Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Fundamenty

Bloczki termoizolacyjne ISOMUR® Plus

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2018-05-24

W miejscach posadowienia ścian konstrukcyjnych lub działowych w przyziemiu budynku dochodzi do przerwania ciągłości poziomej izolacji termicznej ocieplanego elementu budowlanego (płyta przyziemia, strop nad garażem lub piwnicą itp.) Wskutek tego powstaje znaczny mostek termiczny w kierunku pionowym: ciepło wchłaniane przez ściany pomieszczenia ogrzewanego może swobodnie odpływać w kierunku fundamentów czy stropu/płyty przyziemia wykonanej z betonu, czyli materiału o niskim oporze cieplnym i współczynniku przewodzenia ciepła λ=1,7 [W/m*K] a dalej do gruntu lub pomieszczenia nie ogrzewanego.

Zastosowanie bloczków ISOMUR® Plus prowadzi zatem do zapewnienia ciągłości izolacji termicznej w miejscach, gdzie poprowadzenie izolacji konwencjonalnej, takiej jak płyty styropianowe, nie jest możliwe ze względu na ich znikomą wytrzymałość na ściskanie.

ISOMUR® Plus wpływa bezpośrednio na podniesienie temperatury na wewnętrznych powierzchniach ścian w rejonie cokołu budynku

ISOMUR® Plus wpływa bezpośrednio na podniesienie temperatury na wewnętrznych powierzchniach ścian w rejonie cokołu budynku znacznie powyżej temperatury "punktu rosy" i skutecznie eliminuje ryzyko powstawania pleśni.

W przeciwieństwie do materiałów porowatych takich jak np. gazobeton (nasiąkliwości nawet do 40% objętości), ISOMUR® Plus charakteryzuje się bardzo niskim stopniem zawilgocenia co gwarantuje, że zachowa on swoje właściwości termoizolacyjne przy kontakcie z wilgocią, a cokół pozostanie suchy i ciepły.

Ze względu na niski stopień porowatości lekkiego betonu szkieletu nośnego nie występuje tutaj proces kapilarnego podciągania wilgoci, co gwarantuje, że posadowione na bloczkach ściany nie zawilgotnieją.

źródło i zdjęcia: Stahlton Polska

Budujemy Dom czerwiec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum