Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
DOORHAN Polska
Jak zabezpieczyć duże otwory w elewacji?
W celu rozwiązania trudnych zadań, polegających na zabezpieczeniu dużych otworów DoorHan oferuje unikalne rozwiązanie - bramy składane. Grupa DoorHan oferuje nowe wyroby - składane bramy podwieszane i z elementami oporowymi. Bramy składane DoorHan mogą być instalowane w kompleksach garażowych, w hangarach dla sprzętu samochodowego i pojazdów.
Domy i Domki Summarum Sp. z o.o.
Jakie są najistotniejsze elementy wpływające na energooszczędność domu?
Odpowiedź eksperta: W trakcie wieloletniego kontaktu z klientami, zachęcamy naszych przyszłych posiadaczy domów do wprowadzania rozwiązań konstrukcyjnych, instalacyjnych które w sposób istotny wpłyną na energooszczędność budynku.
Xella Polska
Jakie są zalety bloczków wapienno-piaskowych Silka?
Elementy wapienno-piaskowe Silka stosowane są przede wszystkim do wznoszenia konstrukcji murowych w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym i inwentarskim. Produkcja z naturalnych surowców – piasku, wapna i wody, oraz duża gęstość bloków Silka sprawiają, że charakteryzują się one szeregiem bardzo korzystnych właściwości.
Xella Polska
Korzyści budowania z bloczków Silka E?
Wznoszenie budynków w technologii Silka E pozwala na znaczne zmniejszenie kosztów inwestycji. Uzyskuje się to poprzez: zmniejszenie nakładów na robociznę, znaczne skrócenie czasu montażu, obniżenie kosztów wykończenia.
Xella Polska
Zastosowanie zbrojonych płyt prefabrykowanych z betonu komórkowego w budownictwie
Wielkowymiarowe zbrojone płyty Ytong przeznaczone są do wznoszenia zewnętrznych ścian osłonowych, wewnętrznych ścian działowych oraz ścian oddzielenia przeciwpożarowego. Przegrody tego typu wykonywane są w obiektach przemysłowych, handlowych, biurowych oraz budynkach użyteczności publicznej.
CB S.A.
Właściwości i zastosowanie folii paroizolacyjnych
Paroizolacja zalecana jest przede wszystkim do przestrzeni, w których generowana jest spora ilość pary wodnej. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza do zabezpieczania poddaszy, dachów płaskich, ścian i stropów, w których dodatkowo może dojść do przewiewów.
BRUK-BET
Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?
Pytanie to zadają sobie wszyscy ci, którzy co miesiąc w sezonie grzewczym regulują wysokie rachunki. Domy energooszczędne pozwalają znacząco ograniczyć koszty ogrzewania. O przyszłych oszczędnościach należy jednak pomyśleć już zanim rozpoczniemy budowę.
Brevis
Czy nawiewniki mogą chronić nasze mieszkanie?
Nawiewniki mogą pracować czyli wentylować przy całkowicie zamkniętych oknach. Utrudniają w ten sposób wtargnięcie osób nie proszonych. Wykluczają również możliwość wypadnięcia przez otwarte okno małych mieszkańców pozostawionych bez opieki.
UCIECHOWSKI
Konserwacja czy nowy system kominowy - jak poradzić sobie z tym problemem?
Bez względu na to, czy decydujemy się na nowy system, czy postanowimy naprawiać istniejący – zawsze warto zwrócić uwagę na przystosowanie go do aktualnego rozwiązania grzewczego. W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór kominów, które można dopasować do każdego pieca.
Pilkington IGP Sp. z o.o.
Jasne i ciepłe poddasze - jak dobierać szyby?
Adaptacja poddaszy do celów mieszkalnych od lat cieszy się rosnącym zainteresowaniem osób budujących domy. Uzyskiwana dzięki temu dodatkowa przestrzeń użytkowa musi jednak być dobrze doświetlona światłem naturalnym. Jak optymalnie dobierać szyby do okien połaciowych by przez cały rok cieszyć się słońcem i ciepłem radzą eksperci Pilkington Polska.
URSA
Jak poprawnie wykonywać podłogę pływającą?
Podczas wykonywania podłogi pływającej należy pamiętać aby dobrać warstwę izolacji w ten sposób, żeby strop spełniał normowe wymagania odnośnie izolacyjności termicznej i akustycznej. Izolacyjność akustyczna jest ważna w przypadku stropu międzykondygnacyjnego, natomiast izolacyjność termiczna jest kluczowa w przypadku np. podłogi na gruncie.
KRISHOME
Jak dbać o segmentową bramę garażową?
Brama garażowa, dla bezawaryjnego działania i długiej żywotności, wymaga regularnych przeglądów oraz zabiegów pielęgnacyjnych mających na celu jej konserwację. Nasz ekspert podpowiada jak dbać o bramę garażową, aby cieszyć się jej bezawaryjnym działaniem przez wiele lat.
ANWIS Sp. z o.o.
Czy warto zamawiać rolety materiałowe na wymiar?
Dostępność i szeroka oferta rolet zestandaryzowanych (w określonych wymiarach), jak również produkowanych na wymiar jest coraz większa. Co zatem warto wiedzieć o osłonach, nim podejmiemy ostateczny wybór? Jak znaleźć najlepsze rozwiązanie? Razem z firmą ANWIS podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy zakupie.
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Izolacja dachu wełną mineralną - o czym pamiętać, żeby zyskać najwięcej?
Prawidłowa izolacja dachu to wielowymiarowy komfort - związany z ciepłem, dobrą akustyką oraz oszczędnościami. Zyskać można bardzo wiele, przestrzegając zasad poprawnego izolowania. Błędy mogą powodować utratę nawet 20-50% energii oraz pieniędzy wydawanych na ogrzanie i chłodzenie. Nawet, kiedy zlecamy prace fachowcom, warto znać zasady i wiedzieć o czym pamiętać przy wyborze materiałów oraz ich montażu Podpowiadamy!
Paroc
Jak osuszać konstrukcje dachów płaskich?
Zima to czas, kiedy tradycyjnie notuje się w Polsce najwięcej dni z opadami, jesień zalicza się zaś do najbardziej mokrych pór roku pod względem łącznej sumy opadów. Dla projektanta i wykonawcy oznacza to zatem konieczność poradzenia sobie z problemem wody i wilgoci penetrujących części pod ociepleniem dachów płaskich.