Zimą ujemne temperatury mogą stanowić bezpośrednie zagrożenie dla budynków i ludzi. Mogą to być uszkodzenia instalacji spowodowane zamarzniętymi rurami czy niebezpieczeństwo zranienia przechodniów przez sople spadające z dachu. Również oblodzone chodniki, drogi dojazdowe i podjazdy stanowią potencjalne niebezpieczeństwo.
Najlepszym rozwiązaniem jest właściwa ochrona budynków i zapewnienie ich mieszkańcom i użytkownikom maksymalnej ochrony przed mrozem, lodem i śniegiem. Przeprowadź "test zimowy" i sprawdź, które części konstrukcji są najbardziej narażone na uszkodzenie.
Ochrona przed zamarzaniem i oblodzeniem:
Ogrzewanie rur
Elektryczny, ekonomiczny w eksploatacji, samoregulujący system grzewczy zapobiegający zamarzaniu rur. Nie dopuszcza do gromadzenia się lodu i zapewnia drożność rurociągu w zimie. Zapobiega pękaniu rur i wyciekom wody.
Ochrona przed zamarzaniem rynien, rur spustowych oraz rur z wodą
Skuteczne i proste w montażu elektryczne systemy grzewcze chroniące rynny i rury spustowe przed gromadzeniem się śniegu i zamarzaniem. Zapobiegają uszkodzeniom rynien narażonych na długotrwałe działanie niskich temperatur oraz nie dopuszczają do tworzenia się sopli i nawisów lodowych. Zapewniają nieprzerwany przepływ wody w rynnach i rurach spustowych przez cały rok.
Ogrzewanie powierzchni zewnętrznych
Skuteczne i niezawodne systemy ogrzewania zabezpieczające podjazdy, schody i chodniki przed gromadzeniem się śniegu i oblodzeniem. Utrzymują stały dostęp do posesji i budynków, zapobiegają urazom i wypadkom samochodowym oraz eliminują konieczność ręcznego odśnieżania.
Systemy ogrzewania powierzchni zewnętrznych:
- System EM2-XR – samoregulujący system do podjazdów
- System EM2-MI – Przewody układane w gorącym asfalcie
- System EM2-CM – maty grzewcze do podjazdów
- System EM4-CW – przewody grzejne do podjazdów
źródło i zdjęcia: Pentair