Płyty z tlenku magnezu - co warto o nich wiedzieć?

Tlenek magnezu używany był od tysięcy lat jako materiał budulcowy – między innymi występuje jako zaprawa w Piramidach Egipskich i Chińskim Murze (dla porównania cement portlandzki to efekt rewolucji przemysłowej z XIX wieku).

Płyty z tlenku magnezu - co warto o nich wiedzieć?
Grupa Fasada System Sp. z o.o. Lekkie profile architektoniczne, domy modułowe 35 m2 FS Systems na zgłoszenie, niepalne płyty budolwane MgOFire, nawietrzaki i kratki wentylacyjne VENT FS
Dane kontaktowe:
42 616 90 99, 601 20 60 90
Brukowa 23 91-341 Łódź

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Od dwóch dekad płyty MgO są szeroko stosowane przy wznoszeniu nowoczesnych, światowej sławy budowli w Azji.

Można śmiało powiedzieć, że płyty magnezowe są synonimem azjatyckiego sukcesu. Jest to także produkt ekologiczny, ze względu na swój naturalny skład, a przede wszystkim na niskie zapotrzebowanie na energię w procesie produkcji, a co za tym idzie niską emisję CO2.

Produkcja płyt magnezowych jest przyjazna środowisku i w minimalnym stopniu wpływa na globalne ocieplenie Ziemi. Budynki, gdzie zastosowano płyty MgO możemy nazywać domami ekologicznymi (greenhouse).

Płyty z tlenku magnezu zwane powszechnie "płytami MgO" ­ od chemicznego symbolu magnezu Mg i tlenu O ­ są produkowane jako płyty budowlane o szerokim zastosowaniu. Naturalnym surowcem bazowym jest tlenek magnezu - rodzaj cementu mineralnego.

Sprawdź ofertę płyt MgO w Fasada System

Co wchodzi w skład płyty MgO?

W jej skład wchodzi głównie kopalna postać tlenku magnezu MgO, rodzaj cementu magnezjowego, włókna celulozowe, perlit oraz inne dodatki poprawiające jej odporność, a całość wzmacniana jest obustronnie siatką z włókna szklanego.

W wyniku reakcji mączki magnezjowej i dodatków z wodą powstaje plastyczna masa, którą formuje się w płyty – podobnie jak to się dzieje z masą betonową. Płyty magnezowe MgO nie zawierają azbestu i innych szkodliwych włókien oraz metali ciężkich.


źródło i zdjęcia: Fasada System s.c.