalnej powierzchni połaci w m2, a Ruukki przygotuje kompletny, gotowy pakiet.

Standardowe wymiary blachodachówki modułowej pozwalają uniknąć problemów związanych z obliczeniami, zakupem, transportem, składowaniem i montażem.

Niewielkie wymiary paneli blachodachówek pozwalają ograniczyć do minimum straty materiałowe i wyeliminować ewentualne pomyłki związane z niedokładnym pomiarem połaci dachowej.

W firmowych punktach sprzedaży Ruukki Express lub u autoryzowanych dystrybutorów Ruukki można wykonać precyzyjne kalkulacje materiałowe.

Kompletny dach Ruukki

Planując zakup pokrycia dachowego w pierwszej kolejności wybieramy produkt i jego kolor. Ale to nie wszystko. Kompletny dach to nie tylko arkusze blachy dachowej. To również obróbki blacharskie, system rynnowy, wentylacja, membrany, uszczelki oraz łączniki.

Wszystkie te elementy dostępne są w ofercie Ruukki i jedynie ich zastosowanie daje pewność, że dach jest kompletny i ma tę samą, najwyższą jakość.

źródło i zdjęcia: Ruukki Polska

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum