Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Płyta gazowa na szkle czy stalowa - co wybrać?

25 lat temu wybór płyty gazowej był mocno ograniczony. Do dyspozycji mieliśmy tylko kilka modeli i to w większości były to sprzęty wolnostojące. Najczęściej z białym, metalowym wykończeniem. W aktualnej rzeczywistości,  wybór jaki stoi przed nami jest ogromny. Kuchnie na gaz z powodzeniem konkurują designem i funkcjonalnością z płytami indukcyjnymi czy elektrycznymi.

Płyta gazowa na szkle czy stalowa - co wybrać?
SOLGAZ Płyty gazowe - gaz pod szkłem, płyty gazowe z palnikami, płyty inukcyjne, piekarniki gazowe i elektryczne, okapy
solgaz.eu
SOLGAZ Płyty gazowe - gaz pod szkłem, płyty gazowe z palnikami, płyty inukcyjne, piekarniki gazowe i elektryczne, okapy
Dane kontaktowe:
515 020 420
Towarowa 28A, 58-100 Świdnica

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Kuchenne dylematy

Możemy postawić albo na kuchnię ze stalowym wykończeniem, albo taką położoną na szkle. Dlatego w tym miejscu postawiliśmy pytanie: czy płyta gazowa szklana, czy stalowa jest lepszą opcją?

Postaramy się w tym artykule rozwiać Wasze wątpliwości i przybliżyć różne możliwości, aby wybór najlepszego wykończenia dla Waszej płyty gazowej był dużo prostszy.

Płyta gazowa - klasyka w nowoczesnej oprawie

Pomimo tego, że rynek kuchenek jest coraz mocniej nasycony nowoczesnymi kuchenkami indukcyjnymi, to wciąż popularność płyt gazowych nie słabnie.

Gotowanie na gazie ma ogromne grono zwolenników. Także design płyt z otwartym płomieniem jest konkurencyjny i bardzo chętnie wybierany, jako uzupełnienie nowoczesnych aranżacji kuchennych.

Kuchenka gazowa, jaka jeszcze wielu z nas pamięta. fot. SOLGAZ
Kuchenka gazowa, jaką jeszcze wielu z nas pamięta. fot. SOLGAZ

Dawniej AGD było dostępne głównie w kolorze białym, jednak teraz najchętniej wybierane są płyty ze stali nierdzewnej lub takie, w których palniki położone są na vitroceramice.

Płyta gazowa - jakie wykończenie wybrać?

Płyta gazowa wykonana ze stali, najczęściej jest dostępna w wykończeniu inox. Ten materiał świetnie sprawdza się z w aranżacjach kuchni rustykalnych, jak i tych zdecydowanie bardziej nowoczesnych czy industrialnych.

Szczotkowana stal nierdzewna jest także bardzo wdzięczna  i z łatwością możemy dopasować dodatki do kuchni w takim wykończeniu. Wybierając stalową płytę gazową bez problemu dobierzecie także pozostałe sprzęty AGD, nawet jeśli zdecydujecie się na produkty od różnych producentów.

Czteropalnikowa płyta gazowa zabudowana w drewnianym blacie. fot. SOLGAZ
Czteropalnikowa płyta gazowa zabudowana w drewnianym blacie. fot. SOLGAZ

Jakie zalety oprócz ciekawego wyglądu ma metalowa podstawa płyt do kuchni?  Z pewnością taka powierzchnia będzie wykazywała się odpornością na oddziaływanie wysokich temperatur oraz na uderzenia.

Jest to także produkt, którego utrzymanie w czystości nie jest bardzo trudne, jednak łatwo o zarysowania w momencie kiedy musimy doczyścić zapieczony brud.

Alternatywną opcją dla kuchni stalowych są tzw. płyty na szkle. Tutaj zalet jest jeszcze więcej. Jest to propozycja dla tych, którzy cenią innowacyjne rozwiązania i lubią się wyróżniać. Klasyka, jednak ubrana w nowoczesną formę.

Ciemna, elegancka ceramika pod palnikami zmieniła wygląd płyt gazowych nie do poznania. Taki sprzęt nie tylko świetnie się prezentuje, ale także może być wyposażony w funkcje, które przez długie lata były zarezerwowane dla płyt indukcyjnych czy elektrycznych.

Wybierając szklaną podstawę kuchni macie pewność, że będzie bardzo dobrze wyglądać, a jej utrzymanie w czystości nie sprawi Wam problemu.

GNC 4 auto - czyli innowacyjna kuchnia na szkle, która sama gotuje

Płyta gazowa na szkle SOLGAZ GNC 4 AUTO to nowatorskie rozwiązanie, które jest wyposażone w funkcje, dzięki którym gotowanie stało się prostsze nic kiedykolwiek. Minimalistyczny design płyty gaz na szkle to jedno, ale jej funkcje i zaawansowana technologia w nich zastosowana, po prostu ułatwiają nam codzienne gotowanie.

W płycie znajdziemy wszystko, co było zarezerwowane dla tych elektrycznych czy indukcyjnych. Funkcje takie jak booster, blokadę rodzicielską, możliwość ustawiania poziomów mocy, a nawet temperatury w stopniach Celcjusza.

A to tylko kilka udogodnień jakie klient dostaje decydując się na ten właśnie produkt.

To sprzęt dla miłośników gotowania na otwartym płomieniu. To produkt dla osób, które nie zadowalają się byle czym i lubią nowinki technologiczne.

Ten przemyślany sprzęt, dzięki wbudowanym czujnikom, na bieżąco weryfikuje temperaturę w garnku czy czajniku i w odpowiednim momencie wyłącza się.

To najlepsza płyta gazowa z palnikami na ceramice. Ten polski wynalazek posiada zlokalizowany w teleskopowej konstrukcji czujnik, który gwarantuje odpowiednie przyleganie do dna naczynia.

Inteligentny czujnik reaguje natychmiast, dzięki czemu doskonale wiesz, na jakim etapie gotowania jest przygotowywana potrawa. SOLGAZ GNC 4 AUTO To sposób na precyzyjne, szybkie i efektywne gotowanie oraz wydobycie z potrawy najlepszych smaków i aromatów.

Montaż i instalacja płyty gazowej

Sprzęt do zabudowy to idealna opcja, aby stworzyć ciekawą kuchnię. Jednak w odróżnieniu od tych wolnostojących, ważne jest, aby dobrze dostosować do niej zarówno blat, jak i szafkę. W szczególności wtedy, kiedy mamy do czynienia z płytą na gaz.

Na początek zadbaj o to, aby blat kuchenny, w którym ma być zamontowana płyta, był na stałe przykręcony do szafek. Aby osadzić prawidłowo płytę, wykonaj w nim otwór, dokładnie taki jak sugeruje producent. W przypadku kiedy pod płytą nie mamy szuflad czy szafek tylko piekarnik, otwór na płytę powinien być zrobiony względem niego symetrycznie.

Wnętrze, w jakim montowana będzie płyta, musi być suche i powinna być w nim zapewniona sprawna wentylacja naturalna. Należy w pomieszczeniu kuchennym zadbać o nią także instalując dodatkowo środki wentylacji mechanicznej jak np. okap z wyciągiem. Sugerujemy także usunięcie tylnej ściany szafki, w której umieszczony jest sprzęt.

Bez względu na to, czy ostatecznie zdecydujecie się na płytę gazową na szkle, czy na stali nierdzewnej, to jej podłączeniem musi zając się osoba z uprawnieniami gazowymi. Pamiętajcie, aby tę czynność zawsze zostawić fachowcom. W trosce o bezpieczeństwo Waszych bliskich i Wasze.

Źródło i zdjęcia: Solgaz Sp. z o.o.