Uniwersal: Fenko na podstawę dachową

Dla potrzeb wentylacji w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych proponujemy nasadę wentylacyjną, której zadaniem jest zapewnienie właściwych wartości ciągu grawitacyjnego w kanałach wentylacyjnych budynków. Nasada ta montowana na zwieńczeniu komina wentylacyjnego może być dopasowana do wszystkich rodzajów kanałów wentylacyjnych zarówno tradycyjnych budowanych z cegły jak również przeróżnych pustaków wentylacyjnych , kanałów z PCV, przewodów spiro lub blachy ocynkowanej czy stalowej nierdzewnej.

Uniwersal: Fenko na podstawę dachową
Uniwersal Hybrydowa, wywiewna nasada FENKO
Dane kontaktowe:
32 203 71 47, 32 757 28 51
Zakopiańska 1a 40-219 Katowice

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Wentylator pracuje jako nasada grawitacyjna w momentach gdy warunki atmosferyczne na to pozwalają. Konieczna do tego jest właściwa różnica temperatur oraz zewnętrzny ruch powietrza ( wiatr).
W takich przypadkach podciśnienie wywołane w kanale wentylacyjnym, niejednokrotnie wystarcza na uzyskanie właściwego poziomu strumienia powietrza wentylacyjnego usuwanego z kuchni, łazienek czy pomieszczeń WC.
W przypadku gdy warunki atmosferyczne na to nie pozwalają lub istnieje konieczność zwiększenia ciągu wentylacyjnego. Użytkownik takich pomieszczeń może włączyć mechaniczną pracę wentylatora na pierwszym biegu (obroty 1000 1/min) lub w przypadku ekstremalnym drugim biegu (obroty 1400 1/min).

Maksymalna ilość powietrza jaką wentylator jest w stanie wyciągnąć z pomieszczenia wynosi dla pracy mechanicznej odpowiednio 120 m3/h w przypadku pierwszego biegu, oraz 180 m3/h dla drugiego biegu obrotów roboczych silnika. Wydajności te są większe lub równe typowym wentylatorom łazienkowym montowanym w ścianie wewnątrz pomieszczenia. Zaletą ich jest jednak to że uciążliwość akustyczna ich pracy występuje poza pomieszczeniem ubytkowanym. Poziom ciśnienia akustycznego jest niski i wynosi odpowiednio 33 dBA oraz 41 dBA i nie powoduje uciążliwości na zewnątrz pomieszczenia wentylowanego.

Innowacyjną rzeczą jest fakt zamontowania w wentylatorze silnika prądu stałego, którego praca polega na tym, że zasilany jest z gniazdka 230 V jednofazowego, takiego jak eksploatujemy w naszych mieszkaniach. Wewnątrz jednak silnika następuję zamiana prądu przemiennego na prąd stały. Pozwala to uzyskać bardzo niski poziom mocy zainstalowanej odpowiednio 9.5 W / 6.2 W.

źródło i zdjęcia: Uniwersal