Afore Polska: doświadczony dostawca instalacji fotowoltaicznych

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 9-16 minut
Afore Polska: doświadczony dostawca instalacji fotowoltaicznych

Afore Polska to wyłączny przedstawiciel i dystrybutor Afore New Energy Technology Co., Ltd na rynku polskim. Kilka lat działalności w kraju nad Wisłą zaowocowało sprzedażą ponad 36 tysięcy falowników, co pozwoliło osiągnąć silną i stabilną pozycję na rynku fotowoltaiki, a oferowane inwertery oraz inne elementy instalacji PV zyskały uznanie w opinii wielu instalatorów, dystrybutorów, a przede wszystkim - klientów końcowych.

aktualizacja: 2020-10-21 10:20:44

Afore Polska posiada swoją siedzibę w Gorlicach (woj. małopolskie), tam też zlokalizowane jest własne zaplecze magazynowe, dzięki któremu zamówienia realizowane są w sposób ekspresowy, co jest niezwykle ważne w przypadku inwestycji fotowoltaicznych. Naszą organizację tworzą ludzie - pracownicy, którzy każdego dnia z pasją realizują się w swoich zadaniach. Poznaj nas zatem w liczbach:

- 4 osoby | Serwis Stacjonarny
- 5 osób | Serwis Mobilny
- 8 osób | Wsparcie Techniczne
- 45 osób | Załoga Afore Team w Gorlicach

Afore Polska - liczby - grafika

Więcej informacji o nasz znajdziesz tutaj.

Oferowane produkty

W ofercie Afore Polska główną pozycję zajmują inwertery fotowoltaiczne. Szeroki zakres mocy, bo aż od 1-3,6 kW (w przypadku inwerterów jednofazowych) oraz 3-60 kW (inwertery trójfazowe) odpowiada na zapotrzebowanie zróżnicowanych segmentów rynku, które stanowią mikroinstalacje prosumenckie, instalacje przemysłowe czy też elektrownie (famy) fotowoltaicznej.

Falowniki Afore charakteryzują się wysoką sprawnością, szeregiem zaawansowanych funkcji, odpowiednią odpornością na warunki atmosferyczne oraz długą żywotnością, dzięki budowie w oparciu o komponenty uznanych producentów. Chcesz poznać nasze inwertery? Kliknij tutaj.

Inwertery Afore

Afore Polska, jako kompleksowy partner w branży PV, wprowadziło do stałej oferty także inne linie produktów. Wśród nich znajdują się zabezpieczenia AC/DC inwerterów fotowoltaicznych, które produkowane są w Polsce, a konkretnie w siedzibie w Gorlicach. Stosowanie dodatkowych zabezpieczeń pozwala uniknąć uszkodzeń wewnętrznych zabezpieczeń falownika, a przez to konieczności jego demontażu i naprawy, co skutkuje przerwaniem pracy instalacji PV. Wybierając falownik i zabezpieczenia od Afore masz pewność, że przepięcia, wyładowania atmosferyczne czy inne zakłócenia nie uszkodzą "serca Twojej instalacji". Więcej o zabezpieczeniach inwerterów dowiesz się, klikając tu

Zabezpieczenia falowników Afore

Kolejnym produktem, oferowanym przez Afore Polska, jest inteligentny licznik energii - SmartMeter.

Posiada on dwie funkcje:

  • ograniczenie wypływu energii do sieci
  • pomiar konsumpcji energii w obiekcie.

Integracja falownika z siecią domową odbywa się za pośrednictwem protokołu komunikacyjnego RS485. Wszelkie pomiary przedstawiane są w formie monitoringu online, dzięki czemu użytkownik instalacji posiada możliwość zarządzania swoją energią.

Afore Polska charakteryzuje nieustanny rozwój. Wszystko po to, aby zapewnić produkty, odpowiadające potrzebom rynkowym oraz sprostać (a nawet wyznaczyć standardy) regulacji prawnych. Przykładem może być nowa wersja systemu monitoringowego, który znacznie poprawi bezpieczeństwo w zakresie danych w przestrzeni cybernetycznej, a także pozwoli zyskać szereg nowych funkcjonalności.

Nowy monitoring bazuje na infrastrukturze AWS Cloud, dzięki której przesyłane dane, rejestrujące pracę inwerterów fotowoltaicznych, pozostaną w Europie - na terytorium Polski i Niemiec. Rozwiązanie to doskonale wpisuje się w nowelizację ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, a także stanowi krok milowy na polskim rynku fotowoltaiki. Poprawa bezpieczeństwa pracy instalacji PV ma również drugi wymiar - to pełna kontrola nad jej pracą, w tym możliwość zdalnego wyłączenia napięcia na modułach po stronie prądu DC.

Aspekt ten jest niezwykle ważny w zakresie ochrony przeciwpożarowej (PPOŻ). Od 19 września 2020 r. weszła w życie nowelizacja ustawy prawa budowlanego, która zakłada dla instalacji o mocy powyżej 6,5 kWp konieczność uzgodnienia projektu z rzeczoznawcą ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz zgłoszenia instalacji do odpowiednich organów PSP.

Monitoring Afore

W celu poprawy bezpieczeństwa instalacji PV oraz zwiększenia jej uzysków i lepszej kontroli, Afore Polska posiada w swojej ofercie produkt partnerski, którym są optymalizatory mocy wraz z urządzeniami sterującymi. Optymizery (bo taka też nazwa funkcjonuje) pozwalają na redukcję niedopasowania prądowo-napięciowego, dzięki czemu każdy moduł pracuje niezależnie.

W tradycyjnych systemach fotowoltaicznych (bez optymalizatorów) moc łańcucha szeregowo podpiętych modułów ograniczana jest do najsłabszego z nich. Oznacza to, że częściowe zacienienie czy spadek wydajności jednego z modułów negatywnie wpływa na pracę pozostałych paneli na tym samym łańcuchu. Optymalizatory, dzięki funkcji śledzenia punktu mocy maksymalnej, pozwalają na niezależną pracę każdego z modułów, co w efekcie poprawia wydajność instalacji PV nawet o 25%.

Optymalizatory mocy to także lepsza kontrola nad pracą paneli fotowoltaicznych - istnieje możliwość szybkiej diagnozy pracy każdego modułu czy też jego rozłączenia do napięcia bezpiecznego, co poprawia bezpieczeństwo PPOŻ, o którym wspominaliśmy przy okazji monitoringu. Produkty marki GNE (optymalizatory, rozłączniki, urządzenia sterujące) zyskały pozytywną opinię ze strony KEZO - Centrum Badawcze Polskiej Akademii Nauk w zakresie spełniania norm i dyrektyw, związanych z bezpieczeństwem przeciwpożarowym instalacji fotowoltaicznych.

Na mocy sporządzonego dokumentu potwierdzono, że urządzenia GNE zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo w przypadku pożaru i kwalifikują się do zastosowania jako środek ochrony przeciwpożarowej instalacji PV.

Ochrona PPOŻ to także jeden z głównych aspektów nowego monitoringu, który łączy w sobie pracę inwerterów Afore oraz optymalizatorów mocy GNE. Rozwiązanie to zapewnia wygodę dla użytkownika, a także dostarcza nowych możliwości. Dowiedz się więcej o innowacyjnym monitoringu, klikając w link.

Optymalizacja mocy PV

Co nas wyróżnia

Afore Polska stawia nacisk na kompleksową obsługę Klienta, także w okresie pozakupowym. Stawiamy sobie za cel, aby każdy Klient (instalator, dystrybutor, klient końcowy) czuł nasze pełne wsparcie. W tym celu funkcjonuje Dział Wsparcia Technicznego oraz Serwis Mobilny, dzięki którym możliwe jest podjęcie interwencji u Klienta, gdy zajdzie taka potrzeba. Wiele firm, powstałych w czasie tzw. boomu fotowoltaicznego, rozpoczęło swoją działalność, która w głównej mierze opiera się na handlu. Afore Polska to silny i stabilny partner, który ma oparcie w nowoczesnej fabryce, wyspecjalizowanej kadrze oraz szerokiej bazie zadowolonych klientów i odbiorców.

Kolejnym naszym atutem jest nieustanny rozwój. Poprzez wyspecjalizowaną kadrę, parametry pracy inwerterów i innych urządzeń oraz nieoczekiwane problemy czy usterki są wnikliwie analizowane, a uzyskiwane informacje służą do poprawy i rozwoju produktów. Prowadzimy szerokie badania i analizy, na podstawie których inwertery Afore są dostosowywane do polskich warunków. Rozwój oznacza także ciągłe poszerzanie dostępnych produktów czy ich funkcjonalności, jak wspomniany wcześniej autorski system monitoringu czy poprawę ochrony PPOŻ.

Afore Polska, choć działa prężnie na terenie całego kraju, jest organizacją elastyczną, która unika korporacyjnego klimatu. Przyjazne i koleżeńskie relacje pozytywnie wpływają na pracę każdej z zatrudnionych osób, co przekłada się na jeszcze lepszy efekt końcowy. Funkcjonując w lokalnej społeczności, Afore Polska nie tylko dostarcza miejsc pracy, ale także społecznie angażuje się w sprawy swojej "małej ojczyzny".

Przykładem może być sponsoring sportowy. Afore Polska zostało Sponsorem Głównym Weekendu Pełnego Energii w Gorlicach - wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz ważnych imprez sportowych dla biegaczy, kolarzy czy rolkarzy z obszaru całego kraju. Innym przykładem może być Afore Rally Team - sponsoringowa współpraca z gorliczaninem Mariuszem Pietrzyckim, który osiąga sukcesy w mistrzostwach Dacia Duster Motrio Cup.

Afore Rally Team

Dlaczego AFORE POLSKA?

Powodów, dla których warto wybrać Afore Polska jako partnera w branży fotowoltaicznej, jest wiele. Oto niektóre z nich:

  • Mobilny Serwis na terenie całego kraju,
  • pełne wsparcie techniczne zarówno przed, jak i po zakupie,
  • dostosowanie inwerterów Afore do specyfiki i norm, obowiązujących na rynku polskim,
  • aż 10 lat gwarancji w standardzie, z możliwością jej rozszerzenia do 15 lat,
  • bezpłatne, cykliczne szkolenia produktowe dla firm, zainteresowanych współpracą, które realizowane są w siedzibie Afore Polska (tj. ul. Biecka 21A, 38-300 Gorlice),
  • własne zaplecze magazynowe,
  • innowacyjne i nowoczesne rozwiązania na rynku fotowoltaiki,
  • nacisk na bezpieczeństwo instalacji fotowoltaicznych oraz pozakupowe relacje z Klientami,

Naszą największą chlubę stanowią jednak zadowoleni Klienci, którzy pozyskują energię ze Słońca i przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju.

Chcesz poznać nas lepiej? A może masz jakieś pytania, wątpliwości, albo coś szczególnie Cię zainteresowało? Odwiedź naszą stronę i dołącz do rodziny Afore Polska!

www.afore.com.pl

Polub nas także w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z tym, co się u nas dzieje.

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej - 6 kluczowych pytań
Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej - 6 kluczowych pytań
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje