Na co zwrócić uwagę wybierając odkurzacz centralny?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Na co zwrócić uwagę wybierając odkurzacz centralny?

Montaż instalacji odkurzacza centralnego należy zaplanować już na etapie planowania budowy domu, gdyż szkielet instalacji montujemy na jednym z pierwszych etapów budowy. Istotne jest staranne rozplanowanie gniazdek oraz szufelek, które w późniejszym czasie będą współgrały m.in. z zabudową kuchenną.

Wykonanie instalacji z błędami spowoduje jej zapychanie się oraz niepotrzebne straty podciśnienia. Częstymi błędami są źle rozplanowane gniazda, nieszczelności i niewłaściwe stosowanie elementów montażowych. Dlatego powierzając wykonanie instalacji fachowcom, uzyskamy gwarancję na wykonanie oraz bezawaryjną pracę na lata.

Kolejnym etapem jest wybór jednostki centralnej. Obecnie na rynku mamy duży wybór modeli, różniących się mocą jednostki, sterowaniem, dodatkowym wyposażeniem.

Moc jednostki powinna być dostosowana do długości instalacji oraz stopnia rozgałęzienia. Każde rozgałęzienie oraz zakręt powoduje spadek ciśnienia, a co za tym idzie musimy podnieść moc jednostki. Kupując jednostkę za słabą, odkurzanie będzie mało skuteczne, cięższe zabrudzenia mogą utknąć w rurach, a w dywanach pozostanie brud. Z kolei wybranie zbyt mocnej jednostki spowoduje przysysanie szczotki do podłogi i dywanów.

Obecnie na rynku pojawiają są jednostki z możliwością podłączenia do internetu, które poinformują użytkownika o potrzebie opróżnienia pojemnika, wymiany filtrów czy wezwania serwisu. Możemy również wybrać model z regulacją siły ssania. Te udogodnienia znajdą również swoje odbicie w cenie. Jeśli szukamy odpowiedniego rozwiązania i zależy nam by nie przepłacać, najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie wyboru jednostki specjalistycznym sklepom.

Jan Wodok
Współwłaściciel TYNA
fot. TYNA

Dodaj komentarz

time image
time image
Opróżnianie pojemnika w odkurzaczu centralnym VACUFLO
Opróżnianie pojemnika w odkurzaczu centralnym VACUFLO
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA