Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
UCIECHOWSKI
Konserwacja czy nowy system kominowy - jak poradzić sobie z tym problemem?
Bez względu na to, czy decydujemy się na nowy system, czy postanowimy naprawiać istniejący – zawsze warto zwrócić uwagę na przystosowanie go do aktualnego rozwiązania grzewczego. W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór kominów, które można dopasować do każdego pieca.
Pilkington IGP Sp. z o.o.
Jasne i ciepłe poddasze - jak dobierać szyby?
Adaptacja poddaszy do celów mieszkalnych od lat cieszy się rosnącym zainteresowaniem osób budujących domy. Uzyskiwana dzięki temu dodatkowa przestrzeń użytkowa musi jednak być dobrze doświetlona światłem naturalnym. Jak optymalnie dobierać szyby do okien połaciowych by przez cały rok cieszyć się słońcem i ciepłem radzą eksperci Pilkington Polska.
URSA
Jak poprawnie wykonywać podłogę pływającą?
Podczas wykonywania podłogi pływającej należy pamiętać aby dobrać warstwę izolacji w ten sposób, żeby strop spełniał normowe wymagania odnośnie izolacyjności termicznej i akustycznej. Izolacyjność akustyczna jest ważna w przypadku stropu międzykondygnacyjnego, natomiast izolacyjność termiczna jest kluczowa w przypadku np. podłogi na gruncie.
KRISHOME
Jak dbać o segmentową bramę garażową?
Brama garażowa, dla bezawaryjnego działania i długiej żywotności, wymaga regularnych przeglądów oraz zabiegów pielęgnacyjnych mających na celu jej konserwację. Nasz ekspert podpowiada jak dbać o bramę garażową, aby cieszyć się jej bezawaryjnym działaniem przez wiele lat.
ANWIS Sp. z o.o.
Czy warto zamawiać rolety materiałowe na wymiar?
Dostępność i szeroka oferta rolet zestandaryzowanych (w określonych wymiarach), jak również produkowanych na wymiar jest coraz większa. Co zatem warto wiedzieć o osłonach, nim podejmiemy ostateczny wybór? Jak znaleźć najlepsze rozwiązanie? Razem z firmą ANWIS podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy zakupie.
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Izolacja dachu wełną mineralną - o czym pamiętać, żeby zyskać najwięcej?
Prawidłowa izolacja dachu to wielowymiarowy komfort - związany z ciepłem, dobrą akustyką oraz oszczędnościami. Zyskać można bardzo wiele, przestrzegając zasad poprawnego izolowania. Błędy mogą powodować utratę nawet 20-50% energii oraz pieniędzy wydawanych na ogrzanie i chłodzenie. Nawet, kiedy zlecamy prace fachowcom, warto znać zasady i wiedzieć o czym pamiętać przy wyborze materiałów oraz ich montażu Podpowiadamy!
Paroc
Jak osuszać konstrukcje dachów płaskich?
Zima to czas, kiedy tradycyjnie notuje się w Polsce najwięcej dni z opadami, jesień zalicza się zaś do najbardziej mokrych pór roku pod względem łącznej sumy opadów. Dla projektanta i wykonawcy oznacza to zatem konieczność poradzenia sobie z problemem wody i wilgoci penetrujących części pod ociepleniem dachów płaskich.
Arbet
Jak zdobyć środki na termomodernizację przegród płytami styropianowymi Arbetu?
Już można składać wnioski o dofinansowanie kosztów termomodernizacji w ramach Programu "Czyste Powietrze"! Takie wnioski mogą dotyczyć również izolacji płytami styropianowymi ARBETu!
ANWIS Sp. z o.o.
Pielęgnacja i konserwacja żaluzji fasadowych przed zimą
Bezproblemowe, wieloletnie użytkowanie żaluzji fasadowych zapewni nie tylko zakup produktu u sprawdzonego, renomowanego dystrybutora, ale także przeprowadzanie regularnych przeglądów i napraw.
Blacha stalowa na dachu - dlaczego warto?
Stalowa blacha to nie tylko wytrzymały, trwały materiał. Jest to również jeden z nielicznych surowców, który można wielokrotnie poddawać recyklingowi bez utraty właściwości. Stalowa blacha jest zatem ważnym atutem w zrównoważonym budowaniu społeczności.
Paroc
Konstrukcja wsporcza płaszcza, a dobór parametrów izolacji rurociągu
Przemysł, ciepłownictwo i energetyka są sektorami gospodarki, które produkują, przesyłają i zużywają znaczne ilości energii cieplnej. Aby procesy technologiczne mogły przebiegać optymalnie, a transportowane ciepło nie przenikało w sposób niekontrolowany do atmosfery, wszelkie urządzenia i zasilające je rurociągi powinny zostać odpowiednio zaizolowane.
AFB
Drzwi zewnętrzne - jakie wybrać?
Przy wyborze drzwi zewnętrznych powinniśmy wziąć pod uwagę takie czynniki jak trwałość, bezpieczeństwo, estetyczny wygląd oraz ich parametry techniczne takie jak izolacyjność termiczna i akustyczna, odporność na obciążenie wiatrem.
OknoPlus
Jak przygotować okna na nadchodzącą zimę?
Intensywne burze, porywisty wiatr, chłodne poranki i duże dobowe różnice temperatur to pierwszy sprawdzian stanu naszych okien przed nadchodzącą zimą. Pomimo ich zamknięcia, nad ranem budzi Cię zimny powiew, a po deszczu wewnątrz mieszkania znajdujesz ślady wilgoci? To pierwsze oznaki, że czas działać - bo przecież lepiej zapobiegać, niż leczyć. Jesień to doskonały moment, by przygotować okna na nadchodzące zimę, a wtedy - odpowiednio wypielęgnowane i zabezpieczone - odwdzięczą się przytulnym ciepłem wewnątrz domu i niższymi rachunkami za ogrzewanie.
Knauf Sp. z o.o.
Jak stworzyć skuteczną termoizolację fundamentu?
Fundament to element spoczywający w zimnym i wilgotnym otoczeniu gruntu, dlatego należy zadbać o jego skuteczne ocieplenie bez względu na sposób posadowienia. Istnieją różne metody hydro- i termoizolacji, jednak najkorzystniejsze efekty daje izolacja obwodowa.
Paroc
Jak docieplić na jesień stare ściany zewnętrzne?
Choć w kontekście domów wznoszonych obecnie przepisy określają minimalny poziom energooszczędności, w Polsce wciąż jeszcze funkcjonuje wiele budynków starych, zaprojektowanych według przestarzałych wytycznych. Mimo, że względem ich właścicieli prawo nie wymaga podniesienia standardu energetycznego, to warto taką inwestycję rozważyć - choćby z uwagi na oszczędności, które pozwalają na szybki zwrot z nawiązką. Wraz z ekspertem firmy Paroc podpowiadamy, jak docieplić na jesień stare, drewniane ściany zewnętrzne.