Somfy z nową wersją TaHomy

Firma Somfy, światowy lider w produkcji inteligentnych urządzeń do domów i budynków użyteczności publicznej udostępniła nową wersję systemu domu inteligentnego TaHoma. Jego użytkownicy zyskali przyjaźniejszy i łatwiejszy w obsłudze interfejs, nowe funkcje, a także możliwość przyłączenia do oprogramowania kolejnych urządzeń.

Somfy z nową wersją TaHomy
Somfy Napędy i sterowania do bram wjazdowych
Dane kontaktowe:
22 509 53 00
Marywilska 34 j 03-228 Warszawa
Zobacz firmę w innym dziale: Automatyka, sterowanie, inteligencja

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

TaHoma to inteligentny system, dzięki któremu można zarządzać domem za pomocą zwykłego telefonu, tabletu lub komputera z dowolnego miejsca na świecie. Kilkoma kliknięciami możemy sterować oświetleniem, roletami, bramą czy drzwiami. Dzięki temu nie musimy gonić z drugiego końca miasta, gdy np. nasze dziecko zapomni klucza. Kiedy będzie pod domem, wystarczy, że nas zawiadomi, a bez problemu zdalnie otworzymy mu bramę i drzwi.

Teraz TaHoma jest jeszcze wygodniejsza w użyciu. Somfy właśnie wprowadziło na rynek jej nową, nowocześniejszą wersję.

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Usprawniliśmy TaHomę tak, by była bardziej przyjazna i łatwiejsza w obsłudze dla jej użytkowników. Cały czas także staramy się, aby nasz system był jak najbardziej funkcjonalny, dlatego wprowadziliśmy do niego nowe rozwiązania - mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający spółki Somfy.

Nowa wersja TaHomy jest przede wszystkim bardziej przyjazna i intuicyjna w obsłudze. Jej zaprogramowanie jest tak samo łatwe, jak obsługa zwykłego smartfona. Nowością jest również możliwość zaprojektowania wirtualnego domu: z podziałem na poszczególne pokoje i piętra. To sprawia, że zdalne sterowanie roletami czy światłem w poszczególnych pomieszczeniach jest już tylko przyjemnością.

Tak, jak w poprzedniej TaHomie możemy tworzyć przeróżne scenariusze dopasowane do naszego trybu życia i warunków pogodowych. Jednak nowością jest możliwość tworzenia scenariuszy warunkowych. Do tej pory mogliśmy naszą TaHomę zaprogramować tak, aby rolety okienne rozwijały się zawsze, gdy zacznie padać. Teraz inteligentny system pozwala na tworzenie scenariuszy bardziej zaawansowanych. I tak – wedle naszych indywidualnych preferencji - rolety rozwiną się podczas opadów deszczu, ale tylko wtedy, gdy temperatura spadnie np. poniżej 25 stopni Celsjusza.

Sporym ułatwieniem – szczególnie dla osób, które lubią mieć wszystko dokładnie zaplanowane – jest roczny kalendarz. Do tej pory można było programować swój dom tylko w perspektywie jednego tygodnia. Teraz możemy zupełnie inaczej zaplanować działanie domowych sprzętów w miesiącach letnich i zimowych. Ze sporym wyprzedzeniem można też zaprogramować dom i oświetlenie ogrodu na poszczególne święta.

Do TaHomy można podłączyć ponad 100 urządzeń, m.in. napędy do rolet i markiz, czujniki ruchu i dymu, kamery, termostaty, oświetlenie, a nawet sprzęt RTV i AGD. Są to produkty wielu wiodących producentów. Teraz dołączyły do nich kaloryfery firmy Danfoss, klimatyzatory Hitachi, piece grzewcze De-dietrich oraz system oświetleniowy HUE Philipsa.

Warto pamiętać, że kupując TaHomę wydatek ponosimy tylko raz. Wszystkie aktualizacje są bezpłatne. Dlatego każdy, kto kupił TaHomę nawet kilka lat temu może korzystać z jej najnowszej, wprowadzonej właśnie wersji.

SOMFY – Societé d’Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy projektant i lider w zakresie automatyki i systemów sterowania, wykorzystywanych do ożywiania zewnętrznych i wewnętrznych elementów budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych (w tym między innymi osłon okiennych, bram, czy też zamknięć handlowych).

Ponadto Somfy intensywnie działa również w obszarze zaawansowanych rozwiązań dedykowanych inteligentnemu budownictwu, poszerzając swoją ofertę o zintegrowane systemy zarządzania domem.
Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu rozwinęła swoją obecność już w 56 krajach na świecie. Spółka posiada 73 filie, 51 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.

W Polsce spółka istnieje już od 1996 roku. W 2014 roku w Niepołomicach (woj. małopolskie) została otwarta fabryka Sopem, należąca do Somfy. Docelowo zatrudnienie ma w niej znaleźć nawet 800 osób.

Wysoka jakość produktów Somfy jest doceniana przez 270 milionów użytkowników i 32 000 klientów profesjonalnych na całym świecie. Produkcja roczna napędów grupy Somfy wynosi około 11 milionów sztuk, a roczne obroty przekraczają 950 milionów euro. Dzienne moce produkcyjne to 70 000 napędów, a co 3 sekundy (przez 24 godziny w ciągu doby) instaluje się 1 napęd SOMFY.

Dzięki prowadzeniu polityki innowacyjnej i ekspansji geograficznej, Somfy realizuje strategię, która ma zapewnić wewnętrzny i zewnętrzny rozwój oraz wzrost rentowności firmy.

źródło i zdjęcia: Somfy