Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
RECTOR Polska Sp. z o.o.
Najpopularniejsze stropy gęstożebrowe w wersji sprężonej
Rośnie popularność stropów gęstożebrowych, których konstrukcja powstaje z elementów prefabrykowanych i układanej na nich mieszanki betonowej. W wersji sprężonej stropy tego typu mogą być nawet o kilkadziesiąt procent lżejsze, dzięki czemu łatwiej je zamontować (nawet bez użycia ciężkiego sprzętu), a także zastosować elementy konstrukcyjne o większej rozpiętości. Oferowane na rynku stropy gęstożebrowe w wersji sprężonej różnią się od siebie parametrami. Poniżej prześledzimy cechy kilku popularnych produktów.
Aluthermo dystrybuowany przez PBN Invest Sp. z o.o
Poddasze szczególnie chronione przed upałami
W Polsce bardzo popularne są budynki jednorodzinne, które najczęściej projektuje się jako jedno- lub dwukondygnacyjne. W przypadku tych budynków, kondygnacja użytkowa zazwyczaj znajduje się bezpośrednio pod dachem i jest szczególnie narażona na skrajną temperaturę - zarówno wysoką, jak i niską.
Wavin
Czy można zarządzać deszczem?
Skuteczne zarządzanie wodami opadowymi staje się niezwykle istotne w związku z coraz częściej występującymi okresami suszy czy opadami nawalnymi. Nie tylko w ujęciu globalnym, ale również w naszym najbliższym otoczeniu - wokół domu. Odpowiedzią na te problemy jest system zagospodarowania wód opadowych oparty na wydajnych rynnach Wavin Kanion z wykorzystaniem praktycznego, bezobsługowego łapacza deszczu. Jakie są zalety tych rozwiązań?
KEYLITE RW POLSKA Sp. z o.o.
Zasady poprawnego montażu okna dachowego
W niektórych budynkach okna dachowe są niezbędne, w innych stanowią wybór inwestora, doceniającego urok użytkowego poddasza. Aby tego typu okno pełniło swoją funkcję, nie spełniając problemów wynikających m.in. z nieszczelności, konieczny jest jego prawidłowy, fachowy montaż. Poniżej kilka wskazówek, opartych na produktach i poradach firmy Keylite.
Keramzyt-Beton System Sp. z o.o.
Co jest potrzebne do produkcji cementu?
Cement jest jednym z najważniejszych składników służących do produkcji betonu - kluczowego materiału w budownictwie. Stanowi on hydrauliczne spoiwo, wiążące ze sobą wszystkie składniki różnych mieszanek betonowych czy zapraw murarskich. Jak powstaje cement o oczekiwanych przez klientów właściwościach?
Lakma
Jak przykleić lustro na ścianie?
Nie trzeba wiercić dziur w ścianie, by zamontować na niej lustro. Dobry klej wystarczy, by ten nieodzowny element łazienki czy przedpokoju trwale i bezpiecznie zawisł na wybranym przez nas miejscu. Montaż oparty na kleju jest łatwy do wykonania i poradzą sobie z nim nie tylko fachowcy, ale także ci wszyscy, którzy nigdy nie trzymali wiertarki w ręku. Jak się do tego zabrać?
URSA
Jak zwiększyć efektywność energetyczną w budynku?
Aby uczynić swój dom energooszczędnym, należy dokonać w nim modernizacji. Niektóre z nich są stosunkowo proste do wykonania, inne to większe prace i warto je sobie dobrze zaplanować. Uzyskanie komfortu cieplnego pomieszczeń jest efektem zadbania o właściwie wykonaną izolację termiczną, co przekłada się z kolei na mniejsze koszty utrzymania domu. Wykorzystanie niewłaściwych materiałów izolujących nie pozostaje bez wpływu na wskaźnik efektywności energetycznej, czyli stosunku zaoszczędzonej energii do energii zużywanej. Nietrudno zauważyć współzależność między tymi dwoma pojęciami - bez odpowiedniej izolacji termicznej nie może być mowy o efektywności energetycznej. Przyjrzyjmy się temu procesowi bliżej.
Styropmin
Jak utrzymać szczelność izolacji termicznej?
Jeśli chcesz sobie wyobrazić, jak działa termoizolacja, możesz pomyśleć o termosie, który utrzymuje temperaturę wewnątrz. Aby to było możliwe, termos musi być szczelny. Podobnie jest z izolacją termiczną w budynkach, ale w tym przypadku pojawiają się pytania: przecież dom ma okna i drzwi, a więc izolacja musi być przerwana.
Braas
Trendy dekarskie 2023, czyli ciekawe rozwiązania dla nowoczesnych dachów
Nowoczesność - to słowo coraz śmielej wkracza na rynek pokryć dachowych. Choć wydaje się on być ustabilizowany i od lat zmierzać w kierunku racjonalizacji wyborów podejmowanych przez inwestorów, nie opiera się jednak wciąż pojawiającym się nowym trendom. Dokładnie śledzą je branżowi specjaliści i są w stanie określić, które rozwiązania będą najpopularniejsze w nadchodzącym sezonie. Jakie trendy dekarskie czekają na nas zatem w 2023 roku? Przedstawiamy zestawienie wybranych aspektów technicznych, wizualnych i technologicznych, które najprawdopodobniej zdominują rynek pokryć dachowych w tym roku. Swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem podzielił się z nami Marek Podeszwa, Manager Zespołu Doradztwa Technicznego BMI Polska.
DOBROPLAST FABRYKA OKIEN Sp. z o.o.
Energooszczędność i Koalicja Termomodernizacji
1 grudnia 2022 roku czołowi producenci stolarki otworowej zawiązali Koalicję Termomodernizacji. Jej najważniejszym zadaniem jest edukacja sprzedawców w zakresie informowania i udzielania klientom pomocy w wykorzystaniu aktualnych programów dotacji na wymianę okien i drzwi. Do inicjatywy sukcesywnie dołączają kolejni koalicjanci oraz partnerzy.
VELUX Polska Sp. z o.o.
Jak zadbać o bezpieczną przestrzeń w domu podczas trwającego sezonu na wirusy i infekcje?
W okresie, gdy temperatury skaczą, a opady deszczu i śniegu występują na przemian, wzrasta ryzyko infekcji. Dlatego tak ważne jest zadbanie o swoją odporność organizmu oraz o warunki panujące w naszych domach, ponieważ badania potwierdzają, że mają one ogromny wpływ na nasze zdrowie. Jednakże, z danych przedstawionych w "Barometrze zdrowych domów" opracowanym przez firmę VELUX wynika, że aż jeden na czterech Polaków jest narażony na co najmniej jedno z czterech zagrożeń związanych z klimatem wewnętrznym w pomieszczeniach, takich jak wilgoć i grzyby, niedostateczne ogrzewanie, brak światła dziennego lub hałas.
Saint-Gobain Glass Polska
Jak szkło wpływa na zwiększenie naszego bezpieczeństwa?
W filmach często widzimy nieustraszonych bohaterów, którzy przez rozbicie szyby ratują sytuację i kontynuują swoją misję. Niestety, scenarzyści zazwyczaj pomijają fakt, że szkło może poważnie zranić. W przypadku projektowania domu nie ma miejsca na błędy. Dlatego przed podjęciem decyzji dotyczącej wyboru szkła, warto zrozumieć różnice między jego rodzajami. Tylko wtedy będziemy w stanie wybrać takie, które zapewni nam i naszej rodzinie bezpieczeństwo i wygodę bez potrzeby stosowania efektów specjalnych.
BLACHOTRAPEZ Sp. z o.o.
Jak dobrze ocieplić poddasze?
Odpowiednie ocieplenie poddasza jest kluczowe dla zapewnienia komfortu mieszkańcom domu oraz minimalizacji kosztów związanych z ogrzewaniem. Duża ilość ciepła może uciekać przez dach, co może prowadzić do znacznie wyższych rachunków za energię. Warto więc zadbać o to, aby poddasze było skutecznie ocieplone. W tym poradniku przedstawimy Ci kroki, jakie należy podjąć, aby wybrać odpowiednie materiały i narzędzia oraz wykonanie prac w odpowiedniej kolejności, minimalizując ryzyko popełnienia błędów.
BRUK-BET
Ile trwa budowa domu z betonu komórkowego?
Każdy inwestor marzy o tym, by wybudować dom jak najszybciej. Tyle tylko, że od zakupu działki i wbicia pierwszej łopaty, do błogich chwil spędzonych w swoim salonie czasem długa i – bardzo często – wyboista droga. Wszystko zależy od wielu czynników, a najważniejsze z nich to fundusze, specyfika projektu czy nawet sposób zarządzania.
Beninca
Co wpływa na żywotność napędu do bramy?
Posiadanie bramy wjazdowej z napędem to znaczny wydatek, dlatego nie dziwi fakt, że każdy właściciel domu lub zakładu pragnie, aby działała ona bezawaryjnie przez jak najdłuższy czas. Sprawna brama, która nie wymaga częstych napraw, stanowi priorytet dla każdego z nas. Jakie czynniki wpływają na długą żywotność bram i automatyki? Co zrobić, aby uniknąć awarii w najmniej spodziewanym momencie? W dzisiejszych czasach warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników, które mają decydujący wpływ na niezawodność bram i ich napędów.