Nowa stolikowa pilarka tarczowa TKS 80 z technologią SawStop

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Nowa stolikowa pilarka tarczowa TKS 80 z technologią SawStop

Każdego roku dochodzi do około 4000 wypadków podczas pracy z użyciem pilarek tarczowych, co odpowiada 16 wypadkom na jeden dzień roboczy. Wskutek około 26% tych wypadków dochodzi do trwałego uszczerbku na zdrowiu. Z nową pilarką stolikową TKS 80 liczba poważnych wypadków podczas cięcia zostaje zredukowana. Podczas gdy Ty koncentrujesz się na swojej pracy, my chronimy najcenniejsze narzędzie, jakie posiadasz - Twoje palce.

aktualizacja: 2020-05-12 08:29:09

Festool po raz pierwszy przedstawia nową stolikową pilarkę tarczową TKS 80 z technologią SawStop:

Oto nowa stolikowa pilarka tarczowa TKS 80 z technologią SawStop o pewnej i wysokiej jakości Festool w obszarze cięcia. Podczas projektowania nowej stolikowej pilarki tarczowej nic nie pozostawiliśmy przypadkowi. Pilarka posiada między innymi inteligentne rozwiązanie elektroniczne, które stale monitoruje stan całego systemu i zapewnia tym samym prawidłowe funkcjonowanie technologii - mówi Tobias Beisbarth, menedżer produktu, odpowiedzialny za nową stolikową pilarkę tarczową Festool.

W skrócie - jak działa technologia SawStop

Nowa technologia SawStop zintegrowana ze stolikową pilarką tarczową chroni użytkownika przed poważnymi wypadkami przy pracy. Sercem technologii jest inteligentny moduł, który zwalnia wstępnie napiętą sprężynę, dzięki czemu specjalny blok aluminiowy zatrzymuje tarczę pilarską. W czasie krótszym niż pięć milisekund tarcza zatrzymuje się i chowa w stoliku maszyny, opuszczając strefę zagrożenia. Dzięki temu ryzyko poważnych skaleczeń zostaje istotnie zredukowane. Jeśli tarcza wykryje kontakt z ludzką skórą, maszyna zatrzyma się w mgnieniu oka.

Kontrolki wskazują aktualny stan maszyny - zielona kontrolka oznacza, że funkcja SawStop jest gotowa do działania. Funkcję SawStop można również na życzenie wyłączyć. Oznacza to, że przy użyciu tej pilarki mogą być obrabiane również materiały przewodzące. W przypadku gdy dojdzie do użycia bloku aluminiowego, wystarczy zaledwie kilka prostych ruchów, aby przygotować pilarkę do ponownego użycia, wymieniając tarczę i moduł. W tym celu należy otworzyć pokrywę, wyjąć tarczę wraz z modułem (cartridgem) i wymienić - już gotowe! Następnie system sprawdza poprawność instalacji. Gdy kontrolka zacznie świecić na zielono w sposób ciągły, można kontynuować pracę. 

Sercem technologii jest wkład, którego funkcja polega na wbiciu za pomocą sprężyny aluminiowego bloku w tarczę pilarską, jeśli dojdzie do jej zetknięcia się z ludzką skórą podczas pracy
Sercem technologii jest wkład, którego funkcja polega na wbiciu za pomocą sprężyny aluminiowego bloku w tarczę pilarską, jeśli dojdzie do jej zetknięcia się z ludzką skórą podczas pracy

Warto wspomnieć o precyzyjnym cięciu kątowym przy użyciu nowej TKS 80. Dzięki ustawieniom blokady oraz precyzyjnej regulacji kąta pilarka może być używana do cięcia poprzecznego i wzdłużnego.

Należy pamiętać, że powierzchnia robocza TKS 80 może być rozszerzona zarówno wzdłuż, jak i wszerz. Stół przesuwny do cięcia poprzecznego można powiększyć do szerokości maksymalnie 920 mm. 

Niewątpliwą zaletą nowej stolikowej pilarki tarczowej jest możliwość ustawienia wysokości cięcia do 80 mmm dla większych przekrojów poprzecznych. 

Festool po raz pierwszy przedstawia nową stolikową pilarkę tarczową TKS 80 ze sprawdzoną technologią SawStop
Festool po raz pierwszy przedstawia nową stolikową pilarkę tarczową TKS 80 ze sprawdzoną technologią SawStop

Nowa stolikowa pilarka tarczowa TKS 80 będzie dostępna w sprzedaży od czerwca 2020. Dalsze informacje można znaleźć na stronie www.festool.pl 

Logo Festool

 

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Korzystanie z separatora Festool CT CT-VA-20
Korzystanie z separatora Festool CT CT-VA-20
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje