Gdzie to schować? 5 sposobów na zagospodarowanie przestrzeni w kuchni

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Gdzie to schować? 5 sposobów na zagospodarowanie przestrzeni w kuchni

Myślicie o remoncie kuchni ale nie wiecie, jak rozmieścić wszystkie produkty, sprzęty i naczynia? Warto zapoznać się z rozwiązaniami firmy Blum, które pomogą wykorzystać maksymalnie każdy metr sześcienny pomieszczenia.

aktualizacja: 2020-01-31 09:42:03

1. Wszystkie zakupy w jednej szafie

Koniec z upychaniem zakupów w różnych miejscach. Szafa cargo SPACE TOWER przechowa wszystkie napoje, puszki, makarony i inne produkty sypkie. Osobno wysuwane szuflady pomogą w ich przejrzystym uporządkowaniu i łatwym wyciąganiu. Szerokość szafy, jak i liczbę szuflad możemy dopasować do własnych potrzeb. Cargo umieszczone w strefie zapasów - najlepiej obok lodówki - gwarantuje szybki dostęp do wszystkich produktów potrzebnych do przygotowania posiłków.

Szafa cargo SPACE TOWER
Szafa cargo SPACE TOWER, fot. Blum

2. Dobrze zagospodarowany cokół

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy ile dodatkowej przestrzeni użytkowej jesteśmy w stanie "wycisnąć" z cokołu. Służy do tego SPACE STEP, czyli sprytne połączenie pojemnej szuflady oraz podestu. Sprawdzi się idealnie, na rzadziej używane garnki, patelnie i formy do pieczenia. Pozwoli też sięgnąć do wyższych półek.

Cokół SPACE STEP
Cokół SPACE STEP, fot. Blum

3. Pomysł na narożnik

Kuchenne kąty można wykorzystać naprawdę efektywnie. Wystarczy zastosować SPACE CORNER, czyli szuflady narożne z pełnym wysuwem. To jedyne rozwiązanie narożne, w którym poza dużymi sprzętami AGD i miskami, przechowamy również drobiazgi kuchenne oraz sztućce. Każda z co najmniej 3 szuflad przechowa do 65 kg. Najważniejsze jest jednak to, że aby wyjąć przechowywane przedmioty - nawet te, które znajdują się z tyłu - nie trzeba się schylać i sięgać w głąb szafki.

Szuflada SPACE CORNER
Szuflada SPACE CORNER, fot. Blum

4. Sposób na porządek przy zlewie

W strefie zmywania gromadzimy sporo drobiazgów. Ściereczki, gąbki, szczotki, płyn do mycia naczyń - to przedmioty, których używamy praktycznie codziennie. Jeśli nie chcemy by zalegały na blacie lub przy zlewie, najlepiej schować je do szuflady zlewozmywakowej w kształcie litery U. To rozwiązanie, które doskonale wykorzystuje przestrzeń po bokach zlewu.

Szuflada zlewozmywakowa w kształcie litery U
Szuflada zlewozmywakowa
Szuflada zlewozmywakowa w kształcie litery U, fot. Blum

5. Dobrze zagospodarowana luka

Standardem w naszych kuchniach są szuflady o wysokości 28 cm. Nie zmieścimy w nich na stojąco butelek na oliwę czy ocet. Wąska szafka SPACE TWIN sprawdzi się tutaj doskonale. Umieszczona przy płycie grzewczej da łatwy dostęp do przypraw, olejów a nawet desek do krojenia ustawionych w pozycji pionowej. Szufladą tego typu możemy wypełnić praktycznie każdą szczelinę kuchenną.

Wąska szafka SPACE TWIN
Szafka SPACE TWIN
Wąska szafka SPACE TWIN, fot. Blum

Więcej rozwiązań do kuchni znajdziecie na stronie: www.blum.com

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny