Dlaczego warto wykończyć ścianę płytkami w stylu starej cegły?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Dlaczego warto wykończyć ścianę płytkami w stylu starej cegły?

Płytki naścienne w stylu Starej Cegły są nostalgiczne, a jednocześnie industrialne. Jest to produkt wyjątkowy, ponieważ wizualnie wygląda jak XIX-wieczna cegła, a w rzeczywistości jest to dość cienka płytka dzięki czemu nie obciąża ścian.

Płytki Stara Cegła są produkowane z najlepszej jakości materiałów, a ich ręczne wykonanie daje gwarancje niepowtarzalności. Charakterystyczna kolorystyka, rysy, wyżłobienia i wyszczerbienia sprawią, że płytki będą pasowały do różnego typu wnętrz. Nie tylko rustykalnych czy tradycyjnych, ale również przestrzeni loft owych oraz nowoczesnych. Fascynacja płytkami ozdobnymi na ścianę inspirowanymi cegłą retro trwa już od jakiegoś czasu, co doskonale widać na rynku materiałów wykończeniowych.

Jednak nie każda imitacja cegły na ścianę prezentuje się tak, jak wyglądałaby stara cegła. Jeśli zależy nam na uzyskaniu realistycznego, a zarazem estetycznego efektu warto wybrać płytki ozdobne na ścianę zamiast wielkoarkuszowych okładzin ściennych, dla których inspiracją była cegła retro. Wybór płytek oraz ich odpowiednie ułożenie pozwoli na uzyskanie efektu wizualnego bardzo zbliżonego do tego, jaki daje zwykła cegła. Poszukując oryginalnych materiałów do wystroju wnętrz, z pewnością warto zwrócić uwagę na walory, jakimi wykazuje się stara cegła. Płytka cementowa nie tylko świetnie się prezentuje, ale również odznacza się bardzo dobrą trwałością i odpornością na uszkodzenia. To, dlatego jest to materiał wybierany przez wymagających klientów.

Kolejnym aspektem przemawiającym za wyborem płytek Stara Cegła jest możliwość układania ich w różnych przestrzeniach takich jak łazienka czy kuchnia, gdzie są narażone na wysoką wilgotność. Można je również położyć na podłodze na zewnątrz lub w pomieszczeniach wewnątrz. Dodatkowo metoda ich kładzenia na ścianę czy podłogę jest bardzo prosta, dzięki czemu nie potrzebna jest specjalistyczna widza i dodatkowe umiejętności. Może to zrobić każdy.

Robert Świerżewski
Współwłaściciel firmy ELKAMINO DOM
fot. otwierająca: Elkamino Dom

Dodaj komentarz

time image
time image
Jak ułożyć cementowe płytki na ścianach wewnętrznych?
Jak ułożyć cementowe płytki na ścianach wewnętrznych?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!