Sprawdź korzyści płynące z założenia fotowoltaiki

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Sprawdź korzyści płynące z założenia fotowoltaiki

W ofercie sklepów sieci Leroy Merlin dostępne są gotowe zestawy fotowoltaiczne wraz z montażem. Wykwalifikowani doradcy zapewnią odpowiedni dobór sprzętu w zależności od parametrów energetycznych budynku, kąta nachylenia dachu i możliwych zacienień. Obsługiwani są zarówno klienci indywidualni, jak również biznesowi, a po poradę można udać się na dział elektryczny w dowolnym sklepie lub skontaktować się ze specjalistą przez infolinię.

aktualizacja: 2021-12-01 09:25:10

Poza doborem sprzętu i wykonaniem montażu, Leroy Merlin gwarantuje również pomoc w uzyskaniu dofinansowania z rządowych programów oraz realizację wszelkich formalności związanych z instalacją fotowoltaiki. Cały proces inwestycyjny, od zakupu do zgłoszenia systemu w odpowiednich placówkach, przebiega sprawnie i terminowo.

Jako sprawdzona i solidna firma, dbamy o najwyższą jakość usługi. Stawiamy na doświadczony i wysoko wykwalifikowany personel, od sprzedawców po montażystów. Ponadto umożliwiamy Klientom wydłużenie gwarancji na całą instalację fotowoltaiczną na okres 20 lat.

Fotowoltaika z Leroy Merlin - łatwo, wygodnie i profesjonalnie

Rosnące zainteresowanie fotowoltaiką, zarówno wśród klientów prywatnych, jak i w większych przedsiębiorstwach sprawia, że tego typu usługi oferuje wiele firm. Decydując się na dużą inwestycję, jaką jest instalacja fotowoltaiczna, najlepiej jest skorzystać z pomocy wiarygodnego partnera. Leroy Merlin to sprawdzony i zaufany sprzedawca, który zapewnia kompleksową obsługę w ramach takiego przedsięwzięcia.

Wysoko wykwalifikowany personel i szeroka oferta sprzętu pozwolą dobrać instalację szytą na miarę indywidualnych potrzeb. Z pomocą Leroy Merlin nie musisz również martwić się o profesjonalny montaż sprzętu i dopełnienie koniecznych formalności.

Liczne korzyści płynące z instalacji fotowoltaiki

Fotowoltaika (PV) to instalacje wykorzystujące promieniowanie słoneczne do produkcji energii elektrycznej. Korzystając z systemu PV, w znacznym stopniu zmniejszasz swoje rachunki za prąd, a także stajesz się mniej zależny od wzrastających cen energii elektrycznej.

Decydując się na fotowoltaikę, możesz ubiegać się o dofinansowanie z aktualnych programów, a także uzyskać zwrot podatku, korzystając z ulgi termomodernizacyjnej. Fotowoltaika to inwestycja, która szybko się zwraca - w zależności od rodzaju instalacji, wysokości dofinansowania i aktualnych cen prądu, możesz odzyskać wydane pieniądze nawet w ciągu 5-7 lat.

Panele fotowoltaiczne
Zwrot inwestycji w fotowoltaikę może nastąpić nawet w ciągu 5-7 lat, fot. Leroy Merlin.

Jak to działa?

Urządzenia domowe w pierwszej kolejności pobierają prąd elektryczny wytworzony przez fotowoltaikę. Dopiero, gdy jej zabraknie, energia jest pobierana z sieci. W razie powstania nadwyżki energii elektrycznej w instalacji PV, która nie jest wykorzystywana w gospodarstwie, można oddać ją do sieci energetycznej (nowe zasady rozliczania wejdą w życie w pierwszym kwartale 2022), a następnie pobierać ją w momencie, gdy instalacja PV produkuje mniej energii (głównie w miesiące jesienno-zimowe, podczas których do paneli dociera mniejsza ilość promieniowania słonecznego).

Fotowoltaika to długowieczna instalacja - najstarsze systemy fotowoltaiczne działają nawet 40 lat. Pamiętaj, że korzystając z odnawialnego źródła energii, jakim jest promieniowanie słoneczne, nie tylko wspierasz swój budżet, ale również działasz na korzyść środowiska naturalnego.

Fotowoltaika w Leroy Merlin - bogata oferta i sprawna obsługa

Leroy Merlin to znana polskim klientom sieć sklepów budowlanych, obecna na rynku od wielu lat. Kilkanaście dużych sklepów w Polsce pozwoliło zbudować sprawdzoną markę i zaskarbić zaufanie klientów dzięki profesjonalnej obsłudze klienta, sprawnemu rozpatrywaniu reklamacji i serwisowaniu sprzętu. Nie inaczej wygląda to w przypadku instalacji fotowoltaicznych - specjaliści zadbają o kompleksową obsługę i rozwianie wszelkich wątpliwości klienta. Instalację fotowoltaiczną można dobrać i zamówić na dziale elektrycznym w każdym sklepie Leroy Merlin, a także zasięgnąć porady poprzez firmową infolinię.

Kompleksowa obsługa w zakresie fotowoltaiki

Decydując się na usługę Leroy Merlin, klient ma pewność, że instalacja fotowoltaiki zostanie wykonana sprawnie od A do Z, włączając w to uciążliwe załatwianie formalności.

Profesjonalny dobór urządzeń i pełnego osprzętu

Specjaliści obecni na miejscu zapewniają klientom kompleksową obsługę w ramach instalacji fotowoltaicznej. Po wybraniu odpowiedniego do potrzeb gospodarstwa sprzętu PV, fachowcy zajmują się również doborem dodatkowych urządzeń, takich jak skrzynki zabezpieczeń AC/DC, dodatkowe elementy konstrukcyjne czy okablowanie.

Instalacja PV na miarę potrzeb

Istnieje możliwość instalacji fotowoltaicznej do każdego rodzaju dachu: skośnego, z balastem czy dachu płaskiego z wykorzystaniem specjalnej podkonstrukcji, a także na gruncie, w sytuacji, gdy ułożenie dachu uniemożliwia efektywne wykorzystanie światła słonecznego.

Bogata oferta urządzeń fotowoltaicznych

W ofercie Leroy Merlin znajdziesz wiele urządzeń do instalacji fotowoltaicznych renomowanych firm. Są to między innymi panele Jinko i Ja Solar, a także falowniki Afore i SolarEdge czy mikrofalowniki Hoymiles.

Szybki montaż i pomoc w załatwieniu formalności

Po złożeniu i opłaceniu zamówienia, w ciągu 30 dni wykonywany jest montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej. Specjaliści firmy zajmują się również zgłoszeniem instalacji u operatora w imieniu klienta. Ponadto, wykwalifikowani doradcy służą pomocą w zakresie formalności, jakie należy zrealizować, aby uzyskać dofinansowanie do sprzętu fotowoltaicznego.

Co musisz wiedzieć w celu wykonania wyceny?

Przed wizytą w sklepie, warto poświęcić chwilę na przygotowanie się do rozmowy. Prawidłowy dobór instalacji fotowoltaicznej i dokładna wycena inwestycji są możliwe, jeśli podczas konsultacji podasz takie informacje, jak:

  • ilość energii zużywanej przez Twój dom - najłatwiej jest sprawdzić rachunek za energię elektryczną w ubiegłym roku, tam umieszczona jest wartość zużytej energii w kWh,
  • moc przyłączeniowa do domu - tego dowiesz się z umowy z Twoim dostawcą energii,
  • planowana instalacja nowych urządzeń, które zwiększają zużycie prądu - jeśli decydujesz się na fotowoltaikę, warto przed zakupem zastanowić się nad wykorzystaniem darmowej energii elektrycznej w nowoczesnych technologiach, takich jak pompa ciepła czy klimatyzacja z ogrzewaniem,
  • ułożenie Twojego dachu względem Słońca - najlepiej, jeśli panele fotowoltaiczne zostaną umieszczone na stronie południowej dachu, istnieje również możliwość instalacji na stronie wschodniej i zachodniej. Jeśli konstrukcja dachu to uniemożliwia, należy rozważyć montaż instalacji na gruncie.
Moduły PV
Moduły PV dopasujemy do Twojego dachu lub zamontujemy je na gruncie w ciągu 30 dni od opłacenia zamówienia, fot. Leroy Merlin.

Chcesz zacząć korzystać z fotowoltaiki? Nie zwlekaj!

O instalacji fotowoltaicznej, która wspiera środowisko naturalne i przekłada się na znaczne zmniejszenie wydatków na energię w gospodarstwie domowym, warto pomyśleć już teraz. Od początku przyszłego roku zaczną obowiązywać nowe przepisy w ramach mikroinstalacji fotowoltaicznych i wydatek może nie okazać się tak wysoce opłacalny jak obecnie.

Instalacja fotowoltaiczna to inwestycja w przyszłość. Wspieramy nowoczesne i ekologiczne technologie. W Leroy Merlin masz możliwość kupna sprzętu na kredyt, a także możliwość przedłużenia okresu gwarancyjnego na wszystkie komponenty instalacji do 20 lat.

Logo Leroy Merlin
leroymerlin.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej - 6 kluczowych pytań
Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej - 6 kluczowych pytań
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2021 - styczeń 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje