Szwedzkie pompy ciepła w ofercie Columbus

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Szwedzkie pompy ciepła w ofercie Columbus

Połączenie fotowoltaiki z pompą ciepła to propozycja dla osób, które chcą mieć niezależny energetycznie, oszczędny i ekologiczny dom. Takie rozwiązanie udostępnia w swojej ofercie Columbus, w ramach pakietu GoComfort. Dodatkowo do 20 grudnia 2020 r. oferuje pompy ciepła w promocyjnej cenie.

aktualizacja: 2020-12-04 07:40:21

Oprócz najwyższej jakości paneli fotowoltaicznych Sunport 360 w technologii MWT, pakiet GoComfort obejmuje powietrzną pompę ciepła skandynawskiej marki NIBE. Pompa zapewnia ogrzewanie domu zimą, chłodzenie latem, a także produkcję ciepłej wody - to wszystko w ramach zasilania energią ze słońca.

- Do działania pompy ciepła, oprócz agregowanego z zewnątrz powietrza, niezbędne jest zasilanie elektryczne. W połączeniu z instalacją fotowoltaiczną, która wytwarza darmową i ekologiczną energię, pompa ciepła zapewnia znaczne oszczędności dla domowego budżetu. Co więcej, pompa zwiększa bieżącą konsumpcję energii elektrycznej z instalacji PV, a co za tym idzie - mniej nadwyżek wytworzonego prądu zostaje przekazanych do sieci - komentuje Tomasz Struzik, specjalista ds. pomp ciepła.

Skandynawska technologia

NIBE to największy dostawca urządzeń grzewczych w krajach skandynawskich, który cieszy się renomą w całej Europie oraz Ameryce Północnej. 30-letnie doświadczenie w doskonaleniu technologii i produkcji, najwyższe standardy urządzeń, wsparcie techniczne oraz stabilna, rozbudowana baza serwisowa sprawiają, że pompy ciepła tej marki znajdują się w czołówce najchętniej wybieranych urządzeń grzewczych.

Powietrzna pompa ciepła NIBE F2120 oferowana przez Columbus, to flagowy model szwedzkiej firmy, charakteryzujący się ponadprzeciętną efektywnością (o współczynniku SCOP powyżej 5.0), co oznacza niższe zużycie energii potrzebnej do pracy urządzenia. Produkt jest dostępny w czterech rodzajach mocy (8, 12, 16 i 20 kW), które można dobrać w zależności od potrzeb i wielkości budynku. Drugim modelem w ofercie jest F2040, dedykowany do mniejszych budynków, o mocach 6, 8, 12, 16 kW. Istotną zaletą obu urządzeń jest cicha praca, nieprzekraczająca 39 dB, oraz produkcja ciepła nawet przy bardzo niskich temperaturach do -25°C.

Nie tylko ogrzewanie

Powietrzna pompa ciepła NIBE, dostępna w ofercie Columbus, pozwala nie tylko na ogrzanie budynku, ale także na jego chłodzenie w okresie letnim. Dodatkowo, zapewnia produkcję ciepłej wody użytkowej. Dzięki funkcji zdalnego monitoringu można w wygodny sposób przejrzeć cały system ogrzewania, c.w.u. i wentylacji budynku, a także sterować nim za pomocą aplikacji na urządzeniach mobilnych lub przez witrynę internetową. Pompa ciepła NIBE pozwala na zmniejszenie kosztów ogrzewania domu i produkcji ciepłej wody nawet do 75%, w zależności od kilku czynników, tj. lokalizacji, wielkości domu, rodzaju ogrzewania oraz od korzystania z funkcji chłodzenia.

- Inwestycja w powietrzne pompy ciepła, w porównaniu do pomp gruntowych, jest relatywnie niska, gdyż nie wymagają one dodatkowych prac ziemnych związanych z przygotowaniem dolnego źródła. Dzięki dotacji z programu "Czyste Powietrze", można obniżyć cenę zakupu o ponad 14 tys. zł. Dodatkowo, do 20 grudnia br. mamy w Columbus promocję, w ramach której pompę ciepła można nabyć w kwocie już od 10,5 tys. zł, po odliczeniu ulgi od dotacji - tłumaczy Tomasz Struzik. - Warto wspomnieć także, że wydatki poniesione na zakup i montaż pompy ciepła można odliczyć od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Dom energooszczędny (fotowoltaika - pompa ciepła - rekuperacja - klimatyzacja)
Dom energooszczędny (fotowoltaika - pompa ciepła - rekuperacja - klimatyzacja)
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje