Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Ciepły i przytulny dom z urządzeniami Panasonic

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 9-16 minut
Ciepły i przytulny dom z urządzeniami Panasonic

W tym roku wielu z nas spędziło w domach więcej czasu niż kiedykolwiek wcześniej i nie inaczej będzie zimą. Ponieważ dni stają się coraz krótsze, a temperatury na zewnątrz coraz niższe, nadchodzi najlepszy moment na to, aby pomyśleć o cieple i komforcie naszych domów. W związku z tym Panasonic Heating & Cooling ma do zaoferowania szereg rozwiązań, w tym m.in. pompy ciepła oraz technologię nanoe™ X, dzięki którym możliwe jest stworzenie doskonałego środowiska do życia, pracy i wypoczynku.

aktualizacja: 2020-12-07 11:05:26

Równowaga natury w pomieszczeniach

W dzisiejszym świecie, kładącym nacisk na dbanie o własne zdrowie, staramy się być aktywni fizycznie, zwracać uwagę na to, co jemy, a także na to, jakim oddychamy powietrzem - dlatego technologia nanoe™ X od Panasonic za sprawą właściwości, jakimi charakteryzują się rodniki hydroksylowe, może zapewnić w pomieszczeniach taki sam komfort, jakiego doświadczamy przebywając w naturze.

nanoe™ X wykorzystuje rodniki hydroksylowe (OH), które mogą hamować rozwój niektórych drobnoustrojów i zanieczyszczeń, np. alergeny, bakterie, wirusy, pleśnie, zapachy i niektóre szkodliwe substancje. Ten naturalnie występujący proces może mieć olbrzymi wpływ na poprawę jakości powietrza, jakim oddychamy w pomieszczeniach. Technologia nanoe™ X jest standardowo wykorzystywana w wielu produkowanych obecnie przez Panasonic urządzeniach przeznaczonych do użytku w mieszkaniach oraz pomieszczeniach biurowych i usługowych, a już niedługo będzie stosowana w jeszcze większej liczbie jednostek.

Technologia nanoe™ X od Panasonic
Technologia nanoe™ X od Panasonic

Wysokiej jakości, energooszczędne rozwiązania

Panasonic stawiając na satysfakcję klienta oraz dbając o środowisko stworzył wysokiej jakości, energooszczędne pompy ciepła Aquarea - ekonomiczne w użytku i przyjazne dla środowiska naturalnego urządzenia do ogrzewania i wytwarzania ciepłej wody użytkowej w każdym domu. Innowacyjna, tania w użytkowaniu seria Aquarea J wykorzystuje czynnik chłodniczy R32 i jest znacznie bardziej przyjazna dla środowiska oraz na dłuższą metę bardziej ekonomiczna w eksploatacji niż alternatywne rozwiązania grzewcze oparte na spalaniu gazu lub ropy czy też systemy zasilane energią elektryczną.

W zależności od usytuowania i planu domu rozwiązania z serii Aquarea mogą obniżyć koszty ogrzewania nawet o 80% w porównaniu z systemami opartymi na paliwach kopalnych. Aquarea zapewnia poczucie komfortu w każdym domu i przez cały rok, nawet przy ekstremalnie niskiej temperaturze.

Urządzenie typu monoblok firmy Panasonic z serii J nadaje się idealnie do tworzenia nowych instalacji i projektowania energooszczędnych domów. Taka pompa ciepła składa się z wysokowydajnego systemu umieszczonego w pojedynczej kompaktowej jednostce zewnętrznej. Dzięki szerokiemu zakresowi dostępnych mocy - od 5 do 9 kW - urządzenia z tej serii są tańsze w eksploatacji niż wiele innych rozwiązań dostępnych na rynku. Dzięki zgrabnej konstrukcji urządzenie zajmuje niewielką przestrzeń na zewnątrz posesji, a cały czynnik chłodniczy znajduje się w małej uszczelnionej obudowie zewnętrznej, z której wychodzą jedynie niezbędne rury służące do transportu wody.

Pompa ciepła Aquarea Mono-Bloc
Pompa ciepła Aquarea Mono-Bloc

Małe jest piękne…

Najnowszym urządzeniem rozszerzającym ofertę firmy Panasonic jest pompa ciepła Aquarea All-in-One Compact R32. Aquarea All-in-One Compact to wysokosprawne urządzenie klasy A++ (przy ogrzewaniu niskotemperaturowym) i A+ (przy ogrzewaniu wody), zapewniające optymalną wydajność w starannie zaprojektowanej formie oraz maksymalną oszczędność energii i niski poziom emisji CO2.

Aquarea All-in-One nadaje się idealnie do wykorzystania w budynkach stojących na niewielkich działkach i jest dostępna w czterech różnych wariantach mocy od 3 do 9 kW. Jednostki z tej serii można zgrabnie ustawić w jednej linii z innymi dużymi urządzeniami AGD, takimi jak lodówka lub pralka, aby ograniczyć przestrzeń niezbędną do ich instalacji. Ponadto dzięki niewielkiej wysokości centrali i wytrzymałej obudowie można ją zamontować na ścianie razem z klimatyzatorem, by w ten sposób jeszcze bardziej zwiększyć komfort w domu.

Pompa ciepła Aquarea All-in-One Compact
Pompa ciepła Aquarea All-in-One Compact

Unikatowa technologia T-CAP

Z kolei seria urządzeń Aquarea T-CAP Panasonic nadaje się idealnie do wykorzystania zarówno przy budowie nowo projektowanych, jak i modernizowanych instalacjach oraz zapewnia zachowanie dużej wydajności grzewczej nawet przy bardzo niskiej temperaturze, podnosząc tym samym komfort przebywania w pomieszczeniach.

Dzięki wykorzystaniu unikatowej technologii opracowanej przez firmę Panasonic, pompa ciepła T-CAP może utrzymywać deklarowaną moc wyjściową przy temperaturze zewnętrznej sięgającej nawet -20°C i to bez pomocy wspomagania elektryczną grzałką oraz może pracować przy temperaturze na zewnątrz wynoszącej nawet -28°C. Urządzenie to w samym tylko trybie pompy ciepła może dostarczać ciepłą wodę o temperaturze 60°C.

Wydajna wentylacja w pomieszczeniach

Panasonic dodał do swojej oferty także wydajną jednostkę wentylacyjną z funkcją odzyskiwania ciepła, która skutecznie poprawia jakość powietrza w domu i utrzymuje właściwy poziom jego wilgotności. Została ona stworzona w celu dostarczania przefiltrowanego, świeżego powietrza do pomieszczeń, zaś bardzo wydajny system klimatyzacji zapewnia również wysoki komfort termiczny. W celu zapewnienia szybkiego i prostego użytkowania urządzenie jest wyposażone w przyjazny użytkownikowi interfejs obsługiwany za pośrednictwem panelu sterowania zintegrowanego z przednim panelem obudowy jednostki wentylacyjnej.

Urządzenia przeznaczone do każdego domu

Rozbudowane systemy powietrze-powietrze firmy Panasonic oferują różne rozwiązania dopasowane do każdej przestrzeni. Asortyment obejmuje urządzenia Etherea z serii VKE w najwyższej klasie energetycznej A+++ (w zakresie ogrzewania). Smukłe i eleganckie moduły pasują nawet do najbardziej nowoczesnych wnętrz i pracują w oparciu o inteligentną technologię zapewniającą ogrzewanie z wygodnym sterowaniem bezprzewodowym Wi-Fi. Jak większość urządzeń Panasonic - te również wykorzystują technologię nanoe™ X.

Urządzenie Etherea z serii VKE
Urządzenie Etherea z serii VKE

Dla osób poszukujących jeszcze bardziej stylowego ogrzewania Panasonic opracował rozwiązanie o nazwie Floor Console, które również standardowo wykorzystuje nanoe™ X, a do tego bardzo łatwo można je wkomponować we wnętrze domu. Niewielka głębokość konsoli podłogowej wynosząca zaledwie 207 mm pozwala na instalację jednostki na niewielkiej przestrzeni, np. pod oknem, co czyni ją idealną alternatywą dla tradycyjnych grzejników.

Urządzenie zostało zaprojektowane ze starannie dobranych materiałów, tworzących elegancko wykończony moduł, który doskonale wtapia się w otoczenie. Konsola podłogowa wyróżnia się dwukierunkowym przepływem powietrza, co ma na celu utrzymanie równomiernej temperatury w całym pomieszczeniu i stworzenie komfortowego środowiska życia. Urządzenie jest również bardzo ciche w działaniu - emituje hałas o natężeniu wynoszącym zaledwie 19 dB (A), dzięki czemu w domu nie słychać żadnego irytującego szumu.

Ogrzewanie o nazwie Floor Console
Ogrzewanie o nazwie Floor Console

Inteligentna, prosta w użyciu i oszczędzająca czas technologia

Nieustannie ulepszająca rozwiązania technologiczne firma Panasonic stworzyła szeroką gamę łatwych w obsłudze elementów sterujących zapewniających zdalny dostęp oraz narzędzia umożliwiające najbardziej efektywne wykorzystanie zamontowanych w domu systemów.

Moduł Panasonic Aquarea Smart Cloud jest oferowany wraz z urządzeniami Aquarea serii J i H, zapewniając komfort i zauważalne oszczędności w domowym budżecie. Smart Cloud to znacznie więcej niż zwykły termostat do włączania i wyłączania urządzenia grzewczego, to potężna i intuicyjna w obsłudze usługa do zdalnego sterowania wszystkimi funkcjami związanymi z ogrzewaniem domu i dostarczaniem ciepłej wody jego mieszkańcom, w tym monitorowania zużycia energii w gospodarstwie domowym.

Z kolei dla rozwiązań powietrze-powietrze dostępna jest aplikacja Panasonic Comfort Cloud. Ta dająca wiele możliwości technologia umożliwia zarządzanie wszystkimi funkcjami systemów inteligentnego urządzenia, takich jak nanoe™ X, kierunek, prędkość przepływ i temperatura powietrza oraz innych. Dzięki niej można regulować temperaturę ogrzewania lub chłodzenia osobno dla każdego pomieszczenia.

Kontrolowanie głosem

Użytkownicy urządzeń grzewczych Panasonic mogą ponadto w wygodny sposób używać technologii sterowania głosem, co umożliwia właścicielom domów regulowanie ogrzewania bez wstawania z kanapy czy brania smartfonu do ręki. Z pomocą niektórych popularnych na rynku asystentów głosowych kompatybilnych z aplikacjami Panasonic Comfort Cloud, takimi jak te z linii RAC i PACi, urządzenia grzewcze mogą być aktywowane głosem poprzez wydawanie komend w różnych językach, co zapewnia prostą i wygodną kontrolę na żądanie.

Aplikacja Aquarea Smart Cloud na smartfona
Aplikacja Aquarea Smart Cloud na smartfona

Ponadto wszystkie produkty Panasonic wyposażone są w zaawansowaną technologię IFTTT, pozwalającą projektować łańcuchy instrukcji warunkowych. Z IFTTT kompatybilna jest np. aplikacja Aquarea Smart Cloud CZ-TAW1, która umożliwia jeszcze szybszy dostęp do sterowania inteligentnym domem za dotknięciem jednego przycisku. Dzięki IFTTT jednostki podłączone do Smart Cloud - oprócz wielu innych przydatnych funkcji - mogą być również kontrolowane za pomocą popularnych na rynku asystentów głosowych.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Koszty instalacji pompy ciepła
Koszty instalacji pompy ciepła
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2020 - styczeń 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2020

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje