Praktyczny sprzymierzeniec gotowania - pot filler
Dla wielu z nas, którzy spędzają sporo czasu gotując, rozwiązania podnoszące komfort w kuchni mają nieocenioną wartość. Szczególnie istotne staje się to, gdy gotowanie zajmuje nam znaczącą część dnia.
Jednym z wyjątkowo praktycznych urządzeń, znanych z profesjonalnych kuchni restauracyjnych, amerykańskich domów, a obecnie coraz częściej wprowadzanych do nowoczesnych koncepcji kuchennych, jest tzw. pot filler - specjalny kran umieszczany bezpośrednio nad płytą kuchenną, przeznaczony do łatwego napełniania garnków wodą.
Ta specjalistyczna armatura to idealne rozwiązanie dla obszernych kuchni, gdzie transportowanie ciężkich, wypełnionych wodą naczyń może stanowić wyzwanie. Umożliwia ona także błyskawiczne dolewania wody, co jest niezbędne, kiedy podczas gotowania dochodzi do nadmiernej utraty płynu przez parowanie.
Kran z linii Duero, produkowany przez KFA Armatura, wyróżnia się nie tylko funkcjonalnością, ale również doskonałym wykonaniem. Jego prosty, minimalistyczny design jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: tradycyjnym inoxie, eleganckiej matowej czerni i luksusowym szczotkowanym złocie, co umożliwia łatwe dostosowanie go do stylistyki każdej kuchni.
Jak działa "napełniacz garnków"?
Pot filler wyróżnia się unikatową konstrukcją, która umożliwia mu wyjątkową elastyczność. Jego wylewka, dzięki umiejscowieniu punktów obrotu w trzech miejscach - przy ścianie oraz dwukrotnie wzdłuż swojej długości - składa się z trzech niezależnie poruszających się segmentów.
Dzięki temu, można precyzyjnie dostosować jej pozycję do każdego miejsca na płycie kuchennej. Co więcej, składana budowa pot fillera sprawia, że kiedy nie jest używany, nie zabiera cennej przestrzeni i nie utrudnia działalności kuchennej.
Nie ma potrzeby ograniczać montażu pot fillera tylko i wyłącznie nad płytą kuchenną. To wszechstronne rozwiązanie może służyć różnorodnym codziennym potrzebom - czy to ułatwiając napełnianie ekspresu do kawy, czy nawet misek dla zwierząt domowych. Dlatego zachęca się do kreatywnego podejścia w planowaniu przestrzeni kuchennej, by w pełni wykorzystać potencjał takich innowacyjnych akcesoriów.
Czysta woda prosto z kranu
Domowa filtracja wody zyskuje na popularności z wielu przyczyn. Umożliwia łatwy dostęp do czystej wody, kluczowej dla zdrowia naszego organizmu, zmniejsza konieczność przynoszenia ciężkich butelek z wody z zakupów oraz przyczynia się do redukcji plastikowych odpadów. Choć filtrowane butelki i dzbanki cieszą się uznaniem, coraz więcej osób decyduje się na instalację w kuchni baterii z wbudowanymi profesjonalnymi filtrami wody.
Kluczową zaletą takiego rozwiązania jest długotrwałość – filtry mogą służyć przez cały rok, nie zajmując przy tym cennego miejsca na kuchennym blacie. W serii Duero Pure dostępne są baterie wyposażone w zaawansowane filtry Profine z blokiem węglowym, dostosowane do różnorodnych potrzeb użytkowników. Eliminują one chlor, zanieczyszczenia organiczne oraz niechciane zapachy z wody.
W ofercie znajduje się filtr Blue, uniwersalne rozwiązanie odpowiednie dla każdego domu, filtr Silver zawierający antybakteryjne jony srebra, idealny dla gospodarstw z małymi dziećmi, oraz filtr Lilac, który zmiękcza wodę i poprawia jej smak, co czyni go doskonałym wyborem dla miłośników kawy używających ekspresów.
Zastosowanie filtrów do wody w dostosowanych do tego bateriach kuchennych to strzał w dziesiątkę dla jeszcze bardziej funkcjonalnej kuchni. To zdrowie, wygoda i ekologia w czystej postaci.
Liczy się każdy detal
Ergonomia i komfort użytkowania są kluczowe w obszarze zmywania w kuchni, gdzie dla wielu mycie naczyń to niekoniecznie przyjemność, ale konieczność, nawet przy posiadaniu zmywarki. Ułatwienie sobie tej codziennej czynności jest możliwe dzięki takim rozwiązaniom jak strategiczne rozmieszczenie ociekacza, dobór odpowiedniej wielkości zlewu, czy wybór baterii kuchennej z wyciąganą wylewką i przełącznikiem strumienia wody.
Jednak oprócz funkcjonalności, istotna jest także estetyka tego miejsca. W końcu wszyscy pragniemy, aby nawet najbardziej użytkowa przestrzeń naszego domu była nie tylko praktyczna, ale i estetycznie urządzona.
Rozwiązaniem problemu zagraconej strefy zmywania przez mało estetyczne butelki z płynem do mycia naczyń jest instalacja dozownika z pojemnikiem na detergent umieszczonym pod blatem. Taka zmiana pozwala usunąć z widoku nieładne opakowania, jednocześnie zapewniając łatwy dostęp do płynu do naczyń bez potrzeby wyjmowania go za każdym razem.
Zaskakującym atutem użytkowania dozownika do płynu do mycia naczyń w kuchni jest jego wpływ na środowisko. Umożliwia on redukcję generowanych odpadów plastikowych, ponieważ zamiast regularnie kupować nowe butelki z płynem, można zaopatrzyć się w jedno większe opakowanie i wykorzystywać je w sposób ekonomiczny za pośrednictwem dozownika.
źródło i zdjęcia: KFA Armatura