Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Historia budowy Magdy i Zbyszka

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Historia budowy Magdy i Zbyszka
Historia budowy domu Magdy i Zbyszka, to przede wszystkim opowieść o odważnych zmianach projektu, budowie garażu, kominka czy tajemniczych kręgach w podłodze sypialni, beztrosko pozostawionych przez ekipę budującą

Historia budowy Magdy i Zbyszka
Pośród lasów Mazowieckiego Parku Krajobrazowego jak grzyby po deszczu wyrastają nowe domy. Jeden z nich budują Magda i Zbyszek. Jest duży, ma 250 m². Na tak poważną inwestycję młodzi małżonkowie zdecydowali się ze względów finansowych.

 

Okazało się, że łatwiej było uzyskać kredyt na poszczególne etapy budowy, niż całą kwotę na zakup mieszkania. W ciągu dwóch lat udało im się wybudować dom w stanie surowym otwartym.

 

W przyszłym roku właściciele zamierzają wprowadzić się do częściowo wykończonego budynku. Droga do wymarzonego projektu była długa, ale prosta.

Już w chwili, kiedy Magda i Zbyszek zobaczyli projekt „Manuela” z pracowni Archipelag wiedzieli, że go kupią i ulepszą. O ile samo kupno projektu nie było skomplikowane, o tyle znalezienie architekta, który podejmie się poprawek, stanowiło spory kłopot.

Okazało się, że projektanci nie chcą podjąć się przeróbki projektu, albo wyceniają ją tak, jak zrobienie projektu indywidualnego. Architekt, który rozpoczął prace nad „Manuelą”, znalazł się w Radomiu. Nie miał nic przeciwko gruntownemu przerabianiu „gotowca” tłumacząc, że przecież ludzie kupują istniejące domy i robią w nich rewolucje, więc zmiany na etapie projektowania nie są niczym strasznym. Po wielu rozmowach, konsultacjach, pomysłach własnych inwestorów i architekta, powstał projekt „prawie indywidualny”, czyli spełniający potrzeby właścicieli.

Do prowadzenia prac Zbyszek zatrudnił kierownika budowy. Historia budowy domu Magdy i Zbyszka, to przede wszystkim opowieść o odważnych zmianach projektu, budowie garażu, kominka czy tajemniczych kręgach w podłodze sypialni, beztrosko pozostawionych przez ekipę budującą. Mimo tych kilku niedociągnięć inwestorzy są zadowoleni, zarówno z wykonanych prac, jak i z odmienionej „Manueli”. Jeżeli projekt gotowy wymaga wielu zmian, to nie bójmy się ich. Najważniejsze jest przecież, aby spełniał nasze indywidualne potrzeby – dodaje na koniec Zbyszek, który przy drugim podejściu do budowania domu zatrudniłby architekta wnętrz.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
 Aria2 z pracowni MTM Styl
Aria2 z pracowni MTM Styl
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2020

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje