PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Pompy ciepła

Dlaczego warto ogrzewać pompą ciepła?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut

Pompy ciepła i hybrydowe pompy ciepła zdobywają coraz większą popularność. Wykorzystują odnawialne źródła energii, są przyjazne dla środowiska i nie zanieczyszczają powietrza. Jednak atutem ich działania jest nie tylko aspekt ekologiczny - pompy ciepła całkowicie zastępują inne formy ogrzewania, takie jak kotły na pellet czy kotły węglowe. Dzięki wykorzystywaniu energii pozyskanej z powietrza, nie potrzebują dodatkowych pomieszczeń na opał. Zapewniają wysoką temperaturę w domu i ciepłą wodę przez cały rok bez konieczności składowania węgla, bez kurzu i sadzy, i bez zanieczyszczeń spowodowanych przez spalanie.

Pompa ciepła Magis Pro V2

Pompy ciepła Magis PRO V2, dostępne w ofercie Immergas, to urządzenia najnowszej generacji, które z łatwością zastąpią stare i nieekologicznie ogrzewanie domu. Magis PRO V2 zapewnia rozwiązanie znacznie tańsze w instalacji od np. gruntowych pomp ciepła, które potrzebują wykonania profesjonalnych odwiertów przed ich montażem.

Instalacja Magis PRO V2 nie wymaga podłączenia do gazu, co ogranicza wydatki już na etapie budowy nieruchomości i znacznie podnosi jej wartość rynkową.

Pompy ciepła, dzięki zastosowanej w nich nowoczesnej technologii, mogą pracować w temperaturze powietrza nawet do -25°C, są więc przystosowane do warunków klimatycznych panujących w Polsce. Współczynnik COP wskazuje, w jakim stopniu wykorzystują ciepło pozyskane ze środowiska naturalnego w stosunku do pobranej energii elektrycznej.

Współczynnik COP dla Magis PRO V2 w warunkach A7/W35 osiąga wartość do 5,2, co pozwala na uznanie ich za jedno z bardziej ekonomicznych źródeł ciepła.

Nowa generacja pomp ciepła z oferty Immergas zapewnia efektywność energetyczną A+++ dla temperatury zasilania 35ºC oraz A++ dla temperatury zasilania 55ºC. Dzięki temu, modernizacja istniejącej instalacji z zastosowaniem pompy ciepła może zyskać dofinansowanie z programu "Czyste powietrze" nawet do 18 tys. złotych.

Model pompy ciepła Magis Pro V2
Model pompy ciepła Magis Pro V2

Najważniejsze zalety Magis Pro V2:

 • najwyższa klasa efektywności energetycznej: A+++ dla temp. zasilania 35°C, A++ dla temp. zasilania 55°C (zwiększone finansowanie z programu "Czyste Powietrze");
 • wysoki współczynnik COP w warunkach A7/W35 na poziomie 4,81–5,2;
 • maksymalna temperatura zasilania instalacji do 65°C;
 • praca pompy ciepła w temperaturze zewnętrznej do -25°C;
 • sprężarka inwerterowa o szerokiej modulacji mocy w zakresie 30–100% pozwalająca na optymalne dopasowanie pracy urządzenia do wymagań obiektu;
 • automatyka przystosowana do sterowania dwoma strefami grzewczymi, w tym jednej z mieszaczem;
 • wbudowany zawór 3-drogowy z napędem pozwalający na bezpośrednie podłączenie zasobnika c.w.u.;
 • możliwość pracy w trybie grzania lub chłodzenia;
 • współpraca z instalacją PV;
 • możliwość przedłużenia okresu gwarancji do 5 lat;
 • ekologiczny czynnik roboczy o obniżonym oddziaływaniu na środowisko: R32.

Hybrydowe pompy ciepła – Magis Combo V2

Rozwiązaniem grzewczym, którym powinni zainteresować się przede wszystkim ci, którzy chcą mądrze i ekologicznie ogrzewać swój dom, są hybrydowe pompy ciepła. Nowa generacja hybrydowych pomp ciepła - Magis Combo V2 - dostępnych w ofercie Immergas to połączenie dwóch efektywnych źródeł ciepła w jednym urządzeniu: kondensacyjnego kotła gazowego oraz pompy ciepła powietrze-woda typu SPLIT.

Kocioł kondensacyjny korzysta z gazu, natomiast pompa ciepła wykorzystuje powietrze do produkcji c.w.u i do ogrzewania. Dzięki takiemu połączeniu, Magis Combo V2 na podstawie wprowadzonych ustawień wybiera, z którego źródła energii w danej chwili ma korzystać. Gwarantuje to dużą efektywność energetyczną przy możliwie najniższych kosztach eksploatacji.

Ze względu na możliwości podgrzewu wody użytkowej, Magis Combo występuje w dwóch wersjach:

 • z kotłem dwufunkcyjnym (Magis Combo V2);
 • z kotłem jednofunkcyjnym (Magis Combo Plus V2) z możliwością podłączenia zasobnika c.w.u.

Combo V2 nowej generacji zapewnia jeszcze cichszą pracę jednostki zewnętrznej przy jej większej wydajności i efektywności. Klasa energetyczna Magis Combo V2 dla temperatury 35°C wynosi aż A+++ oraz A++ dla temperatury 55°C. Dzięki tym właściwościom, urządzenie kwalifikuje się do otrzymania wyższego dofinansowania w programie "Czyste Powietrze".

Nowa gama produktów Magis składa się z pomp ciepła o mocy: 4, 6 i 9 kW(A7/W35). W urządzeniach tych zastosowano przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy R32.

Jednostka wewnętrzna zawiera elementy kotła kondensacyjnego o mocy 27 kW na potrzeby podgrzewu ciepłej wody użytkowej i 24 kW na potrzeby centralnego ogrzewania, zintegrowane z modułem hydraulicznym pompy ciepła.

 

Pompa ciepła Magis Combo 9 V2
Pompa ciepła Magis Combo 9 V2

Rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne pozwalają na pracę pompy ciepła do temperatury zewnętrznej -25°C. Urządzenie to jest w stanie zasilać instalację czynnikiem o temperaturze nawet 65°C. Należy również pamiętać o tym, że oprócz funkcji ogrzewania i podgrzewu ciepłej wody użytkowej, ma możliwość chłodzenia.

Najważniejsze zalety Magis Combo V2:

 • inteligencja i wydajność hybrydy;
 • wysoka klasa efektywności energetycznej A+++ dla temp. zasilania 35°C, A++ dla temp. zasilania 55°C (możliwość otrzymania zwiększonego dofinansowania w programie "Czyste Powietrze”);
 • wysoki współczynnik COP w warunkach A7/W35 na poziomie 4,81–5,2;
 • możliwość zasilania instalacji czynnikiem o temperaturze 65°C oraz 80°C przy pracy kotła gazowego;
 • praca do -25°C temperatury zewnętrznej;
 • sprężarka inwerterowa o szerokiej modulacji mocy w zakresie 30–100% pozwalająca na optymalne dopasowanie pracy urządzenia do wymagań obiektu;
 • automatyka przystosowana do sterowania dwoma strefami grzewczymi, w tym jednej z mieszaczem;
 • możliwość pracy w trybie grzania lub chłodzenia oraz produkcja c.w.u.;
 • kocioł kondensacyjny przystosowany do zasilania gazem GZ50 lub propanem technicznym;
 • wykorzystywanie dwóch źródeł energii i większa niezależność energetyczna w przypadku wzrostu cen któregoś z surowców;
 • możliwość przedłużenia okresu gwarancji do 5 lat;
 • ekologiczny czynnik roboczy o obniżonym oddziaływaniu na środowisko: R32.

Pompy ciepła z gwarancją nawet do 5 lat

Wraz z wprowadzeniem nowej generacji pomp ciepła Magis Combo V2 i Magis Pro V2, firma Immergas zaktualizowała warunki gwarancyjne. Pompy Magis PRO V2 i hybrydowe pompy ciepła Magis Combo V2, zakupione po 1 kwietnia 2021 r., otrzymują bezpłatną 3-letnią gwarancję producenta, którą można przedłużyć do 5 lat po wykupieniu pakietu gwarancyjnego DUO.

Od 1 kwietnia wprowadzono możliwość przedłużenia 2-letniej gwarancji dla pomp zakupionych poza zestawem, a po wykupieniu pakietu SOLO można przedłużyć gwarancję o kolejne 3 lata.

Pompy ciepła z 5-letnią gwarancją

 

Źródło i zdjęcia: Immergas

 

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum