PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Dachy i rynny

Blachodachówka w arkuszach czy w modułach? Poznaj odpowiedź

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Kompletne systemy dachowe Ruukki znane są z doskonałego połączenia formy, funkcji i nowatorskich rozwiązań technicznych. W ofercie dachów Ruukki znajdują się blachodachówki modułowe, blachodachówki cięte na wymiar oraz blachy na rąbek stojący.

Bogata oferta pokryć dachowych Ruukki

Bogata oferta pokryć dachowych Ruukki gwarantuje, że każdy znajdzie w niej atrakcyjne, trwałe i łatwe w utrzymaniu rozwiązania. Stalowe dachy Ruukki są szczelne, lekkie i trwałe. Dzięki wzornictwu i zastosowanym materiałom pokrycia dachowe Ruukki są również łatwe w utrzymaniu.

Blachodachówka w modułach

Wybierając pokrycie dachowe inwestorzy stają przed wyborem czy na dachu zastosować blachodachówkę w modułach czy może blachodachówkę w arkuszach.

Blachy dachowe Ruukki: Ruukki Finnera, Ruukki® Frigge, Ruukki® Hyygge, Ruukki Classic, Ruukki Adamante, Ruukki Monterrey FEB Forma
Blachy dachowe Ruukki: Ruukki Finnera - blachodachówka modułowa, Ruukki® Frigge - blachodachówka modułowa, Ruukki® Hyygge - płaska blachodachówka modułowa, Ruukki Classic - blacha na rąbek stojący, Ruukki Adamante - blachodachówka cięta na wymiar, Ruukki Monterrey FEB Forma - blachodachówka cięta na wymiar

Blachodachówka w modułach różni się od tej w arkuszach przede wszystkim tym, że jest produktem o stałych wymiarach. Natomiast blachodachówka w arkuszach przygotowywana jest pod konkretny wymiar, a długość pojedynczych arkuszy może wynosić nawet ponad 8 metrów.

Taka długość wymaga starannego i indywidualnego zaplanowania transportu, rozładunku i składowania.

Zalety blachodachówki modułowej

W przypadku wyboru rozwiązania modułowego nie ma potrzeby wykonania dokładnych pomiarów dachu. Wystarczy podanie przewidywalnej powierzchni połaci w m2, a Ruukki przygotuje kompletny, gotowy pakiet.

Standardowe wymiary blachodachówki modułowej pozwalają uniknąć problemów związanych z obliczeniami, zakupem, transportem, składowaniem i montażem.

Niewielkie wymiary paneli blachodachówek pozwalają ograniczyć do minimum straty materiałowe i wyeliminować ewentualne pomyłki związane z niedokładnym pomiarem połaci dachowej.

W firmowych punktach sprzedaży Ruukki Express lub u autoryzowanych dystrybutorów Ruukki można wykonać precyzyjne kalkulacje materiałowe.

Kompletny dach Ruukki

Planując zakup pokrycia dachowego w pierwszej kolejności wybieramy produkt i jego kolor. Ale to nie wszystko. Kompletny dach to nie tylko arkusze blachy dachowej. To również obróbki blacharskie, system rynnowy, wentylacja, membrany, uszczelki oraz łączniki.

Wszystkie te elementy dostępne są w ofercie Ruukki i jedynie ich zastosowanie daje pewność, że dach jest kompletny i ma tę samą, najwyższą jakość.

źródło i zdjęcia: Ruukki Polska

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom wrzesień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze październik 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska październik 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2022

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum