Jak montować płyty G-K nawet 6 razy szybciej? Sprawdź profesjonalne elektronarzędzia

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Jak montować płyty G-K nawet 6 razy szybciej? Sprawdź profesjonalne elektronarzędzia

Popularne płyty gipsowo-kartonowe to uniwersalny materiał, z którego korzystamy podczas prac budowlanych i remontowych. Doskonale nadają się do budowy ścianek działowych, podwieszanych sufitów, a także różnego rodzaju izolacji akustycznych bądź przeciwpożarowych. Profesjonalne narzędzia, takie jak osadzak gazowy Rawlplug SC40II czy wkrętarka R-PDS18 umożliwią szybszą i wygodniejszą pracę z płytami g-k.

aktualizacja: 2024-02-26 07:10:44

Budowa ścian i przegród z karton-gipsu jest znacznie łatwiejsza niż bardziej tradycyjne metody ich stawiania i tynkowania. Materiał ten ma bardzo szerokie zastosowanie - nie bez powodu. Płyta g-k jest lekka, łatwo poddaje się cięciu i obróbce do potrzebnych wymiarów, poza tym jest idealnie gładka i dobrze izoluje. Najważniejszą jej cechą jest jednak łatwy, szybki i czysty montaż, szczególnie z wykorzystaniem profesjonalnych narzędzi.

Szybki montaż profili ścian z karton-gipsu: osadzak Rawlplug SC40II

Budowę ściany działowej bądź przegrody z zastosowaniem płyt g-k zazwyczaj rozpoczyna montaż profili stalowych, stanowiących jej szkielet. Przytwierdzenie profili do betonu można wykonać z zastosowaniem tradycyjnych kołków do szybkiego montażu bądź sięgnąć po narzędzie dla profesjonalistów - osadzak Rawlplug SC40II.

Osadzak gazowy Rawlplug SC40II
Osadzak gazowy Rawlplug SC40II

Osadzak gazowy Rawlplug SC40II to urządzenie, które umożliwia wprowadzanie gwoździ seryjnych bezpośrednio w podłoże stalowe bądź betonowe. Zastosowanie osadzaka przekłada się na czystą i bezpyłową pracę oraz eliminuje konieczność wiercenia czy oczyszczania nawierconych otworów. Dzięki niemu zamontujesz profile nie tylko mniejszym nakładem sił, lecz również znacznie szybciej.

Obejrzyj film i zobacz, jak osadzak wbija 6 gwoździ w 20 sekund - w czasie potrzebnym do instalacji jednego kołka szybkiego montażu.

 

Napęd osadzaka Rawlplug SC40II to gaz oraz akumulator litowo-jonowy. Urządzenie wyposażono we wskaźnik naładowania akumulatora, który pozwala odpowiednio zaplanować czas pracy i uniknąć przerw i przestojów.

Zobacz też akcesoria do osadzaka Rawlplug
Osadzak gazowy Rawlplug SC40II – sposób działania
Osadzak gazowy Rawlplug SC40II - sposób działania

Magazynek osadzaka mieści 30 gwoździ. Dostosowany jest do różnych długości - od 15 do 38 mm, gwarantując szeroki zakres zastosowania. Konstrukcja osadzaka uwzględnia poręczną nóżkę, dzięki której bez trudu odmierzysz odległości pomiędzy kolejno montowanymi łącznikami. Urządzenie jest kompaktowe, niewiele waży (3,5 kg), nie wymaga również dużej siły docisku oraz zapewnia małą siłę odrzutu, dzięki czemu można je bezproblemowo obsługiwać nawet jedną ręką. To zaleta, która przyda się szczególnie w trakcie montażu profili na sufitach bądź mniej dostępnych miejscach.

Osadzak gazowy Rawlplug SC40II
Osadzak gazowy Rawlplug SC40II

Osadzak SC40II wyposażony jest w system regulacji osadzania gwoździ o mechanizmie bezkluczowym, zapewniając wysoką dokładność instalacji. Urządzenie jest częściowo demontowalne - możliwość zdjęcia lufy czy magazynka umożliwia łatwe wyczyszczenie jego mechanizmów. To podstawowa czynność konserwacyjna, która na długo utrzyma maszynę sprawną oraz zminimalizuje koszty jej utrzymania. Regularne czyszczenie osadzaka stanowi gwarancję ciągłej i dokładnej pracy.

Poznaj działanie oraz korzyści zastosowania osadzaka Rawlplug SC40II na filmie

Sprawne przykręcanie płyt z karton-gipsu do profili: wkrętarka R-PDS18

Po wykonaniu pierwszego kroku, jakim jest montaż profili do podłoża, przystępujemy do montażu samych płyt g-k. Pracę tę możesz wykonać z zastosowaniem zwykłej wkrętarki oraz wkrętów fosfatowanych, jednak zdecydowanie skorzystasz sięgając po profesjonalne narzędzie - wkrętarkę do płyt g-k Rawlplug R-PDS18. Urządzenie opracowano do stosowania z wkrętami na taśmie, przystosowanymi do profili aluminiowych bądź drewnianych.

Wkrętarka do płyt gipsowo-kartonowych Rawlplug R-PDS18
Wkrętarka do płyt gipsowo-kartonowych Rawlplug R-PDS18

Wkrętarka R-PDS18 to potężne ułatwienie pracy z karton-gipsem, zarówno dla profesjonalistów, jak i monterów z mniejszym doświadczeniem. Ta prosta w obsłudze maszyna umożliwia osadzenie 20 wkrętów w 20 sekund, nie męcząc rąk niewielką masą. Wewnętrzny sześciokątny uchwyt narzędziowy zapewnia szybka wymianę i mocowanie bitów, natomiast stopa dociskowa podajnika montażu seryjnego zapewnia precyzyjną regulację głębokości wkręcania oraz odpowiednie licowanie łba wkręta z powierzchnią. Rozwiązanie to minimalizuje ryzyko uszkodzenia miękkiej płyty.

Wkrętarka do płyt gipsowo-kartonowych Rawlplug R-PDS18
Wkrętarka do płyt gipsowo-kartonowych Rawlplug R-PDS18

Urządzenie wyposażono w przycisk blokady włącznika, który ułatwia wkręcanie seryjne - poręczne szczególnie przy montażu w suficie. W strefach trudniej dostępnych przyda się również możliwość ustawienia podajnika wkrętów w dowolnej pozycji. Gumowana rękojeść o ergonomicznym profilu daje pewny chwyt, umożliwiający swobodną pracę jedną ręką. Podajnik wkrętów można ustawić w dowolny sposób. Podsumowując - zastosowanie wkrętarki R-PDS18 przekłada się na większą szybkość , łatwość oraz bezpieczeństwo montażu płyt z gips-kartonu.

Chcesz zobaczyć wkrętarkę do płyt g-k Rawlplug R-PDS18 w działaniu? Zobacz film

 

Wkrętarka R-PDS18 jest kompatybilna z profesjonalnym systemem akumulatorowym Rawlplug 18V. Możesz ją nabyć również w zestawie z akumulatorami, ładowarką oraz walizką RawlCase, która ułatwia transport i przechowywanie urządzenia wraz z akcesoriami.

Wkrętarka do płyt gipsowo-kartonowych Rawlplug R-PDS18 w zestawie z akumulatorem, ładowarką, podajnikiem, rękawicami i walizką
Wkrętarka do płyt gipsowo-kartonowych Rawlplug R-PDS18 w zestawie z akumulatorem, ładowarką, podajnikiem, rękawicami i walizką

Narzędzia Rawlplug, czyli jak montować ściany z gips-kartonu szybciej i wygodniej

Narzędzia Rawlplug to oferta dla profesjonalistów - opracowana tak, by usprawnić i przyspieszyć różne czynności montażowe i budowlane. Za polską firmą stoi marka o globalnym zasięgu, zbudowana na ponad 10-letniej wiedzy i doświadczeniu. Rawlplug to pewność najlepszych rozwiązań, które pracują na Twoje bezpieczeństwo, wydajność oraz jakość pracy.

 

Zdaniem naszych Czytelników

30 Jan 2024, 10:54

1 godzinę temu, Zdaniem Czytelnika napisał: Komentarz dodany przez h2o: Nic nowego. Od dawna mam gwoździarkę z hilti (najlepsza) nie ma sobie równych.  A ile razy jej używałeś?

30 Jan 2024, 09:36

Komentarz dodany przez h2o: Nic nowego. Od dawna mam gwoździarkę z hilti (najlepsza) nie ma sobie równych. A co do wkrętarki/automatu to robiłem na hilti/makita/millwauke ale wybrałem De Walt, jakoś lepiej siedzi w łapie.

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły