Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Kiedy prostota i minimalizm spotykają się z nowoczesnością. Dom w stylu stodoły

Pierwsze zdjęcia z sesji wprowadzają w zachwyt. Wzrok przykuwa nowoczesna forma popularnego ostatnio projektu stodoły. Z każdym kolejnym kadrem dom zdaje się odkrywać swoje liczne uroki i smaczki, aż w końcu pora przejść na tyły do strefy ogrodu i tam trwac w zachwycie.

Kiedy prostota i minimalizm spotykają się z nowoczesnością. Dom w stylu stodoły
KRISHOME Okna, drzwi, bramy, rolety
krishome.pl
KRISHOME Okna, drzwi, bramy, rolety
Dane kontaktowe:
+48 61 662 41 38
Budowlana 1, 62-300 Września, Psary Małe

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Projekt dopracowany w każdym calu

Koncepcja domu w stylu STODOŁY powstała w zasadzie już po pierwszym spotkaniu z Inwestorami, którzy mieli klarowną i spójną wizję tego, jak powinien wyglądać ich dom. Jednym z głównych założeń co do kolorystyki i materiałów była chęć nawiązania do stylowej ceglanej willi znajdującej się naprzeciwko, po drugiej stronie ulicy– wspomina powstanie projektu Monika Dąbrowska - architektka z pracowni GDA - ARCHITEKCI.

Cały projekt współgra ze sobą formą i wybranymi elementami wykończeniowymi, które pomagają osiągnąć zamierzony przez inwestorów efekt. Ocieplająca elewację cegła, nawiązuje do wykończenia zastosowanego na ogrodzeniu, natomiast wybrane szarości dopełniające elewację, współgrają z pokryciem dachu i spójnym kompletem stolarki w odcieniu antracytowym

Inwestorom zależało, żeby dom otwarty był na ogród za pomocą dużych przeszkleń łączących przestrzeń salonu i ogrodu, a jednocześnie dający prywatność i poczucie bezpieczeństwa od strony ulicy. Ma to odzwierciedlenie w ilości przeszkleń, których przeważająca większość zlokalizowana jest od strony ogrodu - dodaje architekt.

Nowoczesny dom w stylu STODOŁY

W miejscu wjazdu do garażu brak jest tradycyjnego ogrodzenia i bramy wjazdowej - mamy za to bezpośredni wjazd na podjazd do garażu z ulicy. Inwestorzy kładli duży nacisk na to, żeby elewacja frontowa była spójna i tworzyła kompozycyjną całość, dlatego przy wyborze bramy garażowej i drzwi wejściowych kierowaliśmy się przede wszystkim kolorystyką i prostym designem pasującym do nowoczesnej bryły domu - wspomina architekt prowadzący cały projekt.

Wybrana brama z kolekcji KRISPOL - nie tylko wizualnie spełnia swoje zadanie, ale przede wszystkim jest funkcjonalnym elementem, z którego inwestorzy korzystają każdego dnia, czasem nawet kilkukrotnie. Flagowy produkt z oferty KRISPOL to gwarancja solidności, bezpieczeństwa, a także codziennego komfortu - inwestorzy suchą stopą mogą dostać się do wnętrza domu z garażu, co jest niewątpliwie wygodą w codziennym życiu.

- Na parterze poza garażem na 2 auta, gabinetem i małą siłownią znajduje się oczywiście część dzienna z salonem, jadalnią oraz kuchnią. Na piętrze zlokalizowano sypialnie oraz łazienki, a dzięki dużej lukarnie z widokiem na zieleń i słoneczne południe - hall zamienił się w funkcjonalną skąpaną w słońcu czytelnię - opowiada o projekcie Krzysztof Gasior-Dąbrowski.

Wejścia do domu strzeże nie tylko pies Furio, ale również solidne drzwi aluminiowe SOLANO od KRISPOL. Inwestorzy zdecydowali się na drzwi z naświetlem, które sprawiają, że we wnętrzu przedsionka jest jasno.

Jak wpuścić słońce do środka domu?

Rozważaliśmy kilka ustawień domu na działce - ostatecznie wygrała bryła w kształcie litery ‘C”, która została ustawiona w taki sposób, żeby od południa zlokalizowana była skąpana w słońcu strefa prywatna i wypoczynkowa (salon, ogród, taras). Na parterze poza garażem na 2 auta, gabinetem i małą siłownią znajduje się oczywiście część dzienna z salonem, jadalnią oraz kuchnią. Na piętrze zlokalizowano sypialnie oraz łazienki, a dzięki dużej lukarnie z widokiem na zieleń i słoneczne południe - hall zamienił się w funkcjonalną skąpaną w słońcu czytelnię. Inwestorom zależało, żeby dom otwarty był na ogród za pomocą dużych przeszkleń łączących przestrzeń salonu i ogrodu, a jednocześnie dający prywatność i poczucie bezpieczeństwa od strony ulicy. Ma to odzwierciedlenie w ilości przeszkleń, których przeważająca większość zlokalizowana jest od strony ogrodu - opowiada architekt.

Strefa ogrodowa została zaplanowana w przestronnej, a jednocześnie kameralnej części działki. Duże przeszklenia i zastosowane okna aluminiowe FEN 86 A, pozbawiają barier i scalają część salonu.

Narożne okna z żaluzjami w salonie domu w stylu Nowoczesnej Stodoły. fot Krispol

Na wprost głównego wejścia osadzono sporych rozmiarów stolarkę okienną otwieraną na słoneczny taras z miejscem do grillowania od strony ogrodu - mówi architekt. Na parterze w południowo-zachodnim narożniku salonu zastosowane zostało okno narożne połączone z systemem żaluzji zewnętrznych zapobiegających przed nadmiernym nasłonecznieniem / przegrzewaniem wnętrza latem. W celu podniesienia komfortu użytkowania domu w lecie zaprojektowano również układ klimatyzacji - dodaje Krzysztof Gasior-Dąbrowski.

Zastosowane żaluzje fasadowe, to nie tylko odpowiedź na najnowsze trendy, ale przede wszystkim wygoda w codziennym użytkowaniu, którą docenią inwestorzy decydujący się na szklane fasady. Okna wykonane w bikolorze to dodatkowe możliwości aranżacyjne - od wewnątrz można dopasować okna do elewacji, we wnętrzu uspójnić je z wybranym kolorem ścian, co daje synergię.

Bryła idealnie wkomponowana w otoczenie

W tym projekcie nie było miejsca na kompromisy. Inwestorzy mieli jasną i klarowną wizję swojego przyszłego domu i to zaowocowało pięknym efektem. Finalnie powstał piękny, nowoczesny budynek, ale jednocześnie swoim ciepłem, które zbudowały materiały wykończeniowe - nawiązuje do klasycznej formy i zabudowy w najbliższej okolicy.

Projekt domu: Pracownia GDA - ARCHITEKCI

Stolarka: KRISPOL

Salon realizujący: MM System Elbląg

źródło i zdjęcia: KRISPOL