System Wally Flex to najlepszy element odkurzacza centralnego!

System Wally Flex to najlepszy element odkurzacza centralnego!

System Wally Flex to bezapelacyjnie najlepiej dobrane wyposażenie centralnego odkurzacza. Wally Flex "chodzi" dosłownie co chwilę! - mówią Eliza i Arek, Czytelnicy Budujemy Dom, którzy odkurzacz centralny użytkują od 2017 r.

Dom: parterowy, powierzchnia użytkowa 121 m2.

Instalacja:

  • Zamontowana podczas budowy domu; gniazda - 1 szt. w centrum parteru i 2 podejścia do Wally Flex (w kuchni i wiatrołapie) oraz gniazdo w jednostce centralnej.
  • Akcesoria - wąż ssący długości 9 m (rura teleskopowa z włącznikiem w rączce i regulacją siły ciągu); 2 rozciągane węże Wally Flex; podstawowy pakiet wyposażenia.

Jednostka centralna:

  • Kompaktowa, z dwustopniowym systemem separacji śmieci (z cyklonem i samoczyszczącym się filtrem materiałowym), moc maksymalna 1950 W, siła ssania 630 air W, 62 dB, antybakteryjny zbiornik na śmieci o pojemności 15 l.
  • Gwarancja 10 lat.
  • Lokalizacja - w garażu.

Decyzja: Eliza - Podczas budowy domu generalny wykonawca nakłonił nas do zamontowania instalacji centralnego odkurzania. Początkowo nie mieliśmy do niej przekonania. Przygotowanie prostej instalacji odbyło się prawie bezkosztowo - z garażu rury biegną do korytarza, wiatrołapu i kuchni.

Wykonawca odsprzedał nam w cenie zakupu i zamontował "wypasioną" markową jednostkę centralną z dwustopniowym systemem separacji śmieci (w postaci cyklonu i samoczyszczącego się filtra materiałowego). Chciał odzyskać pieniądze, ponieważ inny klient właśnie z niej zrezygnował (wybrał inny model). Po bliższym poznaniu tej technologii, sami poprosiliśmy o zainstalowanie węży typu Wally Flex w wiatrołapie i kuchni.

Najprzydatniejszym elementem instalacji jest Wally Flex zamontowany w kuchni i wiatrołapie.

Centralny odkurzacz - rady i przestrogi:

  • Arek: System Wally Flex to bezapelacyjnie najlepiej dobrane wyposażenie. Obu takich węży używamy codziennie, bo w sekundę są gotowe do działania. Wyciągnięcie ich z kasety jest poręczniejsze od rozkładania długiego węża, podłączania go do gniazda w korytarzu, potem - zwijania i odwieszania w ustalonym miejscu (w garażu). Rozciągany element okazał się najprzydatniejszy w kuchni, w której najczęściej przebywamy - dzieci tu jedzą i odrabiają lekcje.

    Wally Flex "chodzi" dosłownie co chwilę! No i szybko się przekonaliśmy o tym, że akurat w tym pomieszczeniu powinien być ciut dłuższy. Chociaż według opisu ma rozciągać się do długości 5 m, w rzeczywistości było to około 4 m i po półtora roku przetarł się przy wyjściu z kasety (podczas prób jego wydłużenia). Natychmiast kupiłem kolejny. Teraz jest dużo lepiej, przy zasięgu 9 m dociera w każdy kąt kuchni i jadalni. Jednak uprzedzam - wymiana wiązała się ze sprowadzeniem całego zestawu, kaseta + wąż. Samej tej części nie mogłem zamówić. Wally Flex w wiatrołapie przydaje się do sprzątania posadzki, butów i garderoby.

  • Jeśli chodzi o inne elementy instalacji, to lokalizacja jedynego gniazda w centrum domu (w kształcie kwadratu) jest modelowa. Wężem 9 m możemy sprzątnąć wszystkie pomieszczenia. Układ jest prosty, bezawaryjny, łatwo się go obsługuje. Nie ma się co zepsuć. Śmieci wyrzucam tylko 2 razy w roku. Przed odpięciem zbiornika, podkładam miskę, do której z filtra (worka) opadają resztki zawartości. Potem odkurzam filtr/worek, zapinam opróżniony zbiornik. Sprzęt uruchamiamy przyciskiem na rączce teleskopowej rury.

    Ponieważ mamy tylko jeden dywan i twarde posadzki, korzystamy z dużej uniwersalnej szczotki, tej do dywanów nawet nie rozpieczętowaliśmy. Oprócz tego - z niewielkich szczotek, np. do tapicerek, kurzu. Nie musimy dokupić pokrowca na wąż, wysokie cokoły chronią narożniki ścian przed ocieraniem. Wniosek? Bez Wally Flex instalacja odkurzania nie byłaby tak bardzo funkcjonalna i poręczna.

Koszty instalacji centralnego odkurzacza:

  • Jednostka centralna i standardowy zestaw akcesoriów - 3500 zł.
  • Wąż Wally Flex 2 szt. x 300 zł.

Redaktor: Lilianna Jampolska
Na zdjęciu otwierającym: Pierwszy wąż rozciągał się na długość 4 m, obecnie 9 m (nowy).

Lilianna Jampolska
Lilianna Jampolska

Od ponad dwudziestu lat w przystępny sposób opisuje domy i ogrody Czytelników. Współpracowała z kilkoma znanymi poradnikami budowlanymi. Jest autorką tekstów i zdjęć. W wolnych chwilach z przyjemnością zajmuje się własnym ogrodem.

Metodą permakulturową uprawia w nim zarówno rośliny ozdobne, jak i zioła, warzywa itp. Amatorsko interesuje się architekturą, ogrodnictwem, ornitologią, sportem, filmem. Uwielbia podróżować, poznawać nowych ludzi i miejsca. Jeżeli potrzebuje wypocząć, najchętniej wyjeżdża nad morze, poza sezonem wakacyjnym.

Komentarze

Czytaj tak, jak lubisz
W wersji cyfrowej lub papierowej
Moduł czytaj tak jak lubisz