Bliska Wola Tower z użyciem elementów Schöck Isokorb® T typu K oraz Schöck Dorn LD

Bliska Wola Tower będzie jednym z najwyższych i najbardziej spektakularnych obiektów na Woli. Dzięki wyjątkowej lokalizacji, architekturze i udogodnieniom, obiekt ma szansę stać się prestiżowym symbolem tej części Warszawy. To, co wyróżnia projekt, to nowoczesny kształt trzech wież, które pomieszczą część mieszkalną oraz część komercyjno-biurową, z osobnymi wejściami i recepcjami.

Bliska Wola Tower z użyciem elementów Schöck Isokorb® T typu K oraz Schöck Dorn LD
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa Rozwiązania do izolacji termicznej i akustycznej dla budownictwa wielorodzinnego
Dane kontaktowe:
22 533 19 33
Burakowska 14 01-066 Warszawa, kampus biurowy FOREST

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Bliska Wola Tower - apartamenty na wysokości 92 m, balkony i loggie

Bliska Wola Tower to kompleks budynków zawierający łącznie około 5000 mieszkań, apartamentów, powierzchni biurowych i handlowo-usługowych oraz przestrzeń rekreacyjną. Na parterze budynku znajdzie się pasaż handlowy oraz dwupoziomowa część gastronomiczna. Natomiast w części podziemnej zaprojektowano lokal pod klub fitness. To jedna z niewielu tak prestiżowych inwestycji w Warszawie.

Ogromną zaletą Bliska Wola Tower są apartamenty umieszczone na wysokości 92 m, z których widok rozprzestrzenia się na centrum Warszawy. Wnętrza apartamentów mają prawie 3 m wysokości i rozświetlone są dzięki panoramicznym przeszkleniom. Na uwagę zasługują również balkony i loggie, których na próżno szukać w tak wysokich projektach. W przypadku BWT nowoczesne rozwiązanie architektoniczne było możliwe, między innymi, dzięki zainstalowaniu szklanej elewacji.

Balkony zamontowane na łącznikach Schöck Isokorb®T typu K

Balkony tworzące ciągłe galerie na frontowych elewacjach trzech wież zostały zamontowane na łącznikach termoizolacyjnych Schöck Isokorb®T typu K - do połączeń wspornikowych. Pozwoliło to przede wszystkim na zminimalizowanie strat ciepła przez mostek liniowy jaki tworzą płyty balkonowe przy jednoczesnej rezygnacji z tradycyjnych warstw wykończeniowych. Dodatkowo obniża to koszty wykonawcze i poprawia estetykę a płyty balkonowe wydają się lżejsze.

Wizualizacja apartamentowca Bliska Wola Tower

Wykonano łącznie ponad 4830 mb połączenia żelbetowych płyt balkonowych ze stropem. Balkony o zmiennej wysokości 23 do 20 cm betonowano na budowie razem ze stropem. Klasa odporności ogniowej łączników REI120. Ekwiwalentny współczynnik przenikania ciepła dla przeważającej ilości łączników w połączeniu nie przekracza λeq=0,11 W/(m∙K).

Trzpienie dylatacyjne ze stali nierdzewnej Schöck Dorn typu LD

W celu uniknięcia zjawiska „klawiszowania” na połączeniu poszczególnych płyt zamontowano łącznie 621 trzpieni dylatacyjnych ze stali nierdzewnej Schöck Dorn typu LD.

Źródło i zdjęcia: Schöck