Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Efektownie i efektywnie. Wodne ogrzewanie płaszczyznowe w praktyce

Ogrzewanie płaszczyznowe należy do najpopularniejszych rozwiązań, na jakie decydują się inwestorzy. Wynika to z faktu, iż łączy w sobie daleko idącą funkcjonalność i wysoki poziom efektywności, a jednocześnie niezwykle korzystnie wpływa na estetykę samej przestrzeni. Choć bez wątpienia przyszłość należy do tego typu systemów, już teraz redefinują nasze spojrzenie na poczucie komfortu termicznego. Potwierdzają to liczne realizacje, wykorzystujące innowacyjne systemy ogrzewania płaszczyznowego KAN-therm.

Efektownie i efektywnie. Wodne ogrzewanie płaszczyznowe w praktyce
KAN KAN-therm - ogrzewanie płaszczyznowe
kan-therm.com
KAN KAN-therm - ogrzewanie płaszczyznowe
Dane kontaktowe:
85 749 92 00
Zdrojowa 51, 16-001 Białystok-Kleosin

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

System ogrzewania płaszczyznowego na miarę inwestycji

Podstawowym atutem systemów ogrzewania płaszczyznowego jest ich uniwersalność. Sprawdzą się bowiem zarówno w małych mieszkaniach, jak i ogromnych powierzchniach komercyjnych czy nawet stadionach piłkarskich. W przypadku systemów KAN-therm tak duża różnorodność miejsc, w jakich mogą zostać wykorzystane, wynika z niezwykle rozbudowanego portfolio rozwiązań i produktów.

System KAN-therm Football podgrzewa płytę boiska stadionu w Poznaniu. fot. KAN
System KAN-therm Football podgrzewa płytę boiska stadionu w Poznaniu. fot. KAN

- Od wielu lat rozwijamy i promujemy nowoczesne i przyjazne użytkownikom oraz środowisku instalacje ogrzewania płaszczyznowego - mówi Mariusz Choroszucha, Kierownik Działu Doradztwa Technicznego Grupy KAN - Do dyspozycji naszych partnerów biznesowych oddajemy bardzo szeroki wachlarz kompatybilnych ze sobą produktów, w tym osprzętu w postaci rozdzielaczy, szafek czy elementów automatyki. Wspomnieć można, chociażby o systemach KAN-therm Tacker, Profil, Rail czy NET.

Dzięki nim inwestor jest w stanie precyzyjnie dostosować poszczególne składowe instalacji i dopasować je do specyfiki danej realizacji. Co istotne, oferujemy asortyment, który sprawdzi się zarówno w instalacjach wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Popularność ogrzewania podłogowego wynika przede wszystkim z jego wpływu na poczucie komfortu termicznego i bezpieczeństwa. Należy jednak wspomnieć także o korzyściach ekonomicznych, a co istotne - również o jego właściwościach proekologicznych.

Niskotemperaturowy system grzewczy z korzyścią dla zdrowia i środowiska

Jednym z największych atutów ogrzewania płaszczyznowego jest jego zbawienny wpływ na nasze samopoczucie. W przeciwieństwie do tradycyjnych grzejników zapewnia bowiem równomierny i optymalny dla ludzkiego organizmu rozkład temperatur oraz zapobiega zjawisku tzw. konwekcji, a więc unoszeniu się kurzu i alergenów w powietrzu. Jednak, szczególnie w przypadku inwestycji wielkopowierzchniowych, na pierwszy plan wysuwają się ekonomiczne i ekologiczne korzyści, wynikające z zastosowania tego typu rozwiązań.

Systemy ogrzewania płaszczyznowego KAN-therm znajdują zastosowanie w biurowcach. fot. KAN
Systemy ogrzewania płaszczyznowego KAN-therm znajdują zastosowanie w biurowcach. fot. KAN

- Systemy ogrzewania płaszczyznowego to niska temperatura zasilania instalacji - tłumaczy Mariusz Choroszucha, Kierownik Działu Doradztwa Technicznego Grupy KAN. - Są zatem idealnym partnerem dla ekologicznych źródeł ciepła takich jak: kotły kondensacyjne, pompy ciepła czy kolektory słoneczne. Ich wykorzystanie redukuje koszty utrzymania odpowiedniego poziomu temperatury we wnętrzu, a także pomaga chronić środowisko naturalne. Również pod tym względem ogrzewanie płaszczyznowe staje się więc rozwiązaniem na miarę XXI wieku.

Tak ogromna liczba atutów ogrzewania płaszczyznowego sprawia, iż staje się ono nieodłącznym elementem nowoczesnych inwestycji budowlanych na całym świecie. Przykłady? W przypadku systemów KAN-therm jest ich naprawdę sporo.

Przykładowa lista referencyjna obiektów z ogrzewaniem KAN-therm

Bogate portfolio rozwiązań KAN-therm z zakresu ogrzewania płaszczyznowego sprawiło, iż można je zobaczyć (a tak naprawdę poczuć efekt ich działania) w wielu inwestycjach - domach prywatnych, powierzchniach komercyjnych czy nawet w obiektach sakralnych, co potwierdza niedawna realizacja:

- Nasze systemy znalazły zastosowanie w Cerkwi św. Grzegorza Peradze w Białymstoku - mówi Mariusz Choroszucha, Kierownik Działu Doradztwa Technicznego Grupy KAN. - Wykonano tam ogrzewanie płaszczyznowe o powierzchni 462 m2. Zastosowano m.in. najnowsze rozdzielacze KAN-therm InoxFlow, przyłącza do rozdzielaczy wykonano z wielowarstwowych rur KAN-therm Press, a pętle ogrzewania płaszczyznowego z rur BlueFloor PERT z osłoną antydyfuzyjną EVOH. Skalę inwestycji potwierdza fakt, iż do wykonania ogrzewania użyto… ponad 3,5 kilometra rur. Niewątpliwym atutem dla naszych partnerów, który doskonale potwierdza wspomniana realizacja, jest fakt, iż mogą oni u jednego źródła znaleźć całe spektrum rozwiązań i otrzymać wsparcie ekspertów na każdym etapie prac.

Gdzie jeszcze można znaleźć multisystemy instalacyjne KAN-therm?

Wyróżnić należy prestiżowy biurowiec Warsaw Spire, Operę i Filharmonię Podlaską w Białymstoku czy Salon Samochodowy BMW w Gdańsku. Do najbardziej spektakularnych realizacji należą także stadiony piłkarskie.

System wodnego ogrzewania płaszczyznowego KAN-therm Football pod płytą boiska piłkarskiego. fot. KAN
System wodnego ogrzewania płaszczyznowego KAN-therm Football pod płytą boiska piłkarskiego. fot. KAN

W tym przypadku na pierwszy plan wysuwa się system KAN-therm Football, który dba o stan murawy w wielu obiektach w Polsce i na świecie - Stadionie Narodowym w Warszawie czy stadionach we Wrocławiu, Poznaniu, Kijowie i we Lwowie.

Również w tych przypadkach inwestor otrzymał holistyczną ofertę rozwiązań, wśród których znalazły się m.in. rury, systemy automatyki, w tym czujniki śniegu i zalodzenia oraz systemy mocowań rur.

Instalacje ogrzewania płaszczyznowego KAN-therm to wypadkowa efektywności, efektowności i wytrzymałości. Co więcej, tworzą one doskonale uzupełniający się (nomen omen) system naczyń połączonych, a różnorodność oferty sprawia, iż mogą one zostać wykorzystane nawet w najbardziej skomplikowanych i wymagających realizacjach.

Domy, biurowce, obiekty sakralne, powierzchnie komercyjne, czy wreszcie stadiony - wykorzystanie ogrzewania płaszczyznowego ogranicza jedynie nasza wyobraźnia.

źródło i zdjęcia: KAN