W portfolio marki pojawiło się aż 6 nowych kolorów cienkowarstwowego tynku mozaikowego. Nowe odcienie obejmują różne odcienie bieli, beżu oraz czerni, które zostały wzbogacone o różnego rodzaju miki, takie jak naturalna lub czarna, o zróżnicowanych wielkościach. Dzięki temu nowe kolory tynku uzyskały piękne i naturalne refleksy świetlne, dodając wyjątkowego uroku każdej powierzchni, na której zostaną zastosowane.
Dekoracyjny tynk mozaikowy o fakturze "kamyczków"
Tynki mozaikowe są doskonałym wyborem ze względu na swoją atrakcyjną strukturę, która jest nie tylko estetyczna, ale także bardzo wytrzymała i odporna na uszkodzenia. Dlatego doskonale sprawdzają się jako wykończenie na cokole budynku oraz wszędzie tam, gdzie wymagane jest dekoracyjne wykończenie o strukturze przypominającej kamień naturalny. Jeśli zastanawiasz się, jaki tynk wybrać na "opaskę" wokół domu, tynk mozaikowy weber.pas stone stanowi idealne rozwiązanie.
Cienkowarstwowy tynk mozaikowy, gotowy do użycia, zazwyczaj składa się z barwionego kruszywa kwarcowego lub marmurowego, które jest łączone z żywicą silikonowo-akrylową. Oprócz atrakcyjnego wyglądu, główną zaletą tego tynku jest jego odporność na warunki atmosferyczne oraz minimalizacja ryzyka porastania grzybów i pleśni. Dzięki temu tynk mozaikowy nie tylko zapewnia estetyczne wykończenie, ale także długotrwałą ochronę i łatwość utrzymania czystości na zewnętrznych powierzchniach.
Gdzie można stosować tynki mozaikowe weber.pas stone?
Ozdobne tynki mozaikowe stanowią interesującą alternatywę dla tradycyjnych okładzin z płytek klinkierowych, dodając wyjątkowego charakteru do detali elewacji. Inwestorzy coraz częściej decydują się na zastosowanie takich tynków przy wykończaniu cokołów, podmurówek oraz dekoracyjnych elementów elewacji wokół okien i drzwi.
Ponadto, tynki mozaikowe są również popularne jako wykończenie betonowych filarów i ogrodzeń, dodając im estetycznego wyglądu i podkreślając ich stylistykę. Tynki mozaikowe zawierające duże ilości spoiwa żywicznego mogą być mniej odpowiednie do zastosowania w miejscach, gdzie konieczny jest przepływ pary wodnej. Ponieważ są one wodoszczelne, mogą ograniczać naturalną dyfuzję pary wodnej przez elewację.
Dlatego, przy ocieplaniu elewacji metodą ETICS (zewnętrzny system ociepleń) za pomocą izolacji z wełny, zaleca się bardziej tynki mineralne, które posiadają wyższą paroprzepuszczalność. W przypadku tynków mozaikowych, stosuje się je jako warstwę wykończeniową bezspoinowego systemu ociepleń na styropianie, z siatką zbrojącą zatopioną w warstwie kleju.
źródło i zdjęcie: Saint-Gobain Construction Products Polska marka Weber