Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Pompy ciepła HTi marki Auer są już dostępne w Polsce

Grupa BRANN (dawniej Ciepło- Tech Sp. J.) poinformowała o wprowadzeniu na polski rynek pomp ciepła HTi. Dzięki inwerterowym sprężarkom pompy francuskiego producenta Auer wyróżniają się szerokim zakresem modulacji mocy – już od 15%.

Pompy ciepła HTi marki Auer są już dostępne w Polsce
Brann Pompy ciepła
grupabrann.pl
Brann Pompy ciepła
grupabrann.pl
Dane kontaktowe:
71 726 24 18
Polna 76 C, 55-010 Groblice

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Zastosowanie powietrznych pomp ciepła HTi

Przeznaczone są do obsługi jednego lub dwóch obiegów oraz produkcji ciepłej wody użytkowej, mogą współpracować z niezależnym lub zintegrowanym zbiornikiem. Wartą uwagi nowością jest kompletnie wyposażony model pilota DS. W skład tej jednostki wchodzą:

  • 8-litrowe naczynie wzbiorcze
  • Grzałka 3 kW zintegrowana z modułem żeliwnym
  • Zintegrowany zbiornik CWU o pojemności 170 litrów
  • Rozdzielacz hydrauliczny
  • Zawór 3-drogowy
  • 2 pompy obiegowe
  • Automatyczny odpowietrznik
Pompa ciepła DS Pilot marki Auer
DS Pilot fot. Auer

Podobnie jak znane wszystkim pompy HRC tego producenta, HTi doskonale nadają się do projektów ogrzewania w domach jednorodzinnych lub wielorodzinnych. Ze względu na temperaturę wody uzyskiwaną nawet na poziomie 70°C urządzenia te idealnie sprawdzają się w przypadku modernizacji kotłowni - nie wymagają ingerencji w instalację opartą o grzejniki wysokotemperaturowe.

W inwestycjach opartych na instalacjach niskotemperaturowych (ogrzewanie podłogowe, grzejniki niskotemperaturowe, klimakonwektory), gdzie temperatura wody grzewczej może wynosić jedynie 35/28°C, współczynnik COP pompy HTi wzrasta aż do 5,4.

Pompa ciepła HTi marki Auer
Pompa ciepła HTi fot. Auer

Montaż i jakość wykonania pomp ciepła HTi

Kolejnym wielkim atutem pomp francuskiego producenta jest łatwość ich montażu. W przypadku tych monobloków z ekologicznym czynnikiem R290 instalacja opiera się o proste połączenie hydrauliczne pomiędzy agregatem i pilotem. Niewykorzystanie gazów freonowych oznacza brak konieczności ingerencji w obieg chłodniczy, dzięki czemu instalacja pompy nie wymaga uprawnień F-gazowych. Najnowocześniejsza, wykorzystująca propan technologia przekłada się jednocześnie na sprawność urządzenia jak i na troskę o środowisko.

Znany z wysokiej jakości urządzeń Auer i tym razem wykorzystał komponenty gwarantujące długoletnią, bezproblemową eksploatację. To między innynmi:

  • solidna konstrukcja z antykorozyjną konstrukcją panelu stalowego i ochroną anty-UV,
  • wymiennik wykonany w całości ze stali nierdzewnej
  • też parownik z powłoką antykorozyjną.

źródło i zdjęcia: Grupa BRANN (dawniej Ciepło- Tech Sp. J.)