Sufity mają znaczenie

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2009-01-12 08:26:19
Sufity mają znaczenie
Najnowsza publikacja firmy Rockfon pt. „Sufity podwieszane w architekturze” ukazuje, w jaki sposób sufity mogą być integralną częścią nowoczesnej architektury, a nawet jej inspiracją.

Wydawnictwo "Sufity podwieszane w architekturze" to źródło inspiracji zarówno dla architektów, jak i projektantów zaangażowanych w proces tworzenia oraz aranżacji wnętrz obiektów komercyjnych. Publikacja zawiera 15 wyselekcjonowanych realizacji o niebanalnej architekturze zarówno bryły, jak i wnętrz. Przedstawia odważne i nowoczesne rozwiązania sufitów podwieszanych wypracowane przez wiodących europejskich architektów.

 

Celem publikacji jest obalenie stereotypu, że sufity podwieszane stanowią jedynie element konstrukcyjny budynku. Chcielibyśmy udowodnić, że są one niezwykle ważną częścią designu, wpisującą się w całościową wizję architektoniczną - mówi Agnieszka Miszta, Regionalny Szef Marketingu na Europę Centralną i Wschodnią - Przedstawiając wybrane obiekty, zwracamy uwagę architektów na sufit, jako nieodłączny element projektu architektonicznego.

Salon Mobalpa w ParyżuPałac Pokoju w Hadze

Sufity mają znaczenie - tym stwierdzeniem Hermana Voortmana, dyrektora generalnego grupy Rockfon, rozpoczyna się publikacja "Sufity podwieszane w architekturze". Nie sposób się z tym nie zgodzić. Sufity nie tylko mają znaczenie, ale jako elementy konstrukcyjne i umożliwiające prawidłową akustykę – są niezbędne.

Książka Rockfon jest interesująca jednak nie dlatego, że pokazuje ich walory funkcjonalne ale przede wszystkim wychodzi poza nie. Sufit nie tylko wycisza wnętrze czy pozwala ukryć jego niechciane elementy. Może także stanowić integralny, lub wręcz dominujący element wystroju. Ocieplić i ożywić wnętrze poprzez działanie nasyconym, intensywnym kolorem - jak w Pałacu Pokoju w Hadze. Przykuwać uwagę swoją ciekawą formą - jak w Salonie Mobalpa w Paryżu. Może nawet pełnić rolę komunikacyjną - jak w budynku poczty w Apeldoorn.

Nowoczesne, a jednocześnie ponadczasowe realizacje europejskich obiektów, które przedstawione są w książce "Sufity podwieszane  architekturze" są żywym dowodem na to, że – sufit rzeczywiście ma znaczenie!

{mosloadmodule mod_firmy} 

Firma powiązana:
ROCKFON

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak ułożyć cementowe płytki na ścianach wewnętrznych?
Jak ułożyć cementowe płytki na ścianach wewnętrznych?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny