Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Izolacje termiczne i akustyczne

Inwestycja Ordona 1 w Warszawie z zastosowaniem Schöck Tronsole®

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2020-07-27

Ordona 1 to nowoczesna inwestycja zlokalizowana na warszawskiej Woli. Cały projekt składa się z 166 nowych mieszkań. Budynek posiada 9 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną. Dla podwyższenia komfortu mieszkańców oraz ograniczenie hałasu dochodzącego z klatek schodowych zastosowano rozwiązania firmy Schöck Tronsole®.

Inwestycja Ordona 1 w Warszawie

Znajdująca się w lewobrzeżnej części Warszawy, w bezpośrednim sąsiedztwie Śródmieścia, dzielnica Wola należy do najgęściej i najliczniej zaludnionych rejonów miasta. Atrakcyjne położenie dzielnicy sprzyja również dynamicznemu rozwojowi wysokiego budownictwa mieszkaniowego. Współczesna Wola to także ważny ośrodek życia kulturalnego.

Znajdują się tu znane w kraju i na świecie placówki muzealne: Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich oraz Muzeum Więzienia Pawiak, a ponadto: teatry, galerie sztuki i klubokawiarnie. Na tereny zielone dzielnicy składają się 4 parki i Lasek na Kole, a najważniejsze arterie to Al. Jana Pawła II i Trasa W-Z.

Inwestycja Ordona 1 znajduje się na Odolanach, zaledwie 3.9 km od centrum Warszawy. W zaprojektowanym 8-piętrowym budynku jest 166 mieszkań. Metraże lokali odpowiadają najczęściej poszukiwanym przez mieszkańców Warszawy i kształtują się od 27-82 m2. Funkcjonalny i przemyślany projekt sprawia, że wnętrza są przestronne, ustawne oraz dobrze nasłonecznione. Wszystkie mieszkania posiadają obszerne balkony.

W każdej z klatek schodowych działać będą szybkie i ciche windy, co ułatwi komunikację wewnątrz budynku. Z myślą o codziennym komforcie lokatorów w parterowej części budynku zaplanowano 6 lokali, w których powstać mogą sklepy, restauracje i punkty usługowe. Dla wygody zmotoryzowanych mieszkańców w podziemnej kondygnacji budynku zaprojektowano hale garażowe z ponad 120 miejscami postojowymi. Ich uzupełnieniem będzie parking zewnętrzny - nieopodal inwestycji. Teren zostanie zagospodarowany zielenią oraz wybrukowanymi alejkami. Budynek zostanie podłączony do miejskiego węzła cieplnego.

Schöck Tronsole® - kompletny system izolacji akustycznej zastosowany w inwestycji Ordona 1

W celu zapewnienia ochrony akustycznej od dźwięków uderzeniowych powstających na klatkach schodowych firma Schöck oferuje kompletny system na najwyższym poziomie. System Tronsole® działa jako kompleksowe rozwiązanie akustyczne, skutecznie oddziela schody od spoczników, stropów i ścian. Składa się z sześciu gotowych do montażu produktów, które mocuje się bezpośrednio do schodów.

Elementy Schöck Tronsole® skutecznie izolują akustycznie schody prefabrykowane i monolityczne, schody proste i zabiegowe oraz spoczniki stosowane na klatkach schodowych domów wielorodzinnych lub domów w zabudowie szeregowej. Wysoka jakość systemu sprawia, że rozwiązanie poprawia izolacyjność akustyczną od dźwięków uderzeniowych niemalże o 10 dB w porównaniu z rozwiązaniami standardowymi dla izolacji akustycznej. W inwestycji Ordona 1 w Warszawie zastosowano łącznie 758 sztuk rozwiązań Schöck Tronsole® typu Z-V, F, L oraz element zbrojeniowy typu T.

źródło i zdejęcia: Schöck

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum