Jak ochronić poddasze przed przegrzewaniem latem?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Jak ochronić poddasze przed przegrzewaniem latem?

Latem szukamy w domu ochrony przed intensywnym słońcem. Jeśli chcemy cieszyć się przyjemnym chłodem na poddaszu, zamontujmy na zewnątrz okna przesłony - markizy lub rolety zewnętrzne VELUX. Najlepszym sposobem ochrony pomieszczeń przed nagrzewaniem jest zatrzymanie promieni słonecznych zanim dotrą one do szyby. Oba rozwiązania idealnie pasują do okien dachowych, gdyż zamawia się je odczytując symbol z tabliczki znamionowej. Nie są konieczne żadne obmiary. Co ważne, po ich zamontowaniu okno nie traci swoich właściwości i funkcjonuje bez żadnych ograniczeń.

aktualizacja: 2022-04-19 12:58:13

Przed upałem najlepiej ochronią przesłony zewnętrzne

Markiza to idealne rozwiązanie do salonu, sypialni, pokoi dziecięcych oraz gabinetów. Wykonana jest ze specjalnej siateczki, która absorbuje promienie słoneczne zanim zdołają one dotrzeć do szyby, redukując ilość wpadającego ciepła do pomieszczenia nawet o 76%*. Jednocześnie, nie ogranicza widoku za oknem i dostępu światła. Korzystając z markizy, możemy więc wygodnie pracować i wypoczywać na poddaszu przez cały słoneczny i upalny dzień. Dla jeszcze większego komfortu, możemy wyposażyć okno w roletę zewnętrza - do sypialni warto wybrać zaciemniającą, a do salonu np. plisowaną, która wpuszcza do pomieszczenia delikatne i miękkie światło. Gdy markiza nie jest używana można ją całkowicie zwinąć - jest wtedy niewidoczna pod oblachowaniem.

Roleta zewnętrzna pozwala na całkowite zablokowanie światła słonecznego wnikającego do wnętrza. Z ich pomocą możemy wyczarować noc o każdej porze dnia, aby uciąć sobie drzemkę lub uśpić malucha. Latem ochroni nas przed promieniami słońca, gdyż pozwoli zredukować ilość wpadającego ciepła nawet o 94%*. Ma także wiele przydatnych funkcji: chroni przed hałasem z zewnętrz, tłumi odgłosy padającego deszczu, zabezpiecza okno podczas trudnych warunków pogodowych oraz zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo domu. Pamiętajmy, że montaż rolety przyniesie spodziewane korzyści, jeśli będziemy z niej aktywnie korzystać - latem, wychodząc z domu, opuszczajmy ją, by zapobiegać przegrzaniu wnętrza.

Rolety zewnętrzne VELUX chronią przed upałem, ale też chłodem zimą
Rolety zewnętrzne VELUX chronią przed upałem, ale też chłodem zimą
Funkcjonalna roleta typu 2 w 1 zaciemniajaco-plisowana VELUX DFD
Funkcjonalna roleta typu 2 w 1 zaciemniajaco-plisowana VELUX DFD

Rolety udekorują wnętrze, ale też mają wiele innych funkcji

Natomiast efekt rozproszenia lub zaciemnienia światła uzyskamy, stosując rolety wewnętrzne: zaciemniające, zaciemniająco-plisowane, dekoracyjne, plisowane lub podwójnie plisowane. Szczególnie funkcjonalna jest roleta zaciemniająco-plisowana DFD. Dzięki zaletom rolety zaciemniającej pozwala uzyskać przyjemne zaciemnienie w czasie, gdy świeci intensywne słońce. Gdy zaś potrzebujemy tylko ochrony przed delikatnymi promieniami słońca, wystarczy rozwinąć jedynie jej część plisowaną.

Potrzebę rozproszonego, subtelnego światła, nawet w najbardziej słoneczny dzień, zaspokoją także rolety plisowane FHL, które można zatrzymać w dowolnym miejscu na oknie. W kuchniach i łazienkach idealnie sprawdzą się odporne na wodę żaluzje PAL. Pozwalają one na optymalną kontrolę kąta padania światła - by je odpowiednio ustawić, wystarczy przechylić listwy w pożądanym kierunku.

*Wartości techniczne zgodne z normą EN ISO 12567-2, EN 13363-2 oraz ISO 15099. Efekt zależy od typu okna i parametrów szyby.

Ekspert Velux

Dodaj komentarz

time image
time image
Jak zaplanować wygodną szafę?
Jak zaplanować wygodną szafę?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje