Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Gutta
Geowłókniny - czym są i gdzie się je stosuje?
Geowłókniny wykonane są najczęściej z włókien polipropylenowych lub poliestrowych połączonych mechanicznie – w wyniku igłowania, tkania lub zgrzewania. Możemy wyróżnić takie rodzaje jak geowłókniny filtracyjne, filtracyjno-separacyjne oraz ochronno-drenażowe. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości.
Legalett
Styropian stosowany przy realizacji płyt fundamentowych Legalett
Klasa styropianu stosowana przy projektowaniu płyt fundamentowych Legalett jest ściśle uzależniona od obliczeń. Wszystkie obliczenia płyty fundamentowej Legalett wykonujemy przy użyciu programów komputerowych. Otrzymane z obliczeń naciski na grunt i sprężystość podłoża określają jaką klasę, a właściwie jaką wytrzymałość styropianu musimy zastosować.
Braas
Warunki pogodowe a bezpieczeństwo prac dekarskich
Okres jesienny wydaje się być ostatnim momentem na zamknięcie budowy domu w stanie surowym. Ostatnim etapem zwykle jest wykonanie pokrycia dachowego. Niestety, jesień bywa kapryśna, co sprawia, iż nie zawsze można wykonać niezbędne prace na wysokości. Co więcej, niekorzystne warunki pogodowe mają negatywny wpływ na samo pokrycie dachowe.
SOKÓŁKA OKNA I DRZWI
Jakie parametry powinny spełniać okna do domów pasywnych?
Nowa idea domu pasywnego determinuje jeszcze wyższą jakość wykonywanych ociepleń i montowanych drzwi i okien. Technologia czyni swoje postępy, a Twój dom wraz z nią. Nowoczesne materiały i zaawansowane techniki testowania wydajności skutkują bardzo energooszczędnymi systemami grzewczymi. Jednak ciepło trzeba w domu zatrzymać. Czym jest budownictwo pasywne oraz jakie okna staną na wysokości zadania, jakim jest utrzymanie niezwykle wysokiej termoizolacji?
Vetrex
Przesuwne drzwi tarasowe – jakie wybrać?
Przesuwne drzwi tarasowe prezentują się niezwykle efektownie, a jednocześnie zapewniają komfort użytkowania. Przybliżamy, czym charakteryzują się poszczególne systemy i jakie możliwości projektowe stwarzają.
Vetrex
Funkcjonalne okna do poszczególnych pomieszczeń w domu
Wyposażenie okien warto dopasować indywidualnie do każdego pomieszczenia, zależnie od jego przeznaczenia i użytkujących go osób. Zapewni to domownikom większy komfort i bezpieczeństwo. Podpowiadamy, jakie rozwiązania mogą być przydatne.
Grupa Burkietowicz
Na co zwrócić szczególną uwagę po zamontowaniu więźby?
Sprawdzenie poprawności wykonania konstrukcji dachowej to zadanie dla dekarza, który będzie się zajmował wykończeniem dachu.
Keramzyt-Beton System Sp. z o.o.
Co warto wiedzieć o betonie komórkowym?
Beton pozwolił na podniesienie standardu życia milionów ludzi w XX wieku. Duże osiedla z wielkiej płyty, autostrady, centra handlowe, obiekty użyteczności publicznej - niemal każda z inwestycji w mniejszym lub większym stopniu wykorzystuje beton. Jakie są jego inne zastosowania?
KREISEL Technika Budowlana
Co zrobić, gdy zima zaskoczy w trakcie termoizolacji budynku?
Zima lubi zaskakiwać w najmniej oczekiwanym momencie, także na budowie. Jeśli termomodernizacja domu nie jest jeszcze zakończona, pojawia się dylemat: poczekać do rozpoczęcia kolejnego sezonu budowlanego, czy zaryzykować prace w trudnych warunkach atmosferycznych i skończyć pracę zimą.
KREISEL Technika Budowlana
Eksploatacja systemów ociepleń
Po kilku latach użytkowania systemu ociepleń, na jego powierzchni będzie osadzać się brud, czasem może wystąpić porost biologiczny w postaci grzybów i glonów. Co wtedy zrobić? Najlepiej wyczyścić myjką ciśnieniową. Jednak zanim zabierzemy się do czyszczenia naszego przyszłego systemu ociepleń, trzeba go wykonać, a jeszcze wcześniej wybrać z pośród wielu na rynku.
DOORHAN Polska
Rolety zewnętrzne zimą. Czy wymagają szczególnej troski?
Wraz z nadejściem chłodów, zwłaszcza w obszarach o ekstremalnych temperaturach i obfitych opadach, należy zwrócić szczególną uwagę na pielęgnację systemów roletowych (rolowanych, bram rolowanych).
Bostik
Jakie systemy hydroizolacji sprawdzą się w łazience?
Nikt nie chce, by w łazience pojawiły się wszelkiego rodzaju nieestetyczne przecieki czy wykwity na ścianach i w narożnikach. Te problemy są powodowane przez nadmierną wilgoć w pomieszczeniu. Systemy izolacji pomogą nam zabezpieczyć przestrzenie, gdzie o kontakt z wodą nietrudno.
ANWIS Sp. z o.o.
5 mitów na temat wolnowiszących rolet dzień noc
Wolnowiszące rolety dzień noc przez ostatnie lata zdobyły dużą popularność dzięki swoim wyjątkowym zaletom. Nie wszyscy jednak są przekonani co do ich funkcjonalności, wygody i designu. Z pomocą ekspertki marki ANWIS obalamy pięć najczęściej spotykanych mitów, które powstały o wolnowiszących roletach dzień noc.
Xella Polska
Ytong EnergoUltra+ - najcieplejsza ściana jednowarstwowa
Bloczki z betonu komórkowego Ytong EnergoUltra+ przeznaczone są do budowy zewnętrznych ścian jednowarstwowych, spełniających pod względem termicznym wymagania obowiązujących Warunków Technicznych 2021. Swoimi parametrami i zaletami ściany te przewyższają dwuwarstwowe - zarówno na etapie budowy domu, jak i podczas późniejszej jego eksploatacji.
Saint-Gobain Construction Products Polska marka Weber
Czy jesienią można ocieplać budynek i malować elewację?
Właściciele i inwestorzy na ocieplanie budynków decydują się głównie wiosną i latem, kiedy pogoda sprzyja wykonywaniu prac na zewnątrz. Wiele osób zastanawia się, czy warto rozpoczynać niezbędne prace na jesieni, kiedy zima jest już za pasem. Przedstawiamy od czego zacząć i jak się przygotować, by ocieplić dom w sezonie jesiennym.