Ozdobna tapeta maskuje drzwi z salonu i sypialni

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Ozdobna tapeta maskuje drzwi z salonu i sypialni

Tapetą z wzorem liści bananowca przykryliśmy ścianę pod jednobiegową klatką schodową i chowane drzwi odgradzające łazienkę i schowek (pod schodami). Podobną rolę pełni tapeta w sypialni - mówi Ewa, która ściany wykańczała w 2018 r.

Ściany: dwuwarstwowe, z ceramiki poryzowanej i styropianu "dalmatyńczyk", otynkowane zaprawą wapienno-cementową i wykończone gładzią gipsową, wysokość 2,90 m.

Materiały wykończeniowe:

  1. Tapeta winylowa w salonie (liście bananowca), w sypialni małżeńskiej (flamingi).
  2. Farba lateksowa w kolorze białym i jasnoszarym, w kuchni i łazienkach - farby przeznaczone do takich miejsc.

Niezbędne narzędzia i dodatkowe materiały: wałki i pędzle, klej do tapet, nóż, gumowy wałek do dociskania krawędzi, ściereczka, drabina.

Decyzja: W pierwszej fazie wykańczania wnętrza domu zleciłam, wraz z mężem, otynkowanie ścian tradycyjną zaprawą i położenie na niej gładzi gipsowej. Kiedy nadszedł czas na malowanie, postanowiliśmy kupić farby lateksowe w kolorze białym i jasnoszarym, w celu osiągnięcia neutralnego tła. Tylko w dwóch miejscach zastosowaliśmy tapety.

Tą z wzorem liści bananowca, przykryliśmy ścianę pod jednobiegową klatką schodową i chowane drzwi odgradzające łazienkę i schowek (pod schodami). Wyrazisty dekor świetnie zamaskował oba wejścia. Natomiast odmianą z flamingami ozdobiliśmy master bedroom, tam również wykorzystaliśmy ją do ukrycia wejścia do łazienki.

Tapety wybraliśmy z katalogu w specjalistycznym sklepie, z bogatą ofertą i fachowymi doradcami. To sprzedawca zalecił, żebyśmy na parter koniecznie kupili wariant winylowy. Zarekomendował też tapeciarza.

Ozdobna tapeta w master bedroom
Identyczną rolę (ozdobną i maskującą drzwi) spełnia tapeta w master bedroom.

Tapety z ozdobnym wzorem w salonie i sypialni - rady i przestrogi:

Bez wyrazistej tapety sypialnia małżeńska nie miałaby "pazura". Biała farba i zwykły zagłówek łóżka nie prezentowałyby się tak stylowo, jak dekor z flamingami. Podobny efekt w salonie uzyskaliśmy po użyciu tapety z motywem roślinnym. Wzór i żywa kolorystyka podkręciły aranżację. Pomyśleliśmy o zastosowaniu tu takiego wyrobu, bo w fazie wykańczania wnętrza nie było nas stać na okładzinę z drewna, której ułożenie planowaliśmy pierwotnie.

Na bieżąco naprawiamy usterki, przyczepiamy tworzywo do ściany klejem do renowacji. Aplikacja z małej tubki jest wygodna i skuteczna, dlatego nie wzywamy tapeciarza. Wcześniej wykonał zlecenie wzorowo - fachowo, terminowo, szybko (w jeden dzień). Zjawił się natychmiast, kiedy później (po montażu balustrady) poprosiliśmy go o naprawę okładziny z bananowcami. Pielęgnacja polega na odkurzaniu, albo przetarciu miękką szmatką.

Podsumowując - tapetą z ciekawym motywem można w prosty, szybki i tani sposób uatrakcyjnić wnętrze. Jednak warto wybrać produkt markowy i dobrej jakości, starannie dopasować wariant do miejsca przeznaczenia oraz zatrudnić fachowego wykonawcę.

Koszty wykończenia wnętrz tapetami i farbą:

  • Obie tapety z ułożeniem około 2000 zł.
  • Emulsja lateksowa około 100 zł za 5 l.

Redaktor: Lilianna Jampolska
Na zdjęciu otwierającym: Tapeta winylowa z liśćmi bananowca uatrakcyjniła strefę dzienną oraz maskuje drzwi (chowane) do łazienki i schowka.

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość Darek

25 Cze 2022, 17:15

Te tutaj przedstawione tapety, jak dla mnie są za pstrokate, preferuje coś bardziej klasycznego. U siebie mam salon połączony z sypialnią. bo niestety metraż nie pozwolił na inne rozwiązanie. Kupiłem rozkładaną kanapę i na niewygodę nie narzekam, a tapetę mam klasyczną w geometryczne ...

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak ułożyć cementowe płytki na ścianach wewnętrznych?
Jak ułożyć cementowe płytki na ścianach wewnętrznych?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje