Nowy patent marki Knauf na ciepłą fasadę

Termomodernizacja budynku to duże przedsięwzięcie finansowe, które musi zwrócić się nie tylko w postaci nowej, prestiżowej elewacji, ale także komfortu i realnych oszczędności. Z myślą o profesjonalnych i trwałych ociepleniach fasad powstały innowacyjne płyty izolacyjne wzbogacone kompozytami grafitu – ETIXX Fasada λ 31. Opatentowana technologia gwarantuje szybkie i fachowe wykonanie termoizolacji.

Nowy patent marki Knauf na ciepłą fasadę

Rosnące wymagania pod kątem energooszczędności budynków sprawiają, że stosowanie dobrej jakości materiałów izolacyjnych stało się koniecznością. Dyrektywa Unii Europejskiej 2010/20/UE mówi, że po 2020 roku mają powstawać budynki niemal zeroenergetyczne. Przez ściany zewnętrzne ucieka około 20% energii, dlatego dopuszczalne przez prawo wartości współczynnika przenikania ciepła dla przegród konstrukcyjnych będą w przyszłych latach konsekwentnie zaostrzane, co już teraz wymaga stosowania materiałów izolacyjnych o jak najlepszych właściwościach termoizolacyjnych. Propozycją dla nowoczesnego, wysoko energooszczędnego budownictwa jest nowa grafitowa płyta izolacyjna ETIXX Fasada λ 31. Innowacyjna metoda produkcji w technologii formowania w prasie sprawia, że płyty posiadają idealnie proste krawędzie i płaską powierzchnię, co przekłada się na trwały i estetyczny efekt ocieplenia. Opracowana w laboratoriach marki Knauf Therm unikatowa technologia ETIXX posiada Patent europejski przyznawany przez Europejski Urząd Patentowy.

Ocieplenie w standardzie Premium

Charakterystyka energetyczna budynku to już dziś jeden z czynników wpływających na jego wartość rynkową, dlatego planując budowę lub remont domu warto zainwestować w technologie i materiały, które zapewniają nawet lepsze efekty, niż wymaga tego obecne prawo budowlane. Starannie opracowany wsad surowcowy z domieszką kompozytu grafitu i optymalna gęstość 13,5 kg/m3 sprawiają, że płyty EPS ETIXX cechują się najlepszym w swojej klasie współczynnikiem przewodzenia ciepła λD=0,031 W/mK. Dzięki temu doskonale nadają się one do zastosowań nawet w domach pasywnych. Bardzo dobry parametr współczynnika przenikania ciepła sprawia, że możliwe jest stosowanie płyt o mniejszej grubości dla uzyskania podobnego efektu ociepleniowego, jak w przypadku styropianu o gorszych właściwościach termoizolacyjnych. Cieńsza warstwa ocieplenia pozwala na zachowanie estetycznego wyglądu fasady. W zależności od projektowanej charakterystyki energetycznej budynku i potrzeb montażowych można zastosować płytę o grubości 150, 200 lub 300 mm.

Technologia ETIXX oferuje szereg ułatwień montażowych

Udoskonalony grafit!

Technologia ETIXX oferuje szereg ułatwień montażowych, które pozwalają na stworzenie profesjonalnej termoizolacji nawet mniej wykwalifikowanym wykonawcom.

- "Doświadczenia z takich rynków jak Francja czy Włochy pokazują, że nowa technologia ETIXX zapewnia profesjonalny montaż w każdych warunkach, a także skrócenie czasu prac o 20%. To nasza odpowiedź na rosnące wyzwania rynku, na którym rośnie presja na szybsze oddawanie inwestycji do użytku, a zarazem budowanie w bardziej energooszczędnych technologiach niż dotychczas" – mówi Cezary Bieżoński, Regionalny Menedżer Sprzedaży Knauf Therm Styropian Budowlany.

Nowe płyty marki Knauf Therm można rozpoznać już na pierwszy rzut oka po wytłoczonym logotypie

Nowe płyty marki Knauf Therm można rozpoznać już na pierwszy rzut oka po wytłoczonym logotypie i charakterystycznych symbolach, które poprawiają właściwości płyty, a także pełnią funkcję opisową. Żłobienia na powierzchni płyty poprawiają znacznie stabilność wymiarową płyty, co było do tej pory słabą stroną styropianów grafitowych. Materiał ETIXX nie ulega odkształceniom pod wpływem promieni UV, co daje pewność, że warstwa ocieplenia zawsze szczelnie przylega do muru, dzięki czemu nie ma miejsc, przez które może potencjalnie przenikać ciepło. System pięciu trapezoidalnych rowków i charakterystyczna, gofrowana struktura płyty zapewniają optymalną przyczepność wszystkich warstw. Zarówno na wierzchu, jak i spodzie płyty ETIXX naniesiono oznaczenia pełniące funkcję instrukcji montażu. Okręgi z krzyżującymi się liniami wskazują dokładnie miejsca kołkowania, zaś od strony montowanej do muru dokładnie wskazano miejsca nanoszenia kleju. Dodatkowo na krawędzi płyty umieszczono czytelną informację o kierunku montażu, co wyklucza ewentualne pomyłki podczas przyklejania płyt.

źródło i zdjęcia: Knauf Sp. z o.o.