System Wally Flex to najlepszy element odkurzacza centralnego!

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
System Wally Flex to najlepszy element odkurzacza centralnego!

System Wally Flex to bezapelacyjnie najlepiej dobrane wyposażenie centralnego odkurzacza. Wally Flex "chodzi" dosłownie co chwilę! - mówią Eliza i Arek, Czytelnicy Budujemy Dom, którzy odkurzacz centralny użytkują od 2017 r.

Dom: parterowy, powierzchnia użytkowa 121 m2.

Instalacja:

 • Zamontowana podczas budowy domu; gniazda - 1 szt. w centrum parteru i 2 podejścia do Wally Flex (w kuchni i wiatrołapie) oraz gniazdo w jednostce centralnej.
 • Akcesoria - wąż ssący długości 9 m (rura teleskopowa z włącznikiem w rączce i regulacją siły ciągu); 2 rozciągane węże Wally Flex; podstawowy pakiet wyposażenia.

Jednostka centralna:

 • Kompaktowa, z dwustopniowym systemem separacji śmieci (z cyklonem i samoczyszczącym się filtrem materiałowym), moc maksymalna 1950 W, siła ssania 630 air W, 62 dB, antybakteryjny zbiornik na śmieci o pojemności 15 l.
 • Gwarancja 10 lat.
 • Lokalizacja - w garażu.

Decyzja: Eliza - Podczas budowy domu generalny wykonawca nakłonił nas do zamontowania instalacji centralnego odkurzania. Początkowo nie mieliśmy do niej przekonania. Przygotowanie prostej instalacji odbyło się prawie bezkosztowo - z garażu rury biegną do korytarza, wiatrołapu i kuchni.

Wykonawca odsprzedał nam w cenie zakupu i zamontował "wypasioną" markową jednostkę centralną z dwustopniowym systemem separacji śmieci (w postaci cyklonu i samoczyszczącego się filtra materiałowego). Chciał odzyskać pieniądze, ponieważ inny klient właśnie z niej zrezygnował (wybrał inny model). Po bliższym poznaniu tej technologii, sami poprosiliśmy o zainstalowanie węży typu Wally Flex w wiatrołapie i kuchni.

Najprzydatniejszym elementem instalacji jest Wally Flex zamontowany w kuchni i wiatrołapie.

Centralny odkurzacz - rady i przestrogi:

 • Arek: System Wally Flex to bezapelacyjnie najlepiej dobrane wyposażenie. Obu takich węży używamy codziennie, bo w sekundę są gotowe do działania. Wyciągnięcie ich z kasety jest poręczniejsze od rozkładania długiego węża, podłączania go do gniazda w korytarzu, potem - zwijania i odwieszania w ustalonym miejscu (w garażu). Rozciągany element okazał się najprzydatniejszy w kuchni, w której najczęściej przebywamy - dzieci tu jedzą i odrabiają lekcje.

  Wally Flex "chodzi" dosłownie co chwilę! No i szybko się przekonaliśmy o tym, że akurat w tym pomieszczeniu powinien być ciut dłuższy. Chociaż według opisu ma rozciągać się do długości 5 m, w rzeczywistości było to około 4 m i po półtora roku przetarł się przy wyjściu z kasety (podczas prób jego wydłużenia). Natychmiast kupiłem kolejny. Teraz jest dużo lepiej, przy zasięgu 9 m dociera w każdy kąt kuchni i jadalni. Jednak uprzedzam - wymiana wiązała się ze sprowadzeniem całego zestawu, kaseta + wąż. Samej tej części nie mogłem zamówić. Wally Flex w wiatrołapie przydaje się do sprzątania posadzki, butów i garderoby.

 • Jeśli chodzi o inne elementy instalacji, to lokalizacja jedynego gniazda w centrum domu (w kształcie kwadratu) jest modelowa. Wężem 9 m możemy sprzątnąć wszystkie pomieszczenia. Układ jest prosty, bezawaryjny, łatwo się go obsługuje. Nie ma się co zepsuć. Śmieci wyrzucam tylko 2 razy w roku. Przed odpięciem zbiornika, podkładam miskę, do której z filtra (worka) opadają resztki zawartości. Potem odkurzam filtr/worek, zapinam opróżniony zbiornik. Sprzęt uruchamiamy przyciskiem na rączce teleskopowej rury.

  Ponieważ mamy tylko jeden dywan i twarde posadzki, korzystamy z dużej uniwersalnej szczotki, tej do dywanów nawet nie rozpieczętowaliśmy. Oprócz tego - z niewielkich szczotek, np. do tapicerek, kurzu. Nie musimy dokupić pokrowca na wąż, wysokie cokoły chronią narożniki ścian przed ocieraniem. Wniosek? Bez Wally Flex instalacja odkurzania nie byłaby tak bardzo funkcjonalna i poręczna.

Koszty instalacji centralnego odkurzacza:

 • Jednostka centralna i standardowy zestaw akcesoriów - 3500 zł.
 • Wąż Wally Flex 2 szt. x 300 zł.

Redaktor: Lilianna Jampolska
Na zdjęciu otwierającym: Pierwszy wąż rozciągał się na długość 4 m, obecnie 9 m (nowy).

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Opróżnianie pojemnika w odkurzaczu centralnym VACUFLO
Opróżnianie pojemnika w odkurzaczu centralnym VACUFLO
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA