Polacy cenią pompy ciepła NIBE za jakość i niezawodność

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Polacy cenią pompy ciepła NIBE za jakość i niezawodność

Polacy coraz bardziej przekonują się do pomp ciepła. Popyt na te urządzenia jest coraz większy, a kolejnym na to dowodem jest błyskawiczna sprzedaż pomp i towarzyszących im paneli słonecznych oraz rekuperatorów w ramach "Szwedzkiej Promocji", drugiej w tym roku specjalnej oferty dla klientów przygotowanej przez NIBE-BIAWAR. Klienci firmy cenią ją także za kompleksowość usług.

aktualizacja: 2021-11-16 05:38:13

Szwedzka Dotacja, a następnie Szwedzka Promocja u swoich podstaw ma chęć zrekompensowania części kosztów budowy domów energooszczędnych, których budowa jest droższa niż w przypadku budownictwa tradycyjnego. Oczywiście na etapie budowy, bo potem pompy ciepła umożliwiają redukcję zużycia konwencjonalnej energii na cele grzewcze o 80 proc., czyli o tyle obniżają rachunki. Konwencjonalne źródło ciepła jest bowiem wykorzystywane w niewielkim stopniu (20 proc.) i służy do napędu sprężarki, która umożliwia efektywne wykorzystanie energii z otoczenia.

Dofinansowanie dotyczy bądź samych pomp ciepła bądź zestawu: pompa ciepła, rekuperator i system fotowoltaiczny, czyli kompletnego systemu gwarantującego ekologiczny dom bez rachunków.

Druga już w tym roku akcja - Szwedzka Promocja rozpoczęła się 15 września. W jej ramach można było uzyskać dotację do 2000 zł na gruntową pompę ciepła NIBE serii F, 3000 zł na gruntową pompę ciepła NIBE serii S oraz do 7000 zł na zakup pompy ciepła wraz z systemem fotowoltaicznym NIBE. Promocja miała potrwać do 26 listopada lub do wyczerpania zapasów. Właśnie spełnienie tego drugiego warunku sprawiło, że promocja skończyła się miesiąc przed czasem. Ogromne zainteresowanie akcją sprawiło, że limit urządzeń objętych promocją został wyczerpany 26 października.

Kompleksowe wsparcie ze strony NIBE-BIAWAR

Każdy, kto buduje nowy dom lub dokonuje poważnej termomodernizacji, znajdzie w NIBE-BIAWAR wszelką pomoc - po instalację przez autoryzowaną firmę wykonawczą, gwarancję i serwis fabryczny. Ale to nie wszystko: firma cyklicznie dofinansowuje zakup pomp ciepła i innych urządzeń, takich jak rekuperatory oraz instalacje fotowoltaiczne.

Jako wiodący producent pomp ciepła w Polsce, NIBE-BIAWAR stara się nieustannie edukować i wyjaśniać wszystkie zagadnienia związane z pompami ciepła, fotowoltaiką czy rekuperacją.

Oczywiście odpowiedni dobór urządzenia, zarówno przy budowie nowego domu, jak termomodernizacji, należy zlecić specjalistom.

W przypadku budowy nowych domów począwszy od stycznia br. już sam projekt nieruchomości musi uwzględniać nową normę WT2021 i przewidywać wyposażenie domu np. w pompę ciepła, wentylację z rekuperacją lub też system fotowoltaiczny. Sam prywatny inwestor może zapoznać się zarówno z ofertą dostępnych urządzeń jak i zasadami ich działania. Wiele ciekawych filmików informacyjnych oraz filmików z inwestycji publikowanych jest na firmowym kanale NibeBiawar na YouTube, ale również na stronie internetowej http://www.nibe.eu/pl/pl/. W zakładce REFERENCJE opisane są z kolei ciekawe inwestycje, w których zdecydowano się na zainstalowanie pompy ciepła NIBE. Warto również wspomnieć o kampanii edukacyjnej Zielona Eskadra, która powstała z inicjatywy NIBE-BIAWAR. Jej celem jest dzielenie się wiedzą na temat odnawialnych źródeł energii, ekologicznych rozwiązań dla domu czy sposobach przeciwdziałania zanieczyszczeniu środowiska naturalnego.

- Po podjęciu decyzji o instalacji pompy ciepła, pierwszym krokiem powinien być dobór odpowiedniego urządzenia. W tym celu najlepiej jest zgłosić się bezpośrednio do producenta, gdzie nasi Doradcy Techniczni profesjonalnie dobiorą odpowiednie urządzenie na podstawie zapotrzebowania budynku na moc grzewczą i oczekiwań inwestora - wyjaśnia Magda Turecka, Manager ds. marki NIBE.

Dla domów nowo budowanych sprawa jest prosta, ponieważ takie informacje powinien zawierać projekt. Dla budynków modernizowanych jest nieco inaczej. Tutaj, aby poprawnie oszacować zapotrzebowanie na ciepło i c.w.u., ważne jest, czy modernizacja dotyczy tylko źródła ciepła czy też wiąże się z poprawieniem izolacyjności przegród budowlanych obiektu. W pierwszym przypadku należy wziąć pod uwagę dane dotyczące istniejącej kotłowni: moc źródła ciepła oraz rodzaj paliwa i jego ilość zużywaną w ciągu roku. W drugim przypadku potrzebne będą przede wszystkim: powierzchnia i kubatura budynku, izolacyjność przegród budowlanych po modernizacji (ściany, stropy, podłogi, drzwi, okna i dach), lokalne warunki atmosferyczne charakterystyczne dla naszej strefy klimatycznej.

Przy doborze pompy ciepła ważne jest też określenie dodatkowych funkcji, jakie powinna ona spełniać. I tak na przykład chłodzenie domu w okresie letnim zapewnią pompy ze zintegrowaną funkcją aktywnego lub pasywnego chłodzenia; do wyboru mamy np. pompę gruntową NIBE F1245 PC lub powietrzną NIBE SPLIT. Jeżeli zależy nam dodatkowo na wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, możliwy jest wybór pompy, której pracę da się zintegrować z rekuperatorem NIBE ERS. Aby obniżyć rachunki do zera, pompę ciepła można również połączyć z systemem fotowoltaicznym za pomocą specjalnego modułu komunikacyjnego NIBE EME.

Edukacja, doradztwo, pomoc

- W NIBE-BIAWAR kompleksowo pomożemy przy doborze pompy ciepła, formalnościach związanych z wnioskami dotacyjnymi (np. w programie Czyste Powietrze, Mój Prąd czy Szwedzkiej Dotacji do pomp ciepła NIBE). Montaż pompy ciepła zostawiamy naszym Autoryzowanym Instalatorom, których szeroka sieć w całej Polsce dostępna jest na stronie https://www.nibe.eu/pl/pl/znajdz-instalatora - mówi Magda Turecka.

- Nasi Doradcy Techniczni nie tylko dobiorą odpowiednie urządzenie do budynku inwestora, ale również odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące dofinansowania w ramach programu Czyste Powietrze, Mój Prąd, Agroenergia czy też ulgi podatkowej. Wiemy, że kompletowanie dokumentów i wypełnianie wniosków może być skomplikowane, dlatego każdy inwestor może liczyć na nasze pełne wsparcie w tym zakresie - dodaje Magda Turecka, Manager ds. marki NIBE.

W tym miejscu warto przypomnieć, że ten rok dla marki NIBE w Polsce jest wyjątkowy. W 2021 r. właśnie minie okrągłe dwadzieścia lat obecności NIBE w Polsce. W związku z obchodami tego jubileuszu NIBE-BIAWAR zmienił warunki gwarancji na systemy pomp ciepła z wyposażeniem. Od 1 lutego 2021 gwarancja podstawowa została wydłużona z dwóch do trzech lat - z możliwością przedłużenia do lat pięciu.

Ponadto producent udziela dodatkowej 5-letniej gwarancji na sprężarkę. Warunkiem udzielenia gwarancji na sprężarkę jest coroczny przegląd, podłączenie pompy do Internetu oraz zarejestrowanie urządzenia w NIBE Uplink, MyUpway lub myUplink. O tym wszystkim można w szczegółach dowiedzieć się na stronie https://www.nibe.eu/pl/pl/serwis.

Warto wciąż mieć na uwadze, że dzięki trafnym wyborom, połączeniu pompy ciepła z panelami PV i prawidłowym zaprojektowaniu budynku lub jego termomodernizacji, przy wsparciu doradców NIBE-BIAWAR możemy osiągnąć taki stan, iż koszty ogrzewania, ciepłej wody, chłodzenia budynku i prądu mogą wynosić obecnie poniżej 20 zł/miesiąc. W praktyce bowiem jest to jedynie koszt opłaty stałej wynikający z systemu opustu i przyłączenia do sieci elektrycznej.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Firma powiązana:
NIBE-BIAWAR Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Osiedle domów jednorodzinnych wyposażone w gruntową pompę ciepła NIBE
Osiedle domów jednorodzinnych wyposażone w gruntową pompę ciepła NIBE
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2021 - styczeń 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje