FOTOWOLTAIKA - Czysta energia, czysty zysk!

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
FOTOWOLTAIKA - Czysta energia, czysty zysk!

Energia słoneczna zasilająca domy, gospodarstwa i przedsiębiorstwa? To wcale nie melodia odległej przyszłości. Zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii jest coraz większe a instalacje fotowoltaiczne pojawiły się w wielu polskich domach. Fotowoltaika oznacza niższe rachunki za prąd, zieloną energię i czystsze powietrze w Twoim otoczeniu. Zobacz, co jeszcze zyskujesz wybierając fotowoltaikę.

aktualizacja: 2020-09-24 09:12:01

Jak działa fotowoltaika?

Fotowoltaika to proces wytwarzania energii elektrycznej z promieniowania słonecznego. Panele fotowoltaiczne zamieniają promieniowanie słoneczne na energię elektryczną, która może być wykorzystywana w domu, firmie lub w dowolnym budynku gospodarczym. Jest to sprawdzone i ekologiczne rozwiązanie z zakresu odnawialnych źródeł energii. Wyprodukowaną w ciągu dnia energię można wykorzystywać na bieżąco lub może być magazynowana i wykorzystywana w późniejszym czasie. Energia, która nie zostanie od razu zużyta staje się nadwyżką i trafia do sieci energetycznej.

Ta sama sytuacja dotyczy energii wyprodukowanej latem. Wytworzona energia trafia do sieci, a z wyprodukowanej latem energii można korzystać zimą. W ciągu roku można wykorzystać nawet do 80% wyprodukowanej nadwyżki prądu. Produkcję i zużycie prądu przez panele fotowoltaiczne można kontrolować dzięki specjalnej aplikacji.

Jakie korzyści niesie za sobą fotowoltaika?

Fotowoltaika to przede wszystkim oszczędność. Dobrze dobrane panele fotowoltaiczne pozwalają zredukować rachunki za prąd nawet do 0 zł. Instalując panele nie musimy się obawiać podwyżek cen prądu, a liczne dofinansowania, programy oraz ulgi podatkowe sprawiają, że inwestycja szybciej się zwróci.

Na jakie dofinansowania i ulgi można liczyć? Między innymi na dofinansowanie z programu "Mój prąd", które obniża koszt instalacji aż o 5000 zł. Rolnicy mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości nawet do 25% kosztów instalacji oraz odliczyć VAT. Specjaliści z PV Poland podpowiedzą z jakich ulg oraz dotacji można skorzystać oraz pomogą w załatwieniu wszystkich formalności.

Instalacja fotowoltaiczna to także świadomy i odpowiedzialny krok w kierunku ochrony środowiska naturalnego. Panele fotowoltaiczne są ciche oraz w pełni bezpieczne dla ludzi i środowiska. Wysokiej klasy panele nie zawierają plastiku. Korzystanie z instalacji fotowoltaicznej nie powoduje emisji szkodliwych substancji do atmosfery takich jak CO2, innych gazów cieplarnianych czy pyłów.

Obsługa paneli nie wymaga żadnego zaangażowania - nic nie trzeba przy nich robić, a sam montaż instalacji to zaledwie jeden dzień.

Panele fotowoltaiczne na domu jednorodzinnym - realizacja w miejscowości Rybienko Stare (4,5kW)

Jak dobrać odpowiednią instalację?

Każdy dom jest inny, ma inne zapotrzebowanie i wymaga indywidualnego dopasowania instalacji fotowoltaicznej. Najlepiej skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy, który obliczy jaka instalacja będzie optymalna dla naszego domu. Im lepiej będzie dobrana instalacja do potrzeb, tym szybciej zwróci się inwestycja. Dobór właściwego sytemu, dobrych jakościowo materiałów oraz profesjonalny montaż są kluczowe w prawidłowym działaniu całej instalacji.

Co jeśli nie możemy zainstalować paneli na dachu? Nie ma problemu! Instalację można również postawić na gruncie, wiacie, lub budynku gospodarczym. Projekt instalacji przygotowuje bezpłatnie firma, która będzie montowała instalację.

Instalacja fotowoltaiczna - realizacja w miejscowości Brzeziny (4,5kW)

Jak wygląda proces instalacji?

Cały proces opiera się na 6 prostych krokach:

 1. Spotkanie z doradcą, sprawdzenie warunków i potrzeb
 2. Wycena i podpisanie umowy
 3. Formalności związane z finansowaniem i uzyskaniem dofinansowania
 4. Montaż paneli
 5. Przyłączenie instalacji do sieci
 6. Radość z produkcji energii z instalacji oraz sprawdzanie jej zużycia i produkcji z poziomu aplikacji na smartfonie

Jak wybrać firmę do instalacji paneli fotowoltaicznych

Wybierając firmę, która będzie zakładała instalację należy brać pod uwagę kilka czynników. Wśród najważniejszych z nich są:

 • Kompleksowa obsługa i indywidualna wycena - każde gospodarstwo domowe wymaga odpowiedniej instalacji dostosowanej do swoich potrzeb. Przed rozpoczęciem współpracy należy przeprowadzić audyt, podczas którego firma montująca instalację sprawdzi warunki, dobierze optymalną moc instalacji i rozważy wszystkie ewentualne przeszkody.
 • Jakość produktu - należy zwrócić uwagę czy panele fotowoltaiczne oraz wszystkie komponenty są wysokiej klasy. Najlepsze panele fotowoltaiczne to te, które nie zawierają plastiku i mają podwójne szkło, zamiast plastikowego backsheetu. Taka konstrukcja sprawia, że panele są w 100% niepalne. Dzięki grafenowej powłoce panele mają zwiększoną wytrzymałość, są odporne na zanieczyszczenia i degradację. Jakość wszystkich elementów - kabli, złączek czy falownika gwarantuje sprawność całej konstrukcji.
 • Serwis i gwarancja - część firm montujących panele fotowoltaiczne oferuje gwarancję, warto sprawdzić jaki jest jej zakres. Firma PV Poland jako jedyna na rynku oferuje 30 lat gwarancji absolutnej, obejmującej nie tylko same panele, ale także całą instalację. Dodatkowo firma PV Poland oferuje bezpłatny serwis.
 • Własne ekipy montażowe - decydując się na wybór firmy warto zwrócić uwagę czy montaż odbywa się przez podwykonawców czy firma ma własne ekipy montażowe. Pracownicy firmy gwarantują wysoką jakość wykonanej usługi oraz sprawne działanie. W PV Poland montaż całej instalacji trwa 1 dzień.
 • Pomoc w załatwieniu formalności - liczne dotacje i programy, ulgi podatkowe to wszystko pomaga w obniżeniu kosztów całej instalacji. Zadaniem firmy zakładającej instalację jest pomoc w doborze odpowiednich rozwiązań oraz pomoc w załatwieniu wszystkich formalności.

Czy warto ubezpieczyć swoją instalację?

Chociaż dobrej jakości panele fotowoltaiczne są bardzo wytrzymałe, nie ulegną zniszczeniu przy silnym wietrze czy opadach gradu, warto rozważyć ubezpieczenie całej instalacji na inne zdarzenia losowe takie jak kradzież czy akt wandalizmu. W PV Poland ubezpieczenie jest w cenie instalacji.

Panele fotowoltaiczne zamontowane na budynku gospodarczym - realizacja PV Poland

PV Poland - lider rynku fotowoltaiki

PV Poland to zespół specjalistów, którzy kompleksowo zajmują się doradztwem w zakresie fotowoltaiki. Doradcy PV Poland gwarantują profesjonalną pomoc w całym procesie - od wyboru odpowiedniej instalacji przez wypełnienie dokumentów i formalności aż po montaż paneli. Instalacje PV Poland to wysokiej jakości produkty, które są objęte 30-letnią absolutną gwarancją.

Zapraszamy do kontaktu z liderem na rynku fotowoltaiki firmą PV Poland. Doradca bezpłatnie przygotuje ofertę oraz pomoże w formalnościach związanych z uzyskaniem dofinansowania. Tel. 731 221 717, kontakt@pvpoland.pl www.pvpoland.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej - 6 kluczowych pytań
Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej - 6 kluczowych pytań
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje