System grzewczy NIBE nagrodzony podczas targów ENEX/ENEX Nowa Energia 2019

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2019-03-13 08:09:03
System grzewczy NIBE nagrodzony podczas targów ENEX/ENEX Nowa Energia 2019

Inteligentny i wielozadaniowy system grzewczy NIBE został nagrodzony podczas targów ENEX/ENEX Nowa Energia 2019. Z kolei trzy instalacje z użyciem pomp ciepła NIBE uplasowały się na I i III miejscu w konkursie na najlepszy przykład zastosowania pomp ciepła w przemyśle, który rozstrzygnięto podczas VII Kongresu PORT PC.

Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC) to najważniejsze wydarzenie branży pomp ciepła w ciągu roku. Odbył się 28 lutego i zgromadził ponad 300 osób z branży. Spotkanie miało na celu integrację środowiska, a także wymianę wiedzy i doświadczeń pomiędzy specjalistami. Tegoroczna edycja przedsięwzięcia odbyła się pod hasłem "Dom bez rachunków" z pompami ciepła, fotowoltaiką i wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła. Podczas kongresu podejmowano również takie tematy jak zastosowanie i znaczenie pomp ciepła w przemyśle czy efektywna elektryfikacja ogrzewania jako najskuteczniejszy kierunek dekarbonizacji w Unii Europejskiej.

W trakcie kongresu został rozstrzygnięty konkurs na najlepszy przykład zastosowania pomp ciepła w przemyśle, a marka NIBE została wyróżniona aż trzy razy. Instalacje z użyciem pomp ciepła NIBE zdobyły nagrody:

  • GEOTERM POLSKA S.A. za projekt pt. "Kaskada pomp ciepła o mocy 1MW w kopalni "Brzeszcze"" (I miejsce),
  • GWDA SP. Z O.O. za projekt pt. "Instalacja pomp ciepła do ogrzewania budynków oczyszczalni ścieków z wyłączeniem z eksploatacji kotłowni olejowej" (III miejsce)
  • oraz PUH GRASANT za projekt pt. "Odzysk ciepła z wody wodociągowej w Wągrowcu" (III miejsce).

Powodów do dumy jest więcej. Pod koniec lutego w Kielcach odbyły się targi ENEX/ ENEX Nowa Energia 2019, gdzie inteligentny system grzewczy NIBE na bazie pompy ciepła współpracującej z rekuperatorem i systemem PV zdobył Złoty Medal Targów. Kilka dni później w Centrum Targowo-Kongresowym Global EXPO w Warszawie odbyła się 17. edycja targów Forum Wentylacja Salon Klimatyzacja. Podczas wydarzenia firma NIBE-BIAWAR miała przyjemność zaprezentować na Arenie Technologii m.in. nowy rekuperator NIBE ERS 10-400 w inteligentnym systemie z pompą ciepła NIBE AMS 10-6 oraz sterownikiem SMO 40, który został zgłoszony do konkursu na NAJCIEKAWSZY PRODUKT 2019.

W lutym firma NIBE-BIAWAR zorganizowała spotkanie z partnerami handlowymi. Była to przede wszystkim okazja do wręczenia nagród i wyróżnień dla najlepszych firm partnerskich. Ale także do przedstawienia działań marketingowych zaplanowanych na 2019 rok oraz nowych produktów wchodzących do oferty. W spotkaniu wziął również udział ekspert z zakresu rządowego programu „Czyste Powietrze”. Przedstawił on główne założenia i wytyczne aplikowania o dotację i ulgę podatkową na montaż pomp ciepła w budynkach nowych oraz modernizowanych.

Przed firmą kolejne wyzwania, a zarazem szanse na sukces. Zbliża się termin największej międzynarodowej imprezy w branży ogrzewania, klimatyzacji oraz wentylacji. Są to targi ISH we Frankfurcie nad Menem, które odbywają się 11-15 marca. Produkty marki NIBE obejrzeć będzie można aż na dwóch stoiskach, gdzie zaprezentowane zostaną nowości produktowe i technologiczne.

Firma powiązana:
NIBE-BIAWAR Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Powietrzna pompa ciepła NIBE SPLIT. 0 zł za ogrzewanie i ciepłą wodę?!
Powietrzna pompa ciepła NIBE SPLIT. 0 zł za ogrzewanie i ciepłą wodę?!
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny