Knauf Sp. z o.o. Masy samopoziomujące, wylewki
Zobacz firmę w innym dziale:
Masy do fugowania i uszczelniania
Szpachle i gładzie
Wełna mineralna
Kleje do płytek ceramicznych
Systemy ocieplania i termorenowacji
Masy i mieszanki tynkarskie
Płyty gipsowe (g-k, g-w), profile, mocowania
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 43627
Porady od Knauf Sp. z o.o.
Jak odnowić stare ściany mieszkania w kamienicy? Sekrety mistrzowskiej renowacji
Odkryj, jak zamienić stare ściany w eleganckie tło dla Twojego wnętrza - szybkie rozwiązania dla mieszkań z duszą.
Jaki system ociepleń domu będzie estetyczny i trwały?
Knauf oferuje systemy ociepleń zewnętrznych ETICS Knauf Thermo z wykorzystaniem płyt ze styropianu oraz Knauf Thermo W z wełną mineralną. Systemy ociepleń Knauf mogą być stosowane do ocieplenia nowych budynków oraz termomodernizacji budynków nieocieplonych lub ocieplonych niedostatecznie.
Jak uzyskać perfekcyjne powierzchnie ścian i sufitów?
Perfekcyjne powierzchnie ścian i sufitów stanowią ozdobę każdego wnętrza i są najlepszym tłem dla każdej aranżacji. Knauf oferuje szeroką gamę produktów przeznaczonych do finiszowego wykańczania ścian i sufitów wykonanych z tynków cementowo-wapiennych, tynków gipsowych oraz płyt g-k, a także gamę produktów służących do spoinowania połączeń płyt g-k.
Poradnik Remontowy Knauf - nowy cykl filmów instruktażowych DIY
Drobne remonty i naprawy w domu nie zawsze wymagają wizyty fachowca. Knauf przygotował cykl filmów instruktażowych dla majsterkowiczów pod tytułem „Poradnik Remontowy”, w których krok po kroku pokazujemy jak samodzielnie wykonać mały remont lub prostą naprawę.
Jak odnowić dach w domu - kostce?
Będące dawniej realizacją marzeń o własnym domu, tak zwane "kostki" często nie odpowiadają obecnym standardom budowlanym i przysparzają problemów swoim właścicielom. Jednym ze słabych punktów takich domów są stropodachy. Ich konstrukcję można jednak zmodernizować przy zastosowaniu nowoczesnych materiałów materiałowych.
Dlaczego warto ocieplić garaż?
Garaż w obrębie budynku to bardzo praktyczne rozwiązanie pozwalające na pełniejsze wykorzystanie jego zalet. Należy jednak pamiętać, że nawet jeśli nie będzie w nim systemu grzewczego, należy go odpowiednio ocieplić, aby nie był źródłem strat energii cieplnej.
Jak ocieplić piwnicę?
Rosnące koszty ogrzewania i zaostrzające się przepisy prawne sprawiły, że coraz więcej osób decyduje się na termomodernizację domu. Wiele osób zastanawia się, jaka metoda ocieplenia będzie lepsza - od zewnątrz czy od wewnątrz.
Jak sprawić, żeby ogrzewanie podłogowe było skuteczne?
Pracą ogrzewania podłogowego steruje obecnie automatyka, zapewniając komfort cieplny przy oszczędności energii. Ale maksymalnej efektywności takiej instalacji nie uzyska się bez odpowiednich rozwiązań konstrukcyjno-materiałowych.
Jak zabezpieczyć podłogę w łazience przed wilgocią?
Ze wszystkich pomieszczeń w domu, to właśnie łazienka jest najbardziej narażona na działanie wody i wilgoci.
Czym wykończyć podłogę na gruncie?
Gdy podłoga styka się bezpośrednio z gruntem, konieczne jest zabezpieczenie przed wnikaniem wilgoci i ograniczenie strat ciepła.
Jak mocuje się suche tynki?
W zależności od tego, czy mur jest równy, czy też podłoże wymaga korekty, płyty mocuje się do ścian bezpośrednio na klej lub na dodatkowych pasach korygujących (ewentualnie na stelażu z systemowych profili stalowych).
Jak wykonać ściankę szkieletową?
Do postawienia potrzebne będą systemowe profile stalowe typu U (tzw. przypodłogowe) profile typu C (słupkowe) oraz profile drzwiowe o zwiększonej grubości blachy. Zależnie od przyjętej grubości ściany ich szerokość może wynosić 50, 75 lub 100 mm.