Wentylacja decentralna Blauberg

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Wentylacja decentralna Blauberg

Nowoczesne budownictwo stawia sobie jako priorytet, aby budynki były ciepłe i szczelne. Wykorzystane materiały budowlane mają ograniczać straty energetyczne budynku do minimum, dlatego stosuje się szczelne okna, grube warstwy ocieplenia oraz izolacje wszelkich otworów, przez które ucieka ciepło z pomieszczenia. Szczelny budynek z jednej strony zapewnia nam oszczędność energii i tworzy przytulne środowisko, ale paradoksalnie wpływa na pogorszenie jakości powietrza w pomieszczeniu.

aktualizacja: 2021-05-10 08:49:06

Tradycyjne wietrzenie mieszkania często zamiast poprawiać powietrze w pomieszczeniu podnosi poziom stężenia zanieczyszczeń. Nie wszyscy zdają sobie sprawę o przenikaniu szkodliwych cząstek do wnętrza naszych domów i mieszkań - otwieranie okien w celu wietrzenia pomieszczeń to nie tylko nawiew (teoretycznie) świeżego powietrza - to także smog i kurz, toksyczne pyły i alergeny oraz dokuczliwe owady. Skutek otwierania okien może być odwrotny do zamierzonego celu.

Temat wentylacji pomieszczeń jest istotnym aspektem, który znacząco wpływa na nasz komfort. Dobra jakość powietrza wewnątrz budynków to nie tylko brak kurzu, smogu i alergenów, ale także niski poziom wilgoci oraz dwutlenku węgla. Sygnałami braku prawidłowej wentylacji w mieszkaniach są zaparowane szyby i obecne na nich skropliny. Stały nadmiar wilgoci kumuluje się w ścianach, meblach i ubraniach - efektem jest charakterystyczna woń stęchlizny, a także grzyby i pleśń widoczne na ścianach. Zbyt duża zawartość CO2 w powietrzu to złe samopoczucie, ból głowy, ospałość i słaba koncentracja. Brak prawidłowej wentylacji ma wpływ na obecność alergenów, które wywołują kaszel, katar a także problemy ze spojówkami. Należy zadbać i dołożyć wszelkich starań, aby świeże powietrze było stale dostarczane, a zużyte usuwane - dlatego ważne jest sprawne działanie wentylacji.

Wentylator Blauberg
Wentylator Blauberg

Marka Blauberg oferuje rozwiązania wentylacji decentralnej, które nie wymagają modernizacji całego mieszkania.

Urządzenia Blauberg są przeznaczone do wentylacji pojedynczych pomieszczeń - każda odrębna przestrzeń ma swoją jednostkę do wentylacji np. VENTO EXPERT. Umieszczone w nich wymienniki (regeneratory - ceramiczne, higroskopijne) minimalizują straty ciepła. Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła ogranicza zużycie energii potrzebnej do ogrzania budynku. Filtry zapewniają dopływ świeżego, czystego, wolnego od kurzu, smogu i owadów powietrza, potrafią wyłapać z powietrza cząsteczki PM 2,5. Energooszczędną i cichą pracę zapewniają wentylatory z silnikami EC. Urządzeniami można sterować za pomocą pilota, aplikacji mobilnej lub bezprzewodowego sterownika naściennego.

Urządzeniem Blauberg można sterować za pomocą aplikacji mobilnej
Urządzeniem Blauberg można sterować za pomocą aplikacji mobilnej

Niewątpliwą zaletą urządzeń marki Blauberg jest wbudowany czujnik wilgotności - dzięki niemu jednostka utrzymuje zadany poziom wilgotności w pomieszczeniu. Jednostki wentylacji decentralnej mogą być łączone w pary lub większe grupy urządzeń, co pozwala na ich łatwą kontrolę. Estetyczny design urządzeń pozwala wpisać się w każde wnętrze. Montaż urządzeń marki Blauberg zajmuje tylko kilka godzin.

Nie ulega wątpliwości, że nowoczesna technologia jaką proponuje marka Blauberg znacznie poprawia jakość przebywania wewnątrz domów i mieszkań. Urządzenia Vento to definicja skutecznej wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Dbając o jakość powietrza we własnym mieszkaniu, nie tylko dbamy o kondycję naszego domu, ale również jak i przede wszystkim o zdrowie nasze i członków naszej rodziny.


VENTS GROUP Sp. z o.o.
ul. Brzozowa 8, 64-320 Niepruszewo
tel. (0) 61 830 12 31
biuro@blauberg.pl
www.blauberg.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Wentylacja z rekuperatorem - oszczędność, komfort i zdrowie
Wentylacja z rekuperatorem - oszczędność, komfort i zdrowie
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje